Úvod Testy a recenze GARMIN FORERUNNER 35 Optic

GARMIN FORERUNNER 35 Optic

GARMIN FORERUNNER 35 Optic

Garmin Forerunner 35 jsou velmi milým překvapením, jelikož se jedná o GPS sporttester, který má opravdu nízkou hmotnost, umožňuje měření srdečního tepu přímo ze zápěstí a navíc je vhodný pro všechny, kteří mají menší obvod zápěstí. Garmin přišel se čtyřmi barevnými variantami - limetkový, tyrkysový, bílý, černý a tělo hodinek je vždy černé, výměna řemínku je velmi jednoduchá a jeho materiál je příjemný.

Garmin Forerunner 35 jsou velmi milým překvapením, jelikož se jedná o GPS sporttester, který má opravdu nízkou hmotnost, umožňuje měření srdečního tepu přímo ze zápěstí a navíc je vhodný pro všechny, kteří mají menší obvod zápěstí. Garmin přišel se čtyřmi barevnými variantami - limetkový, tyrkysový, bílý, černý a tělo hodinek je vždy černé, výměna řemínku je velmi jednoduchá a jeho materiál je příjemný. Garmin Forerunner 35 mám mimo povedeného vzhledu i dostatečnou výbavu a umožňuje 5 multisportovních režimů, které lze upravovat dle konkrétních požadavků uživatele.  


KATEGORIE PRODUKTU
Garmin Forerunner 35 se řadí mezi sporttestery, které mají GPS, jsou multisportovní (5 sportovních režimů) a mají integrovaný snímač srdečního tepu přímo ze zápěstí. Hodinky užijete pro běh venku, uvnitř, kolo venku, kardio trénink a chůzi. S hodinkami se můžete sprchovat a zvládnou i plavání na hladině. Využijí je tak všestranní sportovci, kteří chtějí mít přehled o svých výkonech. Vzhledem k tomu, že mají krátké tělo, téměř čtvercový tvar a velmi příjemný řemínek, jsou vhodné i na útle zápěstí. Ženy jistě ocení jejich barevné varianty, kombinace s bílým řemínkem vypadá velmi elegantně, modré provedení je také vysloveně dámské, další dvě barvy - černá a limetková lze označit za unisex.

Garmin je v oboru GPS hodinek a také sportovních navigacích velkým inovátorem. V nabídce má od levných modelů až po ty špičkové. Doporučená cena na úrovni 4099,- Kč je u takto vybaveného modelu příjemným překvapení, protože Garmin rozhodně není výrobcem, který by se podbízel cenou. Forerunner 35 Optic tak bude jistě zajímavou volbou pro zákazníky, kteří chtějí hodinky od Garminu s optickým snímáním tepu, ale nechce se jim investovat do modelu Forerunner 235 Optic, který je výrazně dražší.

VZHLED HODINEK
Garmin Forerunner 35 mají decentní vzhled, kterému nemohu nic vytknout. Hodinky mají skvělý poměr váha a funkce, hmotnost hodinek je pouhých 37,3 g, když vezmeme v úvahu, že hodinky mají integrovaný snímač srdečního tepu, GPS, Buletooth a slušnou výdrž baterie je až neuvěřitelné, že váží tak málo. Vzhled startovní obrazovky kde jsou hodiny, si můžete upravit a zvolit mezi 2 variantami, buď budete mít hodinky digitální, nebo analogové, na úvodní obrazovce rovněž uvidíte stav baterie a v případě digitálních i den v týdnu, měsíci a připojení. Hodinky se ovládají pomocí 4 dostatečně velkých tlačítek z boku hodinek, řemínek je na ruce příjemný a nikde nepřekáží.


POPIS SPECIFICKÝCH VLASTNOSTÍ
V hodinkách jsou funkce, které se objevovaly dříve především u dražších sporttesterů. Do této kategorie patří integrovaný snímač srdečního, GPS, vibrační upozornění, smart notifikace, případně ovládání hudby. Řemínky hodinek jdou bez problémů vyměnit, takže můžete mít více barevných variant. Černá varianta je více decentní, takže se hodí i na běžné nošení. Nově se v hodinkách objevuje režim “chůze” a “kardio”, takže sporttester pokryje většinu sportovních aktivit.


OVLÁDÁNÍ HODINEK
Forerunner 35 se ovládají pomocí 4 oválných tlačítek z boku těla hodinek. Tlačítka reagují bez problémů. Na následujícím obrázku najdete funkce jednotlivých tlačítek.Jedinou nevýhodu vidím v tom, že menu lze procházet pouze jedním směrem a to dolů. Pokud se chcete vrátit na položku nahoře, musíte projet celé menu znova.

