Úvod Zajímá vás Recenze a informace o produktech Polar Polar M400 - kde jsou jeho hranice?

Polar M400 - kde jsou jeho hranice?

Když se mi dostane do ruky krabička se sportovními hodinkami Polar M400, s nemalou radostí se okamžitě vrhám na její rozbalování. Očekávaný model M400 slibuje opravdu hodně, a to za skvělou cenu! Podle fotografií výrobce a oficiálního popisu se právě chystáte „vyběhnout za hranice všednosti“.

Rozbaluji krabičku s modelem v černé barvě (v nabídce i bílá varianta). Jsou tu hodinky, napájecí kabel, který slouží zároveň pro USB propojení s počítačem, hrudní pás se snímačem tepové frekvence Polar H7 a kupička manuálů ve všech jazycích, zřejmě včetně svahilštiny, s výjimkou manuálu v češtině. Ten jsem dostala spolu se záručním listem mimo balení, ve velmi osekané verzi. Podrobný manuál je ke stažení na stránkách pulsmetry.cz - zde v PDF formátu. Jakožto člověk zvídavý (a nerad se zdržující s listováním v papírech, když mám v ruce novou hračku), stručný manuál odkládám stranou bez otevření, a jdu se věnovat přístroji samotnému.

Hodinky Polar M400 mají elegantní tvář a přehledný displej.

První co udělám, protože je to prostě logické, hodinky zapnu. Jako vždy ztratím pár minut prvotním nastavením (toto můžete přeskočit a vrátit se k tomu později), kdy vyplním své osobní údaje typu: věk, váha, výška, pohlaví, frekvenceaktivity a jelikož to vím, vyplním údaj o své klidové tepové frekvenci. Pokud tento údaj neznáte, nevadí, hodinky to později vyřeší za Vás, až si jej s monitorem změříte. Poté, co nastavíte jazyk (hodinky nejsou v češtině), datum a čas, můžete začít s jejich používáním. Abyste mohli využívat jejich funkcí plnohodnotně, budete potřebovat webové, nebo mobilní rozhraní aplikace Polar Flow (mobilní komptabilita: iPad (3. a 4. generace), iPad mini, iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5C, iPhone 5S, iPod touch (5. generace)). Instalace je rychlá a bezproblémová. Po registraci k novému účtu už během několika málo minut můžete konečně začít pořádně fungovat. Propojíte hodinky s počítačem a synchronizace proběhne automaticky sama. Pro mobilní propojení jednoduše synchronizujte pomocí služby Bluetooth Smart.

Synchronizace s webovou verzí služby Polar Flow

Dobré důvody, proč koupit tento produkt právě u nás:

  • garance české distribuce veškerého zboží a s ní spojený bezproblémový servis a poprodejní péče o zákazníka!

  • nejlepší cenová nabídka!

  • pojištění na jeden rok ZDARMA!

Podíváme se na nastavení. Váš uživatelský profil automaticky nahraje osobní údaje, které jste zadali do hodinek při jejich prvním zapnutí. Pokud jste tento krok přeskočili, je teď ten pravý čas to udělat. Podle Vaší výšky, váhy, věku a klidové tepové frekvence se totiž budou od této chvíle Vaše hodinky řídit. Pokud si nastavíte v menu i cílové požadavky, povedou Vás nejen Vašimi tréninky, ale rovnou celodenní aktivitou. Budete-li si to přát, hodinky Vás dokonce i zvednou ze židle v případě dlouhodobé nečinnosti. Monitorují totiž Vaši aktivitu 24 hodin 7 dní v týdnu. Přístroj tak dokonale snoubí funkci sportovních hodinek, s výhodou zabudované GPS a chytrého monitoru fyzické aktivity, který se spíše než hodinkám podobá nenápadnému náramku (např. Polar Loop), a to za zachování výhody nízké gramáže – pouhých 56,6 g – jelikož je počítáno s faktem, že budete mít hodinky na zápěstí skutečně 24 hodin, snížil Polar jejich váhu na minimum. Hodinky jsou vodotěsné, a to do hloubky 30 metrů. Můžete je tak mít na ruce opravdu neustále. Řemínek je z příjemného materiálu, takže nijak nevadí, nepřekáží, neškrábe. Na štíhlou ruku je trochu robustnější, stejně jako specifický tvar displeje a delší, ale vzhledem k pomocnému úchytnému pásku lze tento menší deficit i na dámské ruce korigovat tak, aby konec řemínku nevyčníval. Z vlastního pohledu bych řekla, že model v bílé barvě je celkově vhodnější pro něžné pohlaví, řemínek je poddajnější a hodinky působí jemněji. Černé ale ani na dámské ruce nevadí a na pánskou bych se jich vůbec nebála.

