Recenze MIO ALPHA 2

Vhodnou a cenově přijatelnou variantou sporttesteru s integrovaným snímačem srdečního tepu je Mio Alpha 2. Odpadá zde tak nutnost nosit hrudní pás a máte tak přehled o svém srdečním tepu přímo na displeji hodinek. Mio slibuje díky patentované technologii 99% přesnost měření, samozřejmě musí být dostatečně upevněny na zápěstí, aby byl přenos bezchybný. Opět je nutné zmínit, že pokud budete běhat v chladných měsících, kdy jste prochladlí, je vhodné se před cvičením zahřát, aby byl tep snímán bez problémů.

VZHLED HODINEK

Hodinky působí robustně, na ruce sedí perfektně, nic nepřekáží a řemínek nikde nepřebývá. K dispozici je několik barevných variant ve dvou různých velikostech. Já osobně nemám příliš ráda tento typ silikonových řemínků, okamžitě se totiž na ně začnou chytat chloupky z oblečení a hodinky už nevypadají jako při prvním rozbalení. Výdrž baterie je 20-24 hodin v aktivním režimu, v módu hodinek je výdrž okolo 3 měsíců. Vodotěsnost hodinek je pouhých 30 m.

Hodinky mají pod displejem LED diodu, která značí zóny srdečního tepu, v kterých se pohybujete, zároveň hodinky poskytnou o zónách zvukové upozornění, pokud se pohybujeme pod nebo nad zónou srdečního tepu. Ovládání hodinek pomocí dvou tlačítek z boků hodinek mi připadá dosti nešťastné, nejednou se mi stalo, že jsem si chtěla prohlédnout aktuální údaje o tréninku a místo toho jsem trénink ukončila.

NABÍJENÍ HODINEK, SPÁROVÁNÍ, NASTAVENÍ

Hodinky byly při prvním otevření krabičky zcela vybité, bylo tedy nutné je nabít přes USB dock, který je součástí balení, jeho kabel je velmi krátký, takže nabíjení hodinek by mělo probíhat na nějaké ploše, aby na docku hodinky jen tak nevisely. Na druhou stranu oceňuji magnet, který je v USB dock, takže hodinky pohodlně zapadnou a není problém se zapadnutím jako například u „kleštiček“, které má mnoho sporttesterů. Při prvním zapnutí se musí nastavit klasické údaje jako datum, čas, váha, výška, pohlaví a další. Velkou nevýhodu vidím v nemožnosti propojit hodinky s počítačem, což považuji v dnešní době za samozřejmost. Hodinky samotné poskytují údaje o celkovém času cvičení, průměrné hodnoty tepu, čas, po který jsme v ideální tepové zóně.

Se smartphonem se hodinky spárují pře Bluetooth 4.0 Smart, aplikace Mio Go nám pak poskytne informace detailnější informace například maximální tep, nejrychlejší tempo, spálené kalorie a další.

Hodinky umožňují propojení s oblíbenými sportovními aplikacemi jako je MapMyFitness, miCoach, Endomondo, Strava, iBike, Runtastic, RunKeeper, Wahoo Fitness, Tactio a Digitfit. Ve sportovní aplikaci zvolíte hledání zařízení, na hodinkách navolíte snímání tepu, následně dojde k synchronizaci a informace o srdečním tepu jsou přenášeny do aplikace, tím máte v podstatě plnohodnotný sporttester a zároveň data můžete vyhodnocovat v desktopové verzi a sdílet na sociálních sítích.Nastavení hodinek lze pomocí aplikace Mio Go upravovat – zóny srdečního tepu, jméno zařízení, jaká data se budou zobrazovat při tréninku na hodinkách - na výběr je 6 obrazovek, zvukové upozornění a další. Po tréninku si můžete své souhrny prohlédnout přímo v hodinkách a následně hodinky synchronizovat se smartphonem, kde jsou výsledky přehlednější. Paměť hodinek je na 25 hodin tréninku, pak se začnou nejstarší data přepisovat.Osobně bych Mio Alpha 2 brala pouze jako zařízení poskytující údaje o srdečním tepu, na první pohled působí hodinky zajímavě, ale ovládání není úplně vydařené, navíc nemožnost propojit hodinky s PC je zásadní nedostatek. Pokud bychom Mio Alpha 2 brali jako pouhé zařízení na měření tepu, je jeho cena dosti přemrštěná, funkčně je však dostačující.

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

Pulsmetry.cz - Pardubice
OC Grand
Náměstí Republiky 1400
Pardubice

Pulsmetry.cz - Praha 1
OC Černá Růže
Na Příkopě 853 / 12
110 00 Praha 1


Tel.: +420 776 645 086
E-mail: info@pulsmetry.cz


Nakupujte výhodně s Cofidisem

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line, v případě technického výpadku pak nejpozději do
48 hodin.

© 2020, Pulsmetry.cz – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Výměna odkazů | Mapa stránek

eBRÁNA | B2C Brána |

Zobrazit mobilní verzi

Přeskočit na začátek stránky

Pobočka Pardubice
OC Grand  
Nám. Republiky 1400
530 02 Pardubice

Pobočka Praha 1
OC Černá Růže
Na Příkopě 853/12
110 00 Praha 1

Otevírací dobu najdete v kontaktech

Využíváme také síť výdejních míst Zasilkovna.cz

Infolinka : +420 776 645 086
E-mail : info@pulsmetry.cz
Facebook : pulsmetry

Rychlý kontakt