Úvod Zajímá vás Recenze a informace o produktech Polar Krátké seznámení s Polarem RCX3 G5 v praxi

Krátké seznámení s Polarem RCX3 G5 v praxi

Krátké seznámení s Polarem RCX3 G5 v praxi

Krátké seznámení s Polarem RCX3 G5 v praxi ...

V tomto krátkém seznámení jsem rozhodně neprozkoumal veškeré funkce, ani jsem se ještě nedostal ke komunikaci s PC, ale první zkušenosti se základním ovládáním a použití v praxi již mám.

Hodinky jsou opravdu lehoučké, s dobře rozmístěnými tlačítky na zkosených krajích, hlavní potvrzovací tlačítko bylo posunuto až na spodní část řemínku, což umožnilo výrazně zvětšit plochu displeje. Displej je přehledný a kontrastní, což je u Polaru standardem. Rovněž zelené podsvícení, které Polar používá spoustu let je naprosto dostačující a i při něm je displej kontrastní. Samozřejmostí je uživatelsky výměnná baterie jak v hodinkách tak v hrudním pásu. GPS modul G5 se nabíjí z USB konektoru počítače. Při plném nabití výrobce udává výdrž až 16 hodin a 300 nabíjecích cyklů, což se jeví jako výborná hodnota. Nabíjení na plnou kapacitu trvá přibližně 2 hodiny.

Po prvním zapnutí ...

První nastavení nastavení hodinek probíhá naprosto standardně jako u všech ostatních modelů Polar. Po prvním zapnutí nejprve nastavíte čas a datum, potom použité jednotky a nakonec osobní údaje jako je váha, výška, věk, pohlaví. Polar na základě těchto údajů stanoví automaticky jednotlivé tréninkové zóny. Zóny si samozřejmě můžete upravit i manuálně. Spárování s hrudním pásem i GPS G5 probíhá naprosto bez komplikací. RCX 3 nabízí tzv. Sportovní profily ( běh, kolo, další aktivity ... ), v každém profilu si můžete nastavit, jaké příslušenství bude aktivní. Mezi profily lze snadno přepínat. Při startu měření je pak graficky znázorněno, zda již proběhlo spárování a vy můžete začít s tréninkem. GPS G5 se zapíná stejně jako předchozí GPS moduly delším zmáčknutím tlačítka, nejprve se rozbliká červená dioda, po nalezení satelitů zelená. Tento proces trvá přibližně 30-60 sekund.

Musím říct, že komfort při používání Gé-pětky proti větším a starším GPS (G1 a G3) je úžasný. Osobně jsem nepoužil popruh na paži, ale pouze plastový klip a G5 jsem měl celou dobu za pasem. Nejprve jsem se trochu bál abych modul neztratil, ale je tak lehoučký, že tato obava není na místě. Ale i tak je dobré si dát pozor na jeho připevnění, dost bude asi záležet na oblečení, za které klip připevníte. Rovněž jsem za celou hodinu běhu nezaznamenal ani jeden výpadek signálu a to jsem měl modul schovaný pod trikem.

Zobrazení údajů během měření

RCX3 nabízí celkem šest zobrazení během měření, mezi nimiž přepínáte tlačítky na pravé straně. Jednotlivé zobrazení ukazují různé kombinace hodnot TF, rychlosti, času, vzdálenost atd. Jak je u většiny modelů značky Polar zvykem, můžeme si vybrat zobrazení TF buď v tepech za minutu nebo procentem z maximální TF. U rychlosti je potom tempo zobrazeno buď v km/h nebo si zobrazíte čas potřebný na zdolání jednoho kilometru. Osobně jsem si v obou případech vybral první variantu. Vyhodnocení tréninku Po skončení měření si můžete prohlédnout všechny důležité údaje o proběhnutém tréninku jako je maximální a průměrná TF, vzdálenost, průměrná a maximální rychlost, spálené kalorie a podíl, který připadá na kalorie z tuků plus několik dalších údajů. Polar rovněž přidá krátký komentář, ve kterém vám sdělí jak náročnou aktivitu jste zvládli a jaký pro Vás měla přínos. Zajímavou a motivační funkcí je tzv.běžecký Index. Je to kombinovaný ukazatel kondice a ekonomiky běhu. Růst tohoto ukazatele v čase vypovídá o rostoucí výkonnosti běžce a zlepšující se technice běhu. Na hodnotu Běžeckého indexu má vliv kromě talentu především četnost a kvalita běžeckého tréninku.

