Úvod Zajímá vás Recenze a informace o produktech Garmin GARMIN vívoACTIVE OPTIC - RECENZE

GARMIN vívoACTIVE OPTIC - RECENZE

GARMIN vívoACTIVE OPTIC - RECENZE

Dalším z mnoha produktu společnosti Garmin jsou chytré, multisportovní GPS hodinky Garmin vívoACTIVE Optic, jak už napovídá název, hodinky mají integrovaný snímač srdečního tepu na zápěstí, odpadá tak nutnost hrudního pásu. Dle názvu by se mohlo zdát, že se jedná o nový fitness náramek od Garminu, ale pokud se pozorněji podíváte na funkce, zjistíte, že se jedná spíše o povedené multisportovní hodinky. Pro fitness náramky je typické celodenní měření pohybu a spánku, tuto funkci má rovněž Garmin vívoACTIVE Optic.

Hodinky mají barometrický výškoměr, akcelerometr a kompas (pomocí GPS, případně Glonass). Díky barometru hodinky sčítají, kolik za den vyjdete schodů/pater, tento údaje se zobrazuje společně s počtem ušlých kroků. S hodinkami lze samozřejmě spárovat snímače jako Cadence Pod a Bike Pod. Garmin vívoACTIVE podporují OS Andriod + iOS + Win.

K telefonu hodinky připojíte pomocí Bluetooth, pokud tak uděláte, můžete si v hodinkách nastavit smart notifikace, mít informace o počasí, nebo najít „ztracený“ telefon, pokud je v dosahu hodinek se zapnutým Bluetooth. 

K hodinkám můžete připojit pomocí technologie ANT+, případně Bluetooth další zařízení.

Vibrace jsou u hodinek samozřejmostí a navíc lze regulovat jejich intenzitu. Pokud se déle jak hodinu nehýbete, hodinky zavibrují, pípnou a upozorní vás na neaktivitu.


VZHLED A OVLÁDÁNÍ HODINEK

Hodinky mají velký barevný dotykový displej, který je bez problému čitelný na přímém slunci. Dotykový displej reaguje naprosto skvěle, opravdu jsem neměla sebemenší problém s dobou reakce, případně s výběrem položky. Rozlišení displeje je 205 x 148 pix. a jeho velikost 20,7 x 28,6 mm. Pod displejem jsou umístěna dvě tlačítka, jedno slouží pro volbu zpět, případně pro vypnutí, uzamknutí, režim „Nerušit“. Druhé tlačítko využijete, pokud si chcete vybrat aktivitu nebo po delším stisknutí dostat do menu hodinek. Ovládání je velmi intuitivní, v tomto ohledu nemohu hodinkám nic vytknout. Pokud si vyberete aktivitu a dlouze podržíte prst na některém z datových polí, máte na výběr další rozšířené funkce jako například kadenci, maximální rychlost, vertikální rychlost a mnoho dalších. U některých hodnot je nutné mít připojený další snímač, například snímač kadence, snímač rychlosti jízdy na kole a jiné. Hodinky mají hodnotu vodotěsnosti 5 ATM, můžete s nimi tedy plavat na hladině a v klidu se sprchovat.

Hodinky jsou lehké, celé plastové a jejich rozměry jsou 30,2 x 57 x 11,4 mm, na výběr je z velikosti hodinek „L“ případně „XL“, na své si přijdou i sportovci, kteří mají větší obvod zápěstí.

Na štíhlé ruce působí hodinky robustně, i když mají nízkou hmotnost, pouhých 47,6 g.  Osobně jsem testovala variantu „L“, která dle mého názoru není úplně ideální pro osoby s opravdu malým obvodem zápěstí.

Moje zápěstí má obvod cca 15 cm, z vnější strany cca 5 cm a tělo hodinek má 5,6 cm, takže hodinky nesedí úplně tak, jak by měly, především při pohybu. Řemínek je příjemný na ruce, nikde netlačí a je stejně široký jako tělo hodinek tedy 30,2 mm. Díky přídavnému řemínku s klínkem opasek nikde nepřekáží. Velikost „L“ je vhodná pro zápěstí 137 – 195 mm a velikost „XL“ je vhodná pro obvod zápěstí 162 – 225 mm.

