Úvod Novinky s foto Životní styl a monitoring spánku

Životní styl a monitoring spánku

27.01.2020 16:40

Životní styl a monitoring spánku

O důležitosti spánku se nemusím dlouho rozepisovat. Ale jak vysledovat jeho kvalitu a spánkové návyky? Na tyto otázky jsem se zaměřila a otestovala hodinky Polar Ignite. 

Funkce hodinek přináší komplexní přehled o spánku z hlediska množství času stráveného v jednotlivých fázích, tak i délky spánku. Ke sběru dat stačí mít hodinky na zápěstí po několik nocí. Aplikace automaticky pozná, kdy usnu a kdy se probudím.  

Fáze spánku

Ukazatel vyhodnocuje průběh spánku, který prochází fázemi od lehkého spánku přes hluboký spánek až k REM spánku. Oceňuji velmi přehledné zpracování dat v grafické podobě v aplikaci Polar Flow. Ráno jsem si mohla zkontrolovat jednotlivé délky cyklů. Zaznamenává se zde i přerušovaný spánek, který má také značný vliv na kvalitu spánku. 

Analýza spánku

Délku spánku si každý určí sám, ale překvapením bylo, že můj spánek již byl započat s ulehnutím do postele s knihou, a vyhodnocen jako lehký spánek. Předpokládám, že se doba započítává do regenerace těla:). Score spánku se posuzuje ve třech oblastech– vydatnost, regenerace a délka spánku. Sloupce v grafu představují hodnocení jednotlivých prvků podílející se na celkovém score spánku.  

Ke sledování spánkových zvyklostí je důležité sbírat údaje alespoň po sobě jdoucí tři noci. Čím déle, tím lépe. Dále bych chtěla upozornit, že množství a kvalita spánku je zcela individuální.  Záleží na mnoha faktorech jako je věk, pohlaví, fyzická únava, stres, kvalita spánku předešlých nocí atd….

Sledujete také Váš spánek pomocí cyhtrých hodinek?

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

Pulsmetry.cz - Pardubice
OC Grand
Náměstí Republiky 1400
Pardubice

Pulsmetry.cz - Praha 1
OC Černá Růže
Na Příkopě 853 / 12
110 00 Praha 1


Tel.: +420 776 645 086
E-mail: info@pulsmetry.cz


Nakupujte výhodně s Cofidisem

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line, v případě technického výpadku pak nejpozději do
48 hodin.

© 2020, Pulsmetry.cz – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Výměna odkazů | Mapa stránek

eBRÁNA | B2C Brána |

Zobrazit mobilní verzi

Přeskočit na začátek stránky

Pobočka Pardubice
OC Grand  
Nám. Republiky 1400
530 02 Pardubice

Pobočka Praha 1
OC Černá Růže
Na Příkopě 853/12
110 00 Praha 1

Otevírací dobu najdete v kontaktech

Využíváme také síť výdejních míst Zasilkovna.cz

Infolinka : +420 776 645 086
E-mail : info@pulsmetry.cz
Facebook : pulsmetry

Rychlý kontakt