Úvod Zajímá vás Recenze a informace o produktech Garmin Garmin Forerunner 110 HR Premium První zapnutí, nastavení a krátký zkušební běh

První zapnutí, nastavení a krátký zkušební běh

První zapnutí, nastavení a krátký zkušební běh

Jak již jsem zmínil v anotaci této kapitoly, Forunner 110 je prvním Garminem, který aktivně používám. Proto jsem se rozhodnul, že před prvním použitím záměrně nepoužiji návod a budu se tak snažit odhalit jednoduchost či složitost ovládání.

Nejprve jsem připojil na hodinky dobíjecí kabel a provedl první nabití baterie. Dobu prvního nabíjení jsem nesledoval, protože jsem adaptér připojil do sítě a věnoval se jiné práci. Hodinek jsem si všimnul až po několika hodinách kdy již na displeji svítil symbol plného nabití baterie a pokusil jsem se je nastartovat.

Pro ovládání používá Forunner 110 čtveřici gumových tlačítek rozmístěných po obvodu kulatého těla hodinek. Všechna tlačítka jsou tak dostatečně vzdálena od sebe a ovládání je pohodlené i pro uživatele se silnějšími prsty.

Odezva tlačítek na stisk je velmi dobrá, nicméně díky zvolenému materiálu je třeba použít trochu více síly než u některých jiných hodinek. Výhodou tohoto řešení je, že nehrozí náhodné nechtěné stisknutí tlačítek, alespoň mě se to zatím nestalo.

Po přidržení dvojice horních tlačítek hodinky "ožijí" a na displeji se objeví logo Garmin. Následuje základní nastavení, velmi příjemným překvapením je, že při volbě jazyka narazíte na češtinu. Tím Garmin jednoznačně poráží konkurenci, nikdo jiný tuto možnost zatím nenabízí. Podle symbolů na displeji zjišťuji, že pro listování v menu slouží dvojice tlačítek na pravé straně a pro potvrzení vybrané hodnoty levé dolní tlačítko, které je zároveň jako jedinné barevně odlišeno, v tomto případě červenou barvou. Po nastavení jednotek a formátu času se na dispeleji objeví nápis, že Forunner vyhledává družice, aby mohl nastavit přesný čas a datum. Pokud by družice nenašel, mohl bych čas zřejmě nastavit manuálně, ale já chci otestovat nabízenou možnost a proto vycházím před obchod a čekám jak dlouho to bude Garminu trvat. Moje čekání trvalo odhadem přibližně minutu, čas je nastaven a "110tka" se tváří jako běžné hodinky.  