Hodinky vydrží na jedno nabytí při zapnuté GPS až 13 hodin, v režimu smarthodinek přibližně jeden týdne. Množství sportovních profilů, které hodinky nabízejí je velmi široké. Od běhu, běhu na páse, jízdy na kole, in-line bruslení, SUP, lyžování (běžecké i sjezdové), snowboardu, golfu, turistiky až po plavání v bazénu, veslování, veslování na trenažéru, fitness trénink a další. Hodinky pak vyhodnocují i méně obvyklé aktivity, jako například jízdu na koni. Po přenosu aktivit do tréninkového deníku Garmin Connect pak máte možnost sdílet své úspěchy s přáteli, případně detailněji analyzovat svou tréninkovou historii.

Podpora platformy Connect IQ™ umožňuje do hodinek nahrát různé vzhledy displejů, widgety a nové tréninkové funkce.

Hodinky bych zařadila dle funkcí určitě do vyšší cenové kategorie, jejich cena se však pohybuje pod hranicí 7 000 Kč.

MĚŘENÍ SRDEČNÍHO TEPU

Srdeční tep můžete sledovat během celého dne, nebo lze tuto funkci vypnout, občas je zajímavé se podívat na křivku v různou denní dobu. Měření srdečního tepu však já osobně pokládám za nejdůležitější během aktivit, jelikož na jeho základě poznáme, jakou máme kondici.

Pomocí technologie ANT+ lze připojit hrudní snímač srdečního tepu, pokud jej propojíte s hodinkami, bude mít hrudní pás vždy přednost před snímačem na zápěstí. Integrovaný snímač srdečního tepu je na zadní straně hodinek cca 2 mm vystouplý, ale tím, že je naprosto hladký a zaoblený, není nijak obtěžující ani při pevně zapnutých hodinkách.

Pokud pro vás není nutností měření tepu po celý den, je možné tuto funkci vypnout, samozřejmě pak baterka hodinek vydrží déle. Pokud vám jde především o výdrž baterky, můžete také vypnout sledování aktivity během dne. Srdeční tep si můžete v hodinkách zadat manuálně, nebo si hodinky nastaví zóny srdečního tepu samy a to na základě několika provedených tréninku.

PROPOJENÍ SE SMARTPHONE, DESKTOPOVÁ VERZE, DOPLŇKY

Sportovní aplikace Garmin Connect se mi líbí především ve verzi pro mobilní telefony, kde se mi zdá přehlednější než verze desktopová. Přes smartphone probíhají synchronizace a aktualizace, případně dohrávání doplňku z Connect IQ. Mobilní telefon musí být připojen k internetu a pak vše funguje tak jak má a tréninky se ukládají do desktopové verze deníku. Pokud máte svůj učet Garmin Connect propojený s ostatními sportovními aplikaci, uvidíte svá data v aplikacích jako je Endomondo, Strava a další. Garmin vívoACTIVE mají dostatečně velký displej a některé údaje např. srdeční tep, poslední plavání a další se zobrazují téměř totožně jako v aplikaci Connect ve Smartphonu.

Hodinky mají řadu doplňku, kde některé z nich je nutné pomocí Bluetooth propojit se smartphonem. Mezi mé oblíbené doplňky patří například kalendář, oznámení ze smartphonu, případně počasí. Mimo těchto můžete v hodinkách nastavit ještě ovládání hudby, „Můj den“, sledování aktivity, minuty intenzivního tréninku, srdeční tep, poslední sport, ovládací prvky VIRB, kalorie a golf.

Hodinky mají užitečné funkce, které vás dovedou zpět na místo startu, případně do místa, které jste do hodinek uložili.

Funkce a vzhled hodinek si můžete libovolně přizpůsobovat. Datové obrazovky, které se budou zobrazovat při vašich aktivitách, upozornění například na překročení hodnoty srdečního tepu, případně nastavení AutoLap a AutoPause hodinky také umí.

Hodinky umožňují zdůraznění některých barev na displej, případně možnost výběru pozadí a kontrastu. Garmin vívoACTIVE Optic také umožňuje nastavení preferovaného zápěstí. Další rozšířené nastavení je pak třeba provádět v tréninkovém deníku Garmin Connect.

PROFILY AKTIVIT

Přes aplikaci Garmin Connect můžete naplánovat své tréninky a následně je odeslat do hodinek, máte možnost si vybrat z předdefinovaného tréninku nebo si vytvořit svůj vlastní.

