CO JE MOOV NOW?

Možná až neuvěřitelná novinka ve světě sporttrackerů a sportovních aplikací. Moov je lehký a funkční osobní trenér, který spolupracuje se smartphonem (tabletem) a pomáhá lidem zlepšovat jejich kondici a zhubnout přebytečná kila.

NA JAKÉM PRINCIPU FUNGUJE?

Moov je v podstatě jakási čočka v náramku, která má jedinečnou technologií Omni MotionTM snímající pohyb, skládá ze 3 senzorů a je schopná vyhodnotit pohyb v 9 různých osách. Data z Moov jsou pak dále přenášena pomocí Bluetooth 4.0 do smartphonu (tabletu), ve kterém je nutné mít nainstalovanou aplikaci Moov Personal Coach & Tracker, její zpracování je velmi uživatelsky přívětivé. Stačí tedy pouze stlačit čočku Moov, zapnout aplikaci na telefonu, provést synchronizaci (dioda na senzoru bliká červeně) a vybrat si aktivitu, která nás zaujala. Moov pak pohyby snímá v reálném čase a analyzuje je. Velké plus vidím ve výdrži baterie senzoru, která by se měla pohybovat něco okolo 6 měsíců, pokud je baterie slabá upozorní nás aplikace ve smartphonu (tabletu), senzor je samozřejmě vodotěsný.V balení se senzorem Moov Now se nachází dlouhý a krátký řemínek, dlouhý je pro připnutí na kotník a krátký je pro připnutí na zápěstí. Náramek je velmi příjemný, jen při jeho upevnění si musíte najít ten správný trik. Senzor lze z náramku pohodlně vyjmout a dát do náramku druhého, na výběr má Moov několik barevných variant senzoru. Celkově Moov krásně zapadne do silikonových pásku, z kterého nevypadne, a přesto jej lze pohodlně stlačit pro aktivaci.

OVLÁDÁNÍ
Celkově je ovládání aplikace velmi intuitivní, při nastavení je nutné zadat osobní údaje a pak už nic nebrání tomu začít Moov naplno využívat. Úvodní obrazovka nám vždy prozradí, kolik jsme měli za den aktivních minut. Moov sleduje aktivity 24 hodin denně a zaznamenává také spánek a jeho kvalitu.

Na výběr je hned z několika aktivit, jako je intervalový trénink, rychlá chůze rychlý intenzivní běh, vytrvalostní běh, intervalový běh, volný běh, outdoorový cyklistika, plavání a cardio boxing. Všechny aktivity vyžadují jeden senzor, kromě cardio boxingu, kde je nutné pro efektivní trénink mít senzory dva. Činnosti, které Moov nepodporuje, budou promítnuty do celkové aktivity za den.

SLEDOVÁNÍ AKTIVITY A SLEDOVÁNÍ SPÁNKU

Samozřejmostí je sledování aktivních minut během dne a je doporučováno Světovou Zdravotnickou Organizací alespoň 30 aktivních minut za den. Funkce sledování spánku nám pak řekne, jaká byla celková doba spánku a kolik z toho byl takzvaný regenerační (obnovující) spánek, pří kterém dochází k regeneraci a nabírání energie, regenerační spánek by měl být alespoň 30% - 50% z celkového spánku.

INTERALOVÝ TRÉNINK

Z osobní zkušenosti mohu tvrdit, že Moov splňuje opravdu to, jak je popisován. V případě intervalového tréninku se jedná 3 série 6 cviků (sklapovačky, kliky, dřepy, prkno, výpady a výskoky) s opakováním, které se s každou úrovní zvyšuje, mezi jednotlivými sériemi je 15 sekund na odpočinek. Cvičení nezabere mnoho času, ale i přesto je velmi efektivní. Moov jsem měla připevněný na zápěstí, spárovala jej s aplikací, zvolila si intervalový trénink a dále už mě vedl „trenér“ v podobě videa a slovního popisu, který mi říkal jak správně provádět cviky, počítal mi jednotlivá opakování, povzbuzoval, případně upozornil na nesprávné provedení cviku. Na videu je přesné provedení cviku, které je nutné dodržovat.Samozřejmě jsem zkusila Moov také ošálit a držela jsem senzor pouze v ruce a pohybovala s ním totožně jako na videu a i tak se mi opakování počítala. Po dokončeném tréninku se z aplikace dovíme, kolik času jsme strávili cvičením, kolik jsme spálili kalorií a kolikrát jsme opakovali jednotlivé cviky, k tréninku můžeme také přidat fotku a sdílet své aktivity na sociálních sítích.VOLNÝ BĚH

Moov je trenér, který vás bude motivovat k vyšší kadenci, kratším krokům a lehčímu běhu. 