Displej má vysoké rozlišení 128x128, a možnost nastavení tmavého, nebo světlého zobrazení při tréninku. Podsvícení můžete nastavit na dočasné (10 s), nebo po dobu celého tréninku. S plně nabitou baterií vydržíte 8 hodin při aktivní GPS a připojeném monitoru tepové frekvence. Při zobrazení času s funkcí sledování celodenní aktivity vydržíte na jedno nabití až 24 dní! Paměť pro tréninkové aktivity (s GPS a HR) je až 30 hodin.


Zobrazení: procentu splněné denní aktivity, výkonnostní test VO2 a náhled na diář

Ve svém uživatelském profilu nastavte své údaje a zároveň i požadavky na hodinky. Co je Vaším cílem? Chcete pouze sledovat svou celodenní aktivitu a údaje při tréninku, nebo potřebujete pomoci s vedením pohybu, například při snaze zhubnout? Pokud chcete, aby Vám hodinky dělali trenéra, nastavte je! Řeknou Vám, jak dlouho se nehýbete, kolik z neaktivní doby se počítá do Vašeho zaslouženého odpočinku a kdy už sedíte příliš. V takovém případě Vás zvednou ze židle, pokud zjistí, že je Vaše aktivita příliš nízká, propočítají Vám denní cíl… dalo by se říci, že se postarají o všechno. Až je to možná trochu obtěžující. Nastavení je ale pouze na Vás.

Profilová stránka webové verze služby Polar Flow a editace sportovních aktivit v aplikaci

V terénu jako takovém obstály hodinky bez problémů. Při pohybu nevadí a nerozptylují, svou vahou nezatěžují zápěstí a dostupnost k údajům je rychlá a snadná. Myslím, že v tomto ohledu jim není co vytknout. V aplikaci je opravdu hodně údajů, a přijde mi trošku nepřehledná, a tak chvilku trvá, než se pořádně zorientujete. Vzhledem k tomu, že zde není dostupný český jazyk, může to být pro uživatele, který nedisponuje cizojazyčnou výbavou, trochu komplikovanější. Ale stačí tomu věnovat trochu času a vše si dobře prozkoumat.

Jak jsem již psala výše, jsem typem uživatel, který si rád věci „ohmatá“ sám a intuitivnost od moderních vymožeností svým způsobem očekávám. V tomto případě jsou v základu hodinky sice snadno ovladatelné, ale pro prozkoumání veškerých funkcí a nastavení už je potřeba prostudovat důkladně manuál a i tak občas tápete, jak vlastně docílit požadované funkce. Nakonec na to ovšem dřív nebo později přijdete. Jen to chce trochu víc zkoušet, než poprvé hodinky reálně vyvedete na průzkum do terénu. Jste-li ovšem již zkušeným uživatelem této značky, pak toto dilema řešit nemusíte.

Displej má příjemné, modré podsvícení a je dobře čitelný

Hodinky mají několik opravdu skvělých funkcí, např. režim Back to Start. V případě, že pomocí GPS zadáte svou startovní polohu, hodinky automaticky zaznamenají celou Vaši trasu do mapy a díky této funkci Vás navedou neomylně vždycky zpět na start. Nebo vlastní test zdatnosti, který Vám naměří Vaší hodnotu VO2 (ukazatel vytrvalosti – je to údaj, který uvádí množství kyslíku, spotřebované za jednu minutu v milimetrech na jeden kilogram tělesné hmotnosti). Tato hodnota pro uživatele může být velmi přínosná, mluví o fyzické zdatnosti a vytrvalosti. Čím vyšší VO2, tím lepší výkon. Hodnota totiž říká, kolik množství kyslíku z celku dokážou využít Vaše svaly. Vypíchla bych určitě také možnost nastavení tréninku ve správné tepové frekvenci (pouze s monitorem Polar H7 smart, který je součástí balení). A mnoho dalšího.

