Úvod Zajímá vás Aplikace, porovnání, rady a hrudní pásy Aplikace pro chytré mobilní telefony Sportovní aplikace pro mobilní telefony – fenomén dnešní doby.

Sportovní aplikace pro mobilní telefony – fenomén dnešní doby: Runtastic

Zatímco ještě před pár lety znamenalo „jít si zaběhat“ prostě si doma obléknout šortky a sportovní triko, napít se, max. popadnout 0,5 l lahvičku s vodou, uběhnout danou trasu a po příchodu domů si dát něco k snědku a sprchu, dneska už tato znovuzrozená aktivita obnáší mnohem více přípravných činností. Ať už se jedná o připnutí hrudního pásu, spárování jej s chytrými hodinkami, či speciální osobní váhou, nebo připnutí mobilní kapsičky, do které vložíte Váš chytrý telefon, zapnete GPS a po vyběhnutí každých pár kilometrů kontrolujete, na jaké jste vzdálenosti, jaký máte čas, jak rychle běžíte, či jaké je Vaše průměrné tempo… máte li srdeční monitor, pak si hlídáte tepovou frekvenci, podle toho, co je účelem Vašeho běhu. Když přijdete domů, první co uděláte, není sprcha, někdy dokonce ani ne rychlé doplnění energie, ale stopnutí příslušné aktivity, její rekapitulace, např. editace stavů - v jakém terénu jste běželi, jaké bylo počasí a jaký z toho máte pocit. Nakonec ještě přidat nějaký ten komentář a šup s tím na facebook, twitter, či podobou sociální síť…

Runtastic

Dnešní doba nabízí spoustu možností, nástrojů, programů a aplikací pro přesný monitoring Vašich pohybových aktivit. My se zaměříme na jeden z nejoblíbenějších a nejrozšířenějších programů vůbec: Runtastic, v tzv. „modré verzi“ – tedy primárně určený pro běhání.

Aplikace je podporována širokým spektrem mobilních zařízení – iPhone, Android, Windows Phone i Blackberry. Pokud si pořídíte aplikaci ve verzi PRO, získáte oproti neplacené verzi i několik podstatných vylepšení. Aplikaci je možno používat pro veškeré pohybové aktivity, přes outdoorové, indoorové, kolektivní sporty… prostě vše, na co si vzpomenete. Primárně je ale tato aplikace určena pro běhání. Koukneme na ni tedy z hlediska běžce.

Jako první se samozřejmě nabízí free verze. Snadno ji stáhnete, registrace je rychlá a přehledná, aplikace podporuje češtinu. Přihlašování může probíhat přes klasický login, nebo rychleji přes FB účet. Čistě teoreticky web k používání aplikace vůbec nepotřebujete, veškeré údaje Vám řekne mobilní aplikace. Webové rozhraní je hodně o komunikaci a funguje na bázi sociální sítě. Statistiky jsou do důsledku opravdu vymazlené, je radostí sledovat svůj vývoj od plachých vyběhnutí až po účast v nějakém maratonu. Ve free verzi aplikace Runtastic můžete sledovat uběhnutou vzdálenost, dobu trvání aktivity, spálené kalorie, průměrné tempo a rychlost, maximální rychlost, stoupání, klesání a čas startu. Mapové zobrazení Vaší trasy je zaznamenáváno také. Můžete si nastavit podporu hlasového oznámení uběhnuté vzdálenosti – na každém kilometru Vám telefon poddá zprávu o čase a rychlosti. Tato funkce je dle mého poněkud rušivá, ale k dispozici zde je.

Pokud zvolíte verzi PRO, která je hrazena jednorázovou platbou, získáte navíc možnost připojení hrudního pásu, tím pádem se obohatíte o informace o Vašem srdečním tepu, dále informace o dehydrataci a maximálním převýšení, kterého jsme dosáhli, funkci automatické pauzy při zastavení, dokonce můžete zvolit živý přenos, kdy přes sociální síť (např. facebook) nasdílíte status o tom, že Vaše aktivita započala. Vaši přátelé tak mohou označit Vaši probíhající aktivitu jako oblíbenou, či Vám mohou odeslat vzkaz. Hlasový trenér Vám ve verzi PRO může podávat hlášení o splnění nastaveného cíle tréninku – např. spálené kalorie, či Vám může hlídat tepovou frekvenci ve spalovacím pásmu.