Pokud půjdete plavat, není váš snímač tepu na zápěstí aktivní. Pokud chcete vědět data o svém srdečním tepu, musíte hodinky spárovat s hrudním snímačem, data budou do hodinek odesílána, vždy když budete v blízkosti svých hodinek (do 3 m vzdálenosti) a budete venku z vody, kompletní analýzu pak naleznete v Garmin Connect. Pokud budete plavat v bazénu, je nutné nastavit jeho délku.

SHRNUTÍ

Zpočátku jsem byla k hodinkám s dotykovým displejem skeptická, ale po vyzkoušení Garmin vívoACTIVE Optic jsem změnila názor. Displej je dostatečně velký, velmi rychle reaguje a kontrast je dostatečný. Funkce, které hodinky mají, bych zařadila spíše do kategorie dražších modelů, takže v tomto ohledu jsem byla opravdu spokojená. Zavděčí se i velmi náročným sportovcům, kteří provozují například SUP. Jediné, co bych hodinkám vytkla je snad jen jejich velikost, pokud má někdo opravdu štíhlou ruku, nemusí sedět úplně perfektně.

V následující tabulce naleznete funkce, které hodinky mají a některé z nich nejsou zmíněny v textu.

Alarm čas/vzdálenost/tempo

ANO

Automatická detekce započaté aktivity

ANO

Celodenní sledování aktivity

ANO

Celodenní sledování srdečního tepu

ANO

Najít můj telefon

ANO

Alarm na neaktivitu

ANO

AutoPause

ANO

AutoLap

ANO

Auto Scroll

ANO

Automatické navýšení cílů aktivit

ANO

Čas strávený v zónách srdečního tepu

ANO

Měření prošlé vzdálenosti

ANO

Monitoring spánku

ANO

Odhad spálených kalorií

ANO

Osobní rekordy

ANO

Počítač kroků

ANO

Smart notifikace

ANO

Upravitelná datová pole

ANO

Vibrační upozornění

ANO

Stopky

ANO

Východ/západ slunce

ANO

Teplota

ANO

Měření nadmořské výšky

ANO

Měření spálených kalorií

ANO

Celkový sestup/výstup

ANO

Bezdrátové připojení ANT+

ANO

Bezdrátové připojení Bluetooth®

ANO

Bezdrátové připojení Wi-Fi®

NE

Možnost dálkově ovládat jiné zařízení/přístroje

ANO

Možnost dálkově ovládat z jiného zařízení/přístroje

NE

SUP FUNKCE

 

Záběry

ANO

Počet záběrů

ANO

BĚŽECKÉ FUNKCE

 

Vertikální rychlost

ANO

Kadence

ANO

GOLFOVÉ FUNKCE

 

Digitální skórkarta

ANO

Měření délek ran

ANO

Měření vzdálenost F/M/B (k začátku, středu a  konci greenu)

ANO

Měření vzdálenost k layups/doglegs

ANO

PLAVECKÉ FUNKCE

 

Plavání: bazén (vzdálenost, počet záběrů/rychlost, kalorie, čas, volitelně tep)

ANO

Plavání: příroda (vzdálenost, počet záběrů/rychlost, kalorie, čas, volitelně tep

NE

Plavecké způsoby - rozpoznání

NE

Plavecký trénink: čas/vzdálenost (nácvik nohou, jedné ruky, netypické způsoby)

NE

  

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

Pulsmetry.cz - Pardubice
OC Grand
Náměstí Republiky 1400
Pardubice

Pulsmetry.cz - Praha 1
OC Černá Růže
Na Příkopě 853 / 12
110 00 Praha 1


Tel.: +420 776 645 086
E-mail: info@pulsmetry.cz


Nakupujte výhodně s Cofidisem

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line, v případě technického výpadku pak nejpozději do
48 hodin.

© 2020, Pulsmetry.cz – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Výměna odkazů | Mapa stránek

eBRÁNA | B2C Brána |

Zobrazit mobilní verzi

Přeskočit na začátek stránky

Pobočka Pardubice
OC Grand  
Nám. Republiky 1400
530 02 Pardubice

Pobočka Praha 1
OC Černá Růže
Na Příkopě 853/12
110 00 Praha 1

Otevírací dobu najdete v kontaktech

Využíváme také síť výdejních míst Zasilkovna.cz

Infolinka : +420 776 645 086
E-mail : info@pulsmetry.cz
Facebook : pulsmetry

Rychlý kontakt