Úvod Zajímá vás Recenze a informace o produktech Polar Polar FT1 / FT2 ... základní modely pro méně náročné uživatele

Polar FT1 / FT2 ... základní modely pro méně náročné uživatele

Polar FT1 / FT2 ... základní modely pro méně náročné uživatele

Vážení zákazníci, dnes jsme pro Vás připravili recenzci dvou základních modelů značky Polar. Jedná se o modely FT1 a FT2, které se od sebe liší pouze jednou funkcí.

Oba modely jsou aktuálně nabízeny ve dvou barevných provedeních. Polar FT1 můžete koupit v tmavě šedé a tyrkysové barvě, model FT2 v černé a poměrně výrazné a efektní červené. Součástí základního balení je kromě hodinek i hrdní pás T31C, tedy kódovaný hrudní pás s minimálním rizikem rušení v prostředí, ve kterém je používáno více měřičů tepové frekvence. Tento hrudní pás nemá výměnou baterii a jeho životnost se v běžné praxi pohybuje mezi 2-3 lety podle používání a údržby. Pás je plastový s nastavitelným textilním popruhem.

Pro koho jsou tyto modely určeny?

Jak už titulek napovídá, základní dvojice modelů finského výrobce je určena především pro uživatele, kteří vyžadují kvalitní, dobře zpracovaný pulsmetr se snadným ovládání a základními funkcemi za nízkou cenu. Ten, kdo si chce vést dlouhodobé statistiky tréninku, porovnávat jednotlivé záznamy, případně chce sledovat kolik spálil kalorií, ten se musí poohlédnout po vyšších modelech značky, případně u konkurence.

Polar FT1/FT2 je tedy určen výhradně pro sledování tepové frekvence a hlídání nastavené kardio zóny. Bude vyhovovat nenáročným uživatelům, kteří sporttester používají čistě pro monitoring aktuální tepové frekvence při sportovní aktivitě, ať již je to z důvodu hubnutí, prevence vzhledem ke zdravotnímu stavu, případně orientačního řízení tréninku.

Jedná se také o tzv. startovací model, mnoho zákazníků si po dobré zkušenosti s takovým základním modelem pořídí časem pulsmetr s širším spektrem funkcí.

Displej .... jednoduchý, kontrastní přehledný ...

V jednoduchosti je síla a platí to i v tomto případě. Většina zákazníků, která se rozhodne pro takto jednoduchý model zároveň očekává maximální přehlednost a snadné ovládání. Polar FT1 /FT2 tuto podmínku dokonale splňuje. Na displeji se zobrazuje tepová frekvence, případně čas a doba měření velkými číslicemi, které jsou velmi dobře čitelné a zabírají přibližně 70% jeho plochy. Ve spodní části displeje je pak prostor pro malou blikající ikonku srdce v případě měření, nebo pro datum v režimu hodinek. V horní části dipleje jso u už jen malé čtverečky znázorňující pohyb v menu pro přehlednější ovládání.

Ovládání ... jedno tlačítko a víc nic ...

Když jsem viděl Polar FT1 poprvé, říkal jsem si, jak bude asi vymyšleno ovládání jedním tlačítkem. Podle mého názoru to v Polaru vymysleli poměrně dobře. Pokud by Polar FT1 nabízel více funkcí, bylo by ovládání asi nepoužitelné, ale takto je to poměrně snadné a rychlé. Pokud si jednou nastavíte Vámi používanou kardio zónu třeba pro hubnutí, kterou nebudete měnit, bude pro Vás ovládání pohodlné a rychlé, pokud ale budete chtít parametry tréninku pravidelně měnit, doporučuji si připlatit a pořídit si například model Polar FT4.

Ovládání probíhá tak, že opakovaným stiskem tlačítka listujete v základním menu, které má celkem šest položek. Pokud se na nějaké pozici v menu zastavíte, puslmetr vám nabídne nastavení parametrů konkrétní položky. To probíhá tak, že opakovaným mačkáním tlačítka měníte konkrétní hodnotu směrem nahoru, pokud se odmlčíte, hodinky vám nabídnou korekci směrem dolů, kterou provádíte zase opakovaným mačkáním tlačítka. Pokud je hodnota nastavena a Vy uděláte další pauzu ve stisku tlačítka, hodinky vám nabídnou její potvrzení. A tímto způsobem vše probíhá ve všech položkách menu. Je to opravdu snadné a v daném rozsahu menu dobře použitelné.

Položky menu:

EXE - Měření: vstupem do této položky menu a jeho potvrzením aktivujete režim měření

FILE – záznam o posledním měření: zde se dozvíte údaje o posledním tréninku, konkrétně datum tréninku, dobu jeho trvání, maximální a průměrnou tepovou frekvenci během tréninku. Dalším měřením tyto hodnoty smažete a uloží se hodnoty nové.

ZONE – zde nastavíte zda si přejete aktivovat zvukový signál při překročení nastavených limitů tepové frekvence a nastavíte zmíněné limity. (dolní a horní hranici tepové frekvence)

TIME – nastavení času a režimu 12/24 hodin

DATE – nastavení datumu

USER – uživatel, zde nastavíte svůj věk, který měřič tepové frekvence použije pro automatické nastavení zátěžové zóny. Tato funkce je dostupná pouze u modelu FT2.

Na závěr ...

Při rozhodování o koupi tohoto modelu bude jedním z hlavních faktorů příznivá cena. Maloobchodní cena 1300 Kč u FT1 a 1500 Kč u FT2 je srovnatelná nebo jen lehce vyšší než u některých méně věhlasných značek než je Polar, který je světovou jedničkou. Tyto značky Vám možná v této ceně přidají nějakou funkci navíc, otázkou zůstává jestli to bude funkce smysluplná a jestli ji využijete v případě, že hledáte jednoduchý a uživatelsky přívětivý model. Naopak u Polaru FT1 / FT2 získáte přehledné ovládání, kvalitní zpracování a povedený design. Funkcí je zde málo, ale žádná podstatná v dané kategorii nechybí, všechny je využijete a bezproblémů se v nich vyznáte.

Proč koupit ?

  • Přehledný a kontrastní displej
  • Snadné ovládání a logické menu
  • Kódovaný přenos signálu
  • Cena

Proč nekoupit ?

  • Pouze jedno tlačítko pro ovládání
  • Nemá uživatelsky výměnou baterii
  • Jen základní funkční výbava

T31c

polar FT2 red

polar ft1 tyr

polar ft1bl

polar ft2 blk

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

Pulsmetry.cz - Pardubice
OC Grand
Náměstí Republiky 1400
Pardubice

Pulsmetry.cz - Praha 1
OC Černá Růže
Na Příkopě 853 / 12
110 00 Praha 1


Tel.: +420 776 645 086
E-mail: info@pulsmetry.cz


Nakupujte výhodně s Cofidisem

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line, v případě technického výpadku pak nejpozději do
48 hodin.

© 2020, Pulsmetry.cz – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Výměna odkazů | Mapa stránek

eBRÁNA | B2C Brána |

Zobrazit mobilní verzi

Přeskočit na začátek stránky

Pobočka Pardubice
OC Grand  
Nám. Republiky 1400
530 02 Pardubice

Pobočka Praha 1
OC Černá Růže
Na Příkopě 853/12
110 00 Praha 1

Otevírací dobu najdete v kontaktech

Využíváme také síť výdejních míst Zasilkovna.cz

Infolinka : +420 776 645 086
E-mail : info@pulsmetry.cz
Facebook : pulsmetry

Rychlý kontakt