Množství dírek v řemínku zaručuje schopnost hodinek přizpůsobit se každé ruce. Bílá barva tolik možností regulace velikosti nenabízí - to je jediný rozdíl v obou modelech. Hrudní pás je z příjemného materiálu, neškrtí a neškrábe, připínání monitoru je přes patenty.

Ve zkratce Vám Polar M400 nabízí:


Údaje o rychlosti (v km/h), tempu (min/km) a vzdálenosti
Údaje o trase pomocí integrované GPS, zanesení do mapy
Údaje o celodenní aktivitě, spálených kaloriích a počtu ušlých kroků
Údaje o průměrné tepové frekvenci a o maximálním dosaženém tepu
Údaje o výšce terénu
Plánování, synchronizaci a sdílení aktivit pomocí mobilní a webové aplikace
Pojistku, že nezabloudíte, s funkcí Back to Start
Zajištění aktivity ve správné tepové frekvenci
Zobrazení aktuální tepové frekvence (tep/min nebo % z maximální tepové frekvence)
Libovolné nastavení pěti sportovních zón
Zvukovou i vizuální výstrahu při překročení Vámi stanovené zóny
Možnost programování intervalového tréninku a jeho rozdělení do několika fází
Pět pásem srdeční frekvence
Zpětnou vazbu po skončení aktivity motivující podporou
Test vlastní fyzické zdatnosti
Měření kalorií dle zadaných údajů
Index pro běžce, vypočítaný z frekvence srdečního tepu a rychlosti
Sledování aktivity 24/7
Upozornění na nedostatečnou aktivitu
Doporučení denního cíle a tipy na to, jak ho dosáhnout
Pět pásem úrovní aktivity (odpočinek, sezení, nízká, střední, vysoká)
Monitoring kvality spánku dle spánkových fází
Tréninkový diář se zaznamenanými aktivitami
Možnost automatického nahrávání tréninkových kol
Záznam nejlepšího osobního výkonu
Odhad cílového času dle průběhu tréninku
Intervalový časovač
Okamžitý náhled na analýzu tréninku
Zobrazení denního času v režimu 12/24 (digitálně, číslicově, nebo analogově)
Zobrazení data
Budík
Osvětlení displeje
Možnost aktualizovat software

Mobilní kompatibilita:
iPad (3. a 4. generace), iPad mini, iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5C, iPhone 5S, iPod touch (5. generace).V současné době není mobilní aplikace k modelu M400 pro systém android dostupná, vzhledem ke vzrůstajícímu počtu uživatelů sportovních hodinek značky Polar, je ale jen otázkou času, kdy společnost tento krok učiní.

Náhled na podobu diáře se zaznamenanou aktivitou a příklad zobrazení jedné ze záložek v progresu uživatele.

V porovnání kvalita/cena jsou sportovní hodinky Polar M400 s monitorem tepové frekvence Polar H7 rozhodně dobrou volbou nejen nenáročným uživatelům. Hranice všednosti tak můžeme považovat za prolomené a dát společnosti Polar s jejich reklamní kampaní za pravdu.

Tento model nabízíme v černé bílé variantě.

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

Pulsmetry.cz - Pardubice
OC Grand
Náměstí Republiky 1400
Pardubice

Pulsmetry.cz - Praha 1
OC Černá Růže
Na Příkopě 853 / 12
110 00 Praha 1


Tel.: +420 776 645 086
E-mail: info@pulsmetry.cz


Nakupujte výhodně s Cofidisem

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line, v případě technického výpadku pak nejpozději do
48 hodin.

© 2020, Pulsmetry.cz – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Výměna odkazů | Mapa stránek

eBRÁNA | B2C Brána |

Zobrazit mobilní verzi

Přeskočit na začátek stránky

Pobočka Pardubice
OC Grand  
Nám. Republiky 1400
530 02 Pardubice

Pobočka Praha 1
OC Černá Růže
Na Příkopě 853/12
110 00 Praha 1

Otevírací dobu najdete v kontaktech

Využíváme také síť výdejních míst Zasilkovna.cz

Infolinka : +420 776 645 086
E-mail : info@pulsmetry.cz
Facebook : pulsmetry

Rychlý kontakt