Dalším krokem, který jsem provedl je nastavení osobních údajů jakými jsou věk, výška, váha, pohlaví.
Zjišťuji, že ovládání je opravdu velmi jednoduché a logické, mnoho uživatelů jistě ocení zmíněnou možnost českého jazyka v menu. Velmi se mi také líbí silné bílé podsvícení displeje, který je skvěle čitelný. Do menu se dostanete přidržením červeného tlačítka na 3 vteřiny, tato informace se objeví při jeho stisku na displeji. Potom listujete v nabídkách pro nastavení základních a uživatelských parametrů, v historii záznamů, nastavení automatickcých mezičasů dle uběhnuté vzdálenosti, volíte mezi možností zapnutého či vypnutého párování s hrudním pásem, můžete nastavit časový alarm, zapnout či vypnout pípnutí při stisku tlačítek. Poslední položkou v menu je informace o verzi firmwaru.
Vzhledem k tomu, že jsem ještě nevzal do ruky návod jsem velmi spokojen, myslím, že základní logika ovládání se dá velmi snadno pochopit a návod použiji již jen pro aktivaci a nastavení pokočilých funkcí. Zvláště těch, pro které je třeba přidržení, případně stisk více tklačítek najednou. Ale i na některé z těchto možností jsem už přišel, přidržením dvou horních tlačítek vyvoláte menu pro vypnutí, případně zapnutí hodinek, přidržením dvojice spodních tlačítek potom vyvoláte volbu vymazání uživatelských dat.
Pro první zkušební běh jsem si vybral zrovna jeden z mála dní, kdy i v Pardubicích poměrně hodně chumelilo, takže by to chtělo spíš běžky. Když jsem se oblékl, zjistil jsem, že jsem si nevzal hrudní pás a protože kamarádka, která šla běhat semnou už čekala dole, první proběhnutí s Garminem bylo bez měření tepové frekvence. V tomto případě to ale nevadilo, zajímala mě hlavně funkčnost GPS a ovládání v průběhu tréninku.  
Čekání na nalezení satelitů vysílajících GPS signál trvalo přibližně minutu, čímž "110tka" nijak nevybočuje z řady ostatních pulsmetrů s GPS, které jsem měl doposud možnost vyzkoušet. Potom už stačilo stisknout tlačítko start a vyběhnout. Vzhledem k počasí, které bylo mě zajímalo, zda nebude mít GPS problém s příjmem signálu, ale kdykoliv jsem se kouknul na displej hodinek, vždy se zdálo, že ukazuje věrohodné údaje. Ani po stažení dat do webové ampikace se nezdálo, že by načtené údaje vykazovaly nějakou chybu, naměřená délka mě známé trasy odpovídala měření, která jsem provedl již dříve s jinými pulsmetry.
Na displeji se zobrazují vždy tři údaje a dají se přepínat celkem tři zobrazení, mezi kterými se velmi snadno přepíná. Vzhledem k tomu, že jsem nepoužil HR pás, používal jsem zobrazení, které mi ukazovalo dobu měření, průměrnou rychlost a uběhnutou vzdálenost. Chvilku jsem byl z ukazatele rychlosti trochu zmatený a myslel jsem, že reaguje špatně na změny tempa, ale pak mi došlo, že se jedná o průměrnou hodnotu. Možná bych raději uvítal možnost zobrazení aktuální rychlosti nebo tempa než průměrné hodnoty, ale vzhledem k cílové skupině, pro kterou je tento model určen je zobrazovaný údaj možná smysluplnější. Na to si ale každý musí udělat názor sám. 
Po 45 minutách volného běhu a klouzání se ve sněhu vypínám stopky a měření ukládám do paměti. Doma projdu údaje o absolvovaném běhu, dozvím se kolik km a jakým tempem jsem jsem uběhnul, přibližný údaj o spotřebovaných kaloriich. K záznamu je samozřejmě přiřazen údaj o čase a datumu.
Další den si nezapomenu vzít hrudní pás, verze premium je velmi pohodlná, textilní popruh  s pogumovanými elektrodami perfektně sedne na tělo, nikde netlačí, nepadá a při běhu ani nevíte, že nějaký hrdní pás máte. Garmin po chvilce pípne, že hrudní pás byl nalezen, ještě počkám než GPS získá signál a mohu vyběhnout. Opět žádné výpadky během měření. Vše funguje jak má. Údaj o tepové frekvenci je na displeji zobrazen velkým fontem, takže nemusí mít strach ani lidé se slabším zrakem, ostatní údaje jsou logicky menší.
V následující kapitole Vám krátce popíšu jak probíhá připojení Forerunneru k PC a vyhodnocení tréninku.

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

Pulsmetry.cz - Pardubice
OC Grand
Náměstí Republiky 1400
Pardubice

Pulsmetry.cz - Praha 1
OC Černá Růže
Na Příkopě 853 / 12
110 00 Praha 1


Tel.: +420 776 645 086
E-mail: info@pulsmetry.cz


Nakupujte výhodně s Cofidisem

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line, v případě technického výpadku pak nejpozději do
48 hodin.

© 2020, Pulsmetry.cz – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Výměna odkazů | Mapa stránek

eBRÁNA | B2C Brána |

Zobrazit mobilní verzi

Přeskočit na začátek stránky

Pobočka Pardubice
OC Grand  
Nám. Republiky 1400
530 02 Pardubice

Pobočka Praha 1
OC Černá Růže
Na Příkopě 853/12
110 00 Praha 1

Otevírací dobu najdete v kontaktech

Využíváme také síť výdejních míst Zasilkovna.cz

Infolinka : +420 776 645 086
E-mail : info@pulsmetry.cz
Facebook : pulsmetry

Rychlý kontakt