PRVNÍ ZAPNUTÍ, PŘIPOJENÍ, POPIS KONEKTIVITY, APLIKACE A CHYTRÉ FUNKCE
Hodinky fungují samostatně, případně je můžete propojit s mobilním telefonem a aplikací Garmin Connect. Garmin Connect je tréninkový deník, který je buď ve formě mobilní aplikace anebo jako desktopová verze. Je to prostor, kde můžete přehledně vidět své výsledky, sdílet je na sociálních sítích, zasílat e-mailem, případně sdílet s ostatními uživateli. Funkce sporttesteru jsou na telefonu nezávislé a funkce chytrých hodinek jsou k dispozici, jako přidaná funkce navíc. Pokud však chcete hodinky spravovat prostřednictvím Garmin Connect, je možné je propojit s počítačem přes USB kabel a například upravit nastavení hodinek, po synchronizaci se pak projeví změny v hodinkách.

Na následujících obrázcích je synchronizace hodinek přes USB kabel s počítačem.


Párování hodinek s mobilním telefonem. 


Mezi chytré funkce hodinek patří například LiveTrack, která umožňuje přátelům sledovat vaše tréninky v reálném čase, další funkcí je interakce se sociálními sítěmi nebo již zmíněné oznámení z telefonu.

Propojení se smartphonem je přes Bluetooth® Smart a s ostatními přídavnými zařízeními pomocí technologie ANT+, s počítačem prostřednictvím USB kabelu. Garmin Forerunner 35 podporuje Andriod + iOS + Win10.

Po prvním zapnutí hodinek, nastavíte jazyk a hodinky vám nabídnout, zda chcete párovat smartphone. Na svém telefonu musíte mít zapnuté Bluetooth a stáhnutou aplikaci Garmin Connect, pak už postupujete podle instrukcí ve vašem smartphonu. Po spárování hodinek a smartphonu se do hodinek automaticky stáhnou data, která máte uložena v Garmin Connect, takže nemusíte nastavovat údaje o váze, výšce, věku a další.

V případě, že nemáte nastaven Garmin Connect, zadáte vstupní data do hodinek manuálně, stáhnete si z https://connect.garmin.com tréninkový deník a můžete párovat, synchronizovat data pomocí mobilního telefonu. Pro synchronizaci dat je nutné v hodinkách nastavit volbu synchronizace a pak už uvidíte aktuální data z hodinek i ve svém smartphonu.Pokud máte hodinky a smartphone propojeny, budou vám chodit do hodinek smart notifikace z telefonu, která vás upozorní na příchozí hovor, který můžete pomocí hodinek odmítnout, upozorní vás rovněž na příchozí SMS, e-mail, potvrzení o doručení, zároveň se vám v hodinkách bude zobrazovat předpověď počasí.Aktuální data z hodinek získáte, pokud stisknete tlačítko šipky. Zobrazí se vám aktuální a průměrný srdeční tep a graf tepu za poslední 4 hodiny, oznámení ze smartphonu, počet kroků a ušlá vzdálenost za den, spálené kalorie, aktivní minuty za týden a data z poslední proběhlé aktivity.

Data z Garmin Connect lze jednoduše exportovat do dalších aplikací, export lze provádět jak z mobilní aplikace nebo z desktopové verze. Z desktopové verze lze aktivity exportovat do formátů CSV, TCX, GPX nebo do programu Google Earth. Na webové adrese tapiriik.com, lze synchronizovat data mezi jednotlivými aplikacemi. Data lze do Garmin Connect také naimportovat a to ručně, data musí být ve formátu tcx, .fit a .gpx.

Garmin Forerunner 35 bohužel nemůže být dále rozšiřován pomocí aplikací z Connect IQ, tuto možnost mají pouze vyšší řady.

FUNKČNÍ VYBAVENOST
Jak už bylo zmíněno, hodinky mají integrovaný snímač srdečního tepu, GPS, umožňují smart notifikace a jsou multisportovní (běh venku, běh uvnitř, kolo, kardio a chůze). Hodinky monitorují spánek a jeho délku, mají budík, funkci “nerušit“ a funkci “najít můj telefon”, pokud opravdu telefon nemůžete nalézt a je v dosahu Bluetooth, začne váš smartphone po této volbě blikat a zvonit. Hodinkami můžete ovládat hudbu ve vašem smartphonu.Integrovaný snímač srdečního tepu funguje nejlépe, pokud se několik minut před aktivitou zahřejete, upevněte hodinky dostatečně na zápěstí, v případě, že je chladné počasí, zkuste se zahřát doma. Aby snímač srdečního tepu přesně měřil vaší tepovou frekvenci, je vhodné snímač po každé aktivitě opláchnout pod tekoucí vodou.