Při cyklistice vás bude Moov nabádat k změně převodového stupně pro optimální kadenci.

Moov se při běhu a outdoorové cyklistice nosí nad kotníkem. Před během je nutné připojit ke smartphonu sluchátka, jelikož nám Moov po jednotlivých kilometrech říká, jaká je naše rychlost a uběhnutá vzdálenost. Moov analyzuje náš běh, takže se dozvíte jaká je ideální kadence, abychom šetřili svou energii, jaký rozsah pohybu nohou, síla dopadu a samozřejmě jaká je vzdálenost, spálené kalorie, čas aktivity, průměrná a maximální rychlost, průměrná a maximální kadence a nejvyšší dosažený bod. Svůj pohyb můžete vidět na mapce, v detailech aktivity potom můžete vidět grafy rychlosti, kadence, rozsah pohybu, dopad a nadmořskou výšku.Moov je jedinečný v tom, že vám dává užitečné rady v reálném čase, takže můžete okamžitě zareagovat. Využívá GPS z telefonu a tím je opravdu plnohodnotným trenérem.

Z vlastní zkušenosti mohu říci, že pokud se chystám na běh sama, rozhodně si s sebou beru i mobilní telefon, takže Moov v tomto případě vyhraje i nad dražšími sporttestery. V případě, že jste opravdu vášnivý běžec a potřebujete se neustále sledovat na svém sporttesteru, chápu, že Moov pro vás nebude úplně správnou volbou, na druhou stranu, pokud chcete pravidelně cvičit a nemáte příliš času a ani prostoru, je Moov ideální variantou, jelikož můžete využít buď intervalový trénink nebo cardio boxing za použití 2 senzorů. Moov nabízí další profily pro aktivity, tak snad si vyberete, já jsem nadšená a doporučuji tuto příjemnou novinku za skvělou cenu všem aktivním lidem.

AKCELEROMETR, GYROSKOP, MAGNETICKÝ SENZOR

Moov Now má v sobě zabudovaný akcelerometr, gyroskop a magnetometr, díky kombinaci těchto čidel zjišťuje Moov svou absolutní polohu a my tak máme velmi přesné statistiky našich aktivit.  

Akcelerometr (gravitační čidlo), je senzor mající gravitaci, tedy vertikálu, jako referenční osu a vzhledem k ní sleduje zrychlení zařízení. Akcelerometr tedy určuje polohu vůči Zemi a slouží k určení relativní polohy (naklonění) v prostoru. Akcelerometr určuje zda je zařízení na výšku nebo na šířku, určuje tedy směr, ve kterým se zařízení pohybuje ve dvou osách. 

Gyroskop na rozdíl od akcelerometru nevyužívá gravitaci a poskytuje data o natočení zařízení v prostoru (tedy ve třech osách) vůči výchozímu stavu. Gyroskop měří hodnoty o směru a rychlosti otáčení.   

Magnetický senzor (magnetometr) je snímač detekující magnetické pole Země, dokáže tak určit světové strany. 

.Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

Pulsmetry.cz - Pardubice
OC Grand
Náměstí Republiky 1400
Pardubice

Pulsmetry.cz - Praha 1
OC Černá Růže
Na Příkopě 853 / 12
110 00 Praha 1


Tel.: +420 776 645 086
E-mail: info@pulsmetry.cz


Nakupujte výhodně s Cofidisem

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line, v případě technického výpadku pak nejpozději do
48 hodin.

© 2020, Pulsmetry.cz – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Výměna odkazů | Mapa stránek

eBRÁNA | B2C Brána |

Zobrazit mobilní verzi

Přeskočit na začátek stránky

Pobočka Pardubice
OC Grand  
Nám. Republiky 1400
530 02 Pardubice

Pobočka Praha 1
OC Černá Růže
Na Příkopě 853/12
110 00 Praha 1

Otevírací dobu najdete v kontaktech

Využíváme také síť výdejních míst Zasilkovna.cz

Infolinka : +420 776 645 086
E-mail : info@pulsmetry.cz
Facebook : pulsmetry

Rychlý kontakt