Pro koho je Polar RCX3 určen a srovnání s dalšími modely

Puslmetr Polar RCX3 již podle názvu spadá do nové multisportovní řady RCX, v kombinaci s GPS G5 je přibližně o 1600 Kč dražší, než letitý model RS300X s GPS G1, ale proti němu obsahuje i rozhraní DataLink pro přenos dat do webové aplikace. U RS300X si musíte připlatit 1200kč za rozhraní FlowLink, které plní stejnou funkci. Tím se cenový rozdíl téměř smazává a rozdíl v uživatelském komfortu je obrovský. RCX3 na rozdíl od RS300X není z hlediska měření TF požitelný ve vodě. Je to dáno použitím hrudního pásu Wearlink Wind, který díky použité technologii neumožňuje přenos signálu pod vodou, v běžném prostředí ale nabízí dokonalé kódování signálu a vylučuje jakékoliv rušení s okolím. Plavci nebo triatlonisté, kteří chtějí měřit tepovku i ve vodě musí tedy volit některý ze starších modelů a nebo pro ně bude skvělým řešením vyšší model RCX5, který používá hrudní pás Wearlink Hybrid, který kombinuje výhody obou řešení. RCX5 je proti trojce v konfiguraci s GPS G5 dražší o 2890Kč. Za tuto cenu nabídne již zmíněný Wearlink Hybrid, ještě větší displej, větší kapacitu paměti a řadu dalších užitečných funkcí pro profesionální trénink mezi něž patří hlavně funkce intervalů, kterou RCX3 postrádá.

Polar RCX3 skvěle splní službu naprosté většině aktivně sportujících lidí ve všech typech sportu od fitness, herní sporty až po atletiku. Úplně v pohodě ho mohou používat profesionální sportovci a rozhodně jeho volbou neudělají chybu. Dámy jistě potěší snad ještě více povedené bílé provedení s jemnějším řemínkem, černé provedení můžeme označit za unisexové. Pokud někdo nechce používat funkce spojené s modulem GPS nebo přenos do PC, stále pro něho bude cenově zajímavou volbou starší model RS300X, který je v základním provedení k dostání za přibližně poloviční cenu. Naopak v kombinaci s GPS považujeme za jasně lepší volbu dnes popisovaný model. Profíci, techničtí hračičkové a lidé, kteří vyžadují maximum možných funkcí a chtějí sporttester bez kompromisu by měli volit model RCX5. Ten tvoří u polaru současnou špičku z nové řady modelů. Ve hře by pro ně jěště mohl být model RS800CX, který je již na trhu řadu let a jedná se o profi model. Osobně bych si ale v takovém případě vybral novou RCX5 a dokoupil software Polar ProTrainer 5, který s řadou RCX komunikuje a umí toho přeci jen víc než webová aplikace a navíc je v češtině.

Na závěr ...

Za sebe mohu Polar RCX3 ve spojení s GPS G5 doporučit. Jedná se o velmi povedný sporttester střední třídy, se kterým Vás sport bude bavit. Díky velmi příjemnému a přehlednému ovládání budete využívat většinu funkcí, váš trénink tak bude efektivní, budete nad ním mít dokonalý přehled a získáte tak novou motivaci.

rcx3black

Přidat dotaz do poradny

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Vaše osobní údaje nejsou nikde zveřejňovány a splňují požadavky GDPR.

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

Pulsmetry.cz - Pardubice
OC Grand
Náměstí Republiky 1400
Pardubice

Pulsmetry.cz - Praha 1
OC Černá Růže
Na Příkopě 853 / 12
110 00 Praha 1


Tel.: +420 776 645 086
E-mail: info@pulsmetry.cz


Nakupujte výhodně s Cofidisem

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line, v případě technického výpadku pak nejpozději do
48 hodin.

© 2020, Pulsmetry.cz – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Výměna odkazů | Mapa stránek

eBRÁNA | B2C Brána |

Zobrazit mobilní verzi

Přeskočit na začátek stránky

Pobočka Pardubice
OC Grand  
Nám. Republiky 1400
530 02 Pardubice

Pobočka Praha 1
OC Černá Růže
Na Příkopě 853/12
110 00 Praha 1

Otevírací dobu najdete v kontaktech

Využíváme také síť výdejních míst Zasilkovna.cz

Infolinka : +420 776 645 086
E-mail : info@pulsmetry.cz
Facebook : pulsmetry

Rychlý kontakt