Hodinky mohou sledovat vaší celodenní aktivitu, upozorňovat vás na splnění vašeho cíle v podobě ušlých kroků, případně vás vyzvat k pohybu. Cíle se automaticky stanovují na základě předešlého dne. Tyto funkce jsou volitelné a lze je vypnout. Samozřejmě se po jejich vypnutí prodlouží výdrž baterie.

V hodinkách si rovněž můžete nastavit tóny kláves, tóny upozornění a vibrace, opět lze tyto funkce vypnout. Podsvícení displeje lze nastavit buď automaticky, nebo nechat zapnuto během aktivity.

Hodinky umožňují nahlédnout do historie aktivit, případně se podívat na rekordy, které se nám povedly v cyklistice a běhu. V historii hodinek lze nalézt až 7 proběhlých aktivit.


Režim běh venku:
- režim běhu - volný režim, režim běh/chůze (nastavení doby pro chůzi, nastavení doby pro běh), Virtual Pacer (je nástroj, který pomáhá držet nastavené tempo a bude vás povzbuzovat), intervalový trénink,
- alarmy (čas, vzdálenost, kalorie, srdeční tep),
- nastavení datových polí (vzdálenost, čas, tempo, kalorie, srdeční tep, zóna srdečního tepu, čas okruhu, délka okruhu, tempo okruhu, průměrné tempo, kadence - v případě připojení Foot Pod), v hodinkách lze přepínat mezi 2 datovými obrazovkami,
- funkce Auto Pause,
- funkce nastavení okruhu,
- nastavení tempa/rychlosti.

Režim běh uvnitř:
- režim běhu - volný režim, režim běh/chůze (nastavení doby pro chůzi, nastavení doby pro běh), Virtual Pacer (je nástroj, který pomáhá držet nastavené tempo a bude vás povzbuzovat), intervalový trénink,
-  alarmy (čas, vzdálenost, kalorie, srdeční tep),
- nastavení datových polí (vzdálenost, čas, rychlost, kalorie, srdeční tep, zóna srdečního tepu, čas okruhu, délka okruhu, rychlost okruhu, průměrná rychlost, kadence - v případě připojení Foot Pod), v hodinkách lze přepínat mezi 2 datovými obrazovkami,
- funkce Auto Pause,
- funkce nastavení okruhu,
- nastavení tempa/rychlosti.

Režim kolo:
- intervaly,
- alarmy (čas, vzdálenost, kalorie, alarm srdečního tepu),
- nastavení datových polí (vzdálenost, čas, rychlost, kalorie, srdeční tep, zóna srdečního tepu, čas okruhu, délka okruhu, rychlost okruhu, průměrná rychlost, kadence - v případě připojení Food Pod). v hodinkách lze přepínat mezi 2 datovými obrazovkami,
- funkce Auto Pause,
- funkce nastavení okruhu,
- nastavení tempa/rychlosti
- použití uvnitř, kdy je GPS vypnuto.

Režim kardio:
- intervaly,
- alarmy (čas, vzdálenost, kalorie, alarm srdečního tepu),
- nastavení datových polí (vzdálenost, čas, rychlost, kalorie, srdeční tep, zóna srdečního tepu, čas okruhu, délka okruhu, rychlost okruhu, průměrná rychlost,
- funkce Auto Pause,
- funkce nastavení okruhu,
- nastavení tempa/rychlosti,
- nastavení venku, kdy je GPS zapnuto.

Režim chůze:
- alarmy (čas, vzdálenost, kalorie, alarm srdečního tepu),
- nastavení datových polí (vzdálenost, čas, rychlost, kalorie, srdeční tep, zóna srdečního tepu, čas okruhu, délka okruhu, rychlost okruhu, průměrná rychlost, kadence),
- funkce Auto Pause,
- funkce nastavení okruhu,
- nastavení tempa/rychlosti,
- použití uvnitř, kdy je GPS vypnuto.