Ve verzi PRO se navíc zbavíte reklam, které ve free verzi aplikace poměrně dost často nabíhají, což není úplně příjemná záležitost. Ovšem naštěstí jen v režimu náhledu, jakmile aplikaci spustíte, reklamy Vás přestanou obtěžovat.

Pokud patříte mezi opravdu náročné uživatele, můžete si měsíčně platit tzv. Gold účet, který umožňuje navíc nabídku tréninkových programů, či nastavení vlastních povzbuzovacích zvuků.

Dle mého osobního názoru je ale free verze naprosto dostačující.

Co se mínusů této aplikace týče, určitě jsou to výše zmíněné reklamy. Dá se to ovšem přežít. Horším neduhem je občasný problém s pauzováním aktivity. Může se stát, že jakmile svou aktivitu přerušíte pauzou na déle než 20 minut, aplikace po spuštění již nereaguje a tím pádem jste donuceni aktivitu přerušit úplně a spustit znovu. O údaje nepřijdete, zaznamenají se do programu a samozřejmě se promítnou ve Vašich statistikách, pokud nasdílíte, i na sociálních sítích, ale řekněme si upřímně, vidět údaj o 10 km na dvakrát, nebo jednou o 20 km je rozdíl, už jen na pocit, pro který mj. nejspíš takovou aplikaci používáte.

Kompatibilní hrudní pásy nabízí někteří výrobci sportovních hodinek, například:

  • Polar Wearlink+ Bluetooth monitor srdečního tepu
  • Polar H6 - bluetooth monitor srdečního tepu
  • Polar H7 - Bluetooth Smart monitor srdečního tepu
  • Suunto Smart Sensor - monitor srdečního tepu


Speciální monitory jsou pak přímo od Runtasic, například:

  • Runtastic Bluetooth Smart Combo
  • Runtastic set BEURER PM 200
  • Runtastic RUNDC1

Zobrazení profilu a historie aktivit na mobilním zařízení (Android).

Runtastic

Nastavení požadované aktivity, náhled na obrazovku při spuštění aktivity a po jejím ukončení.

Runtastic

Zobrazení údajů po ukončení tréninku.

Runtastic

Runtastic nabízí možnost manuálního zadání aktivity (např. při použití pulsmetru, či sportovních hodinek), zvolení tréninkového plánu, zvolení aktivity, kterých je zde nepřeberné množství a připojení hrudního pásu (ve verzi PRO).

Runtastic

Webový prohlížeč ukazuje mj. celkové statistiky, a to velmi podrobně.

Runtastic

Runtastic.com svým způsobem pracuje na principu sociální sítě, na „zeď“ sdílíte své tréninky, můžete komunikovat s přidanými přáteli, navzájem se podporovat a porovnávat své výkony.

Runtastic

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

Pulsmetry.cz - Pardubice
OC Grand
Náměstí Republiky 1400
Pardubice

Pulsmetry.cz - Praha 1
OC Černá Růže
Na Příkopě 853 / 12
110 00 Praha 1


Tel.: +420 776 645 086
E-mail: info@pulsmetry.cz


Nakupujte výhodně s Cofidisem

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line, v případě technického výpadku pak nejpozději do
48 hodin.

© 2020, Pulsmetry.cz – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Výměna odkazů | Mapa stránek

eBRÁNA | B2C Brána |

Zobrazit mobilní verzi

Přeskočit na začátek stránky

Pobočka Pardubice
OC Grand  
Nám. Republiky 1400
530 02 Pardubice

Pobočka Praha 1
OC Černá Růže
Na Příkopě 853/12
110 00 Praha 1

Otevírací dobu najdete v kontaktech

Využíváme také síť výdejních míst Zasilkovna.cz

Infolinka : +420 776 645 086
E-mail : info@pulsmetry.cz
Facebook : pulsmetry

Rychlý kontakt