Recenze MIO LINK

RYCHLÉ INFO

Mio Link je designový sportovní náramek s integrovaným snímačem srdečního tepu, který je vyroben z příjemného silikonu a jeho váha se pohybuje od 29,7 g, na jedno nabití vydrží až 8 hodin ve výkonnostním režimu. Na výběr je ze dvou délek náramku. Životnost baterie je přibližně 300 nabíjecích cyklů. Pokud budete nabíjet hodinky každý týden, baterie by měla vydržet po dobu pěti let.

Voděodolnost náramku je 30 m, můžete s ním tedy pouze plavat a šnorchlovat, přenos dat samozřejmě pod hladinou nefunguje. Pokud se budete chtít potápět, prosím sundejte si náramek.KOMPATIBILITA, APLIKACE

Data jsou do telefonu a dalších kompatibilních zařízení přenášena pomocí technologie ANT+ a Bluetooth. Nejprve je  však nutné každé zařízení a aplikaci s Mio Link spárovat. Náramek slouží pouze jako snímač srdečního tepu, nemá tedy GPS, je nutné s sebou nosit smartphone se sportovní aplikací, která vám zobrazí údaje o rychlosti, trase, případně spálených kalorií. Při prvním zapnutí je nutné mít nainstalovánu aplikaci Mio Go, aby mohl náramek přenášet data do telefonu. Aplikaci lze stáhnout na App Store a Google Play. Mio Go není pouze aplikace, která je spojena s náramkem, lze jí používat i  jako klasickou sportovní aplikaci.

Velké plus vidím v kompatibilitě  s většinou sportovních aplikací pro smartphony, jako je Endomondo, Strava, iBike, Runtastic, RunKeeper a další.SNÍMÁNÍ SRDEČNÍHO TEPU

Mio Link je náhradou za hrudní pás, pokud vám vadí jeho nošení, je Mio Link tou správnou volbou. Spolehlivost naměřených dat udává výrobce 99%. Já osobně jsem byla nejprve příznivcem hodinek s integrovaným snímačem srdečního tepu, ale jakmile se ochladí a začnu nosit hodinky na mikině nebo bundě je pro mě tato výhoda nepodstatná. Raději tedy volím vždy hrudní pás, protože pokud si zvolíte opravdu pohodlný například Suunto Smart Sensor, věřte, že ho za chvíli už nebudete cítit. Aby náramek správně měřil tep, je nutné ho připevnit 3-8 cm nad zápěstí, aby byl stále v kontaktu s pokožkou, pevné upevnění může být pro někoho nepříjemné. Zároveň se může stát, že v zimě je pokožka špatně prokrvená, v tomto případě je lepší začít s pár minutami zahřání, aby byl tep nalezen a data byla správně měřena.PRVNÍ ZAPNUTÍ

Mio Link má jedno tlačítko uprostřed a jednu LED diodu, při začátku tréninku s Mio Link je nutné nejprve najít tepovou frekvenci, pomocí tlačítka se náramek probudí z pohotovostního režimu do režimu výkonnostního, až začne LED dioda klidně blikat, je náramek připraven k tréninku. Pro vypnutí je nutné opět zmáčknout tlačítko, LED dioda se rozsvítí po dobu 2 sekund, náramek je pak v pohotovostním režimu.

Pomocí LED diody náramek signalizuje překročení tepové frekvence, kterou jsme nastavili v aplikaci Mio Go, slabou/nabitou baterii, vyhledávání tepu a další. LED dioda se dle zóny tepové frekvence různě zbarvuje.  

REŽIMY MĚŘENÍ SRDEČNÍHO TEPU

MIO Link sám zobrazuje během cvičení informaci o aktuální srdeční zóně pomocí zbarvení LED diody. Náramek umožňuje nastavení jednoho ze dvou režimů. Je třeba zjistit svou maximální hodnotu srdečního tepu, u mužů je to dle obecného vzorce (220 - věk) a u žen (230 - věk), tak přibližně zjistíme svou maximální tepovou frekvenci a v dále pak v jakých zónách bychom se měli pohybovat při určité aktivitě.

LED dioda u Mio Link pak barvou indikuje aktuální stav srdečního tepu:

  • modrá - pod zónou,

  • zelená - v zóně,

  • červená - nad zónou.

LED dioda konkrétní barvou indikuje aktuální zónu srdečního tepu:

  • světle modrá - zóna 0,

  • tmavě modrá - zóna 1,

  • zelená - zóna 2,

  • žlutá - zóna 3,

  • oranžová - zóna 4,

  • červená - zóna 5.

MOJE ZHODNOCENÍ

Osobně nejsem zastánce těchto zařízení, takže je možná i můj pohled příliš kritický. Jak už jsem zmiňovala v úvodu článku, chci mít přehled o zóně tepu i v chladných dnech, takže nosím hodinky obvykle na bundě, v tomto případě je náramek nepoužitelný. Zároveň je i doba, po kterou náramek vydrží nabitý poměrně krátká. Pokud bych měla porovnat cenu a výkon, je pro mě náramek Mio Fuse v celku zbytečné vyhození peněz, pokud bych si měla vybrat raději si koupím hrudní pás, případně fitness náramek Garmin vivosmart Optic, který je sice o něco dražší, ale funkčně i designově více povedený. 

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

Pulsmetry.cz - Pardubice
OC Grand
Náměstí Republiky 1400
Pardubice

Pulsmetry.cz - Praha 1
OC Černá Růže
Na Příkopě 853 / 12
110 00 Praha 1


Tel.: +420 776 645 086
E-mail: info@pulsmetry.cz


Nakupujte výhodně s Cofidisem

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line, v případě technického výpadku pak nejpozději do
48 hodin.

© 2020, Pulsmetry.cz – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Výměna odkazů | Mapa stránek

eBRÁNA | B2C Brána |

Zobrazit mobilní verzi

Přeskočit na začátek stránky

Pobočka Pardubice
OC Grand  
Nám. Republiky 1400
530 02 Pardubice

Pobočka Praha 1
OC Černá Růže
Na Příkopě 853/12
110 00 Praha 1

Otevírací dobu najdete v kontaktech

Využíváme také síť výdejních míst Zasilkovna.cz

Infolinka : +420 776 645 086
E-mail : info@pulsmetry.cz
Facebook : pulsmetry

Rychlý kontakt