Události Garmin Move IQ
Je funkcí, která automaticky detekuje vzorce aktivit, jako je chůze, běh, jízdu na kole, plavání, nebo kardio tréninky, které jsou delší než 10 minut. Tuto aktivitu lze rozpoznat v Garmin Connect na časové ose, kde uvidíte typ události a délku trvání. Tato aktivita se nezobrazuje v seznamu aktivit, pokud chcete takovouto aktivitu příště zobrazovat, zvolte si některý sportovní režim.

Jak prodloužit výdrž baterie?
V hodinkách vypnete chytrá oznámení, Bluetooth, sledování aktivity, zasílání dat o tepové frekvenci do zařízení Garmin a měření srdečního tepu.

UKÁZKA PRAKTICKÝCH VÝSLEDKŮ, VÝSTUPŮ Z APLIKACE

Na následujících obrázcích můžete vidět, jak vypadá Garmin Connect, jak se dají exportovat aktivity do různých formátů.

PARAMETRY
Hodinky vydrží na jedno nabití až 13 hodin při zapnuté GPS a v režimu hodinek až 9 dní. Jak už bylo zmíněno, hodinky jsou lehké, váží pouhých 37,3 g. Velikost těla hodinek je 35,5 x 40,7 x 13,3 mm, velikost displeje je 23 x 23 mm a jeho rozlišení 128 x 128 pix., displej je černobílý LCD, jeho čitelnost na přímém světle je dostačující. Šířka řemínku je 22 mm. Celková délka hodinek a řemínku je cca 25 cm.SHRNUTÍ
Garmin Forerunner 35 je tou pravou volbou pro nadšené sportovce, kterým jde o váhu sporttesteru, ale nehodlají se vzdát funkcí, jako integrovaný snímač srdečního tepu nebo GPS. Na ruce vypadají skvěle, mají dostačující sportovní režimy pro tréninky uvnitř i venku, smart notifikace a bez problému se spárují s Garmin Connect.

KLADY:
- integrovaný snímač srdečního tepu,
- GPS,
- multisportovní,
- vibrační upozornění,
- jednoduché ovládání,
- čitelnost displeje - dostatečně velká písmena.

ZÁPORY:
- pohyb v menu pouze jedním směrem,
- nemožnost rozšíření o aplikace z Connect IQ,
- některé volby jsou v hodinkách příliš dlouhé a musí se počkat, než přejede celý název po displeji hodinek.

KONKURENČNÍ PRODUKTY
Mezi hlavní konkurenty v této cenové kategorii patří především řada TomTom Runner 3 Cardio, která přichází na trh ve stejné době jako Garmin Forerunner 35. Pokud pomineme možnost optického měření ze zápěstí, cenově do této kategorie spadá model Polar M400 HR. Ten je na trhu již delší dobu, ale jeho výbava stále drží krok s konkurencí. Rozměrově je ale větší a nenabídne češtinu a zmíněné měření ze zápěstí. V ceně ale nabídne Bluetooth hrudní pás.

VHODNÉ NEBO DOSTUPNÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ
K dispozici je několik kompatibilních zařízení, jedním z nich je nožní snímač Food Pod, který použijete pro záznam tempa a vzdálenosti místo GPS, je vhodný především pro tréninky uvnitř nebo v případě, že je slabý GPS signál. Další přídavná zařízení jsou – snímač frekvence šlapání Cadence Pod a snímač rychlosti jízdy na kole Bike Pod https://www.pulsmetry.cz/garmin-snimac-rychlosti-a-kadence).Aktualizace recenze: duben 2016

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

Pulsmetry.cz - Pardubice
OC Grand
Náměstí Republiky 1400
Pardubice

Pulsmetry.cz - Praha 1
OC Černá Růže
Na Příkopě 853 / 12
110 00 Praha 1


Tel.: +420 776 645 086
E-mail: info@pulsmetry.cz


Nakupujte výhodně s Cofidisem

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line, v případě technického výpadku pak nejpozději do
48 hodin.

© 2020, Pulsmetry.cz – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Výměna odkazů | Mapa stránek

eBRÁNA | B2C Brána |

Zobrazit mobilní verzi

Přeskočit na začátek stránky

Pobočka Pardubice
OC Grand  
Nám. Republiky 1400
530 02 Pardubice

Pobočka Praha 1
OC Černá Růže
Na Příkopě 853/12
110 00 Praha 1

Otevírací dobu najdete v kontaktech

Využíváme také síť výdejních míst Zasilkovna.cz

Infolinka : +420 776 645 086
E-mail : info@pulsmetry.cz
Facebook : pulsmetry

Rychlý kontakt