Úvod Zajímá vás Recenze a informace o produktech TomTom TomTom Multisport Cardio - RECENZE

Sportujte ''nalehko'' - s TomTom Multisport Cardio!

To znamená, že by měly fungovat s hrudním pásem… ale sportovat s hrudním pásem se Vám moc nechce, protože Vás z nějakého důvodu nepřesvědčilo tvrzení o jeho komfortu, měkkosti, pohodlnosti… možná je Vám to prostě jen nepříjemné… je lhostejné proč, Vy jste zákazník, Vy rozhodujete o tom, co chcete a co ne. Nechcete používat hrudní pás. Pak jsme právě našli dokonalou variantu pro Vás – TomTom Multisport Cardio se zabudovaným snímačem srdečního tepu. Nechcete používat hrudní pás? Nemusíte!

Sportovní tělo, bystrá hlava a zelené srdce

Sportovního ducha hodinky Tomtom Multisport Cardio rozhodně nezapřou, a to už na první pohled. Vyznavačům sportovního designu nabízí hned dvě základní varianty, a to černou bílou, doplněnou dynamicky působící červenou barvou. Obě varianty jsou unisex, vhodné jak na dámskou, tak pánskou ruku, ovšem pravdou je, že tak nějak přirozeně sahají dámy spíše po bílé a pánové po černé variantě. Každopádně v obou případech se dá rozhodně tvrdit, že se jedná o velmi povedené vzezření hodinek primárně určených pro sport.

Pohled na dámské zápěstí s černočervenou variantou Multisportů. Pohled na dámské zápěstí s černočervenou variantou Multisportů.

Co se týče jejich externích parametrů, při váze celých hodinek, tedy jak těla, které je z pásku vyjmutelné (a nabízí tím možnost zvolit naprosto jinou barevnou variantu, která je v nabídce coby volitelné příslušenství), tak plastového pásku, 63 gramůhloubce těla 13,8 mm, se jedná o poměrně lehký přístroj, který při aktivitě na ruce zbytečně netíží. Pásek je 233 mm dlouhý a vzhledem k jeho bohaté perforaci padne opravdu na každé zápěstí. Nabízí tím totiž nespočetné možnosti upnutí. Fixace pásku je zajištěna třemi „špunty“, které pevně zapadnou do zvolených zdířek a pásek se ani nehne. Tím pádem se uživatel nemusí bát, že se hodinky na ruce budou otáčet, či povolovat, a že by snad při aktivitě mohly překážet. Šířka řemínku je oproti modelu Multisport, který nemá integrovaný snímač tepové frekvence poněkud bytelnější, ovšem zde je potřeba zmínit, že je to právě kvůli zastínění snímače pro vytvoření ideálních podmínek pro monitorování tepu.

Vyměnitelný pásek je z plastu, který se na ruce nepotí. Zároveň i tvar těla dokáže zajistit pevné uchycení na zápěstí. Pravdou je, že právě tvar samotného těla by mohl být lehce nepříjemný na velmi úzkém zápěstí, a to v místě hrany mezi tělem a navigačním tlačítkem. Na druhou stranu je potřeba říci, že ačkoli jsou hodinky vybaveny gumovým páskem, zápěstí se pod ním nepotí, snad díky funkční technologii, kterou je vyroben.
Pásek je 233 mm dlouhý a vzhledem k jeho bohaté perforaci padne na každé zápěstí. Fixace pásku je zajištěna třemi „špunty“, které pevně zapadnou do zvolených zdířek.

Čitelnost monochromatického LCD displeje, který disponuje úhlopříčkou 348 mm, velikostí 22 x 25 mmrozlišením 144 x 168 px, je velmi dobrá, a to jak na slunci, tak při horších světelných podmínkách. Přímo na displeji je umístěna dotyková část (označena třemi tečkami), takže se stačí displeje v daném místě jen lehce dotknout a hodinky poskytnou uživateli dostatek modrého podsvícení pro náhled na veškeré údaje.

Monochromatický LCD displej je dobře čitelný na slunci a díky podsvícení, aktivovanému dotykem, i při horších světelných podmínkách.

Tím ale dotykovost displeje končí, což ovšem vzhledem k absenci možnosti uzamknout ovládání v základním menu beru jako pozitivum. Zámek ovšem nechybí úplně. Tomtom v případě Multisportů Cardio udělal pokrok, oproti předešlému modelu, a obstaral hodinkám zámek ovládání, který se automaticky aktivuje při spuštění zvolené aktivity. Zajistí tak nechtěné vyskočení ze záznamu aktivity při nešikovném zavadění o navigační tlačítko.

Navigační tlačítko může na první pohled trochu mást, a to svým tvarem, připomínajícím klasický D-Pad u starých modelů telefonu Nokia. Kdo by ho neznal? Trochu tak láká potvrzovat příkazy hodinkám prostřední částí tlačítka. To je ovšem v reálu nefunkční. Jakýkoliv pokyn se potvrzuje směrovou částí vpravo. To ovšem nebere hodinkám poměrně intuitivní možnost ovládání, naopak, vzhledem k tomu, že přístroj plně podporuje češtinu, a to jak v případě hodinek, tak v případě aplikace TomTom MySports, se kterou hodinky komunikují. Navigační tlačítko mate tělem - prostřední část není aktivní, ačkoliv k mačkání přímo nabádá.

V tomto případě bych určitě ráda vypíchla jednoduchost ovládání – žádné složité nastavování, žádné zdlouhavé párování aktivit s možnostmi záznamu. Veškerá podstatná osobní data nastavíte v hodinkách, o zbytek se postarají sami a možnosti nad rámec můžete nastavit ve svém profilu ve webové službě.

V základu mají hodinky tři aktivní displejeNa hlavním je zobrazen čas a datum. Navigací doprava se dostanete na menu aktivit pro jejich výběr a spuštění, směr dolů Vás dostane do nastavení hodinek. Šipka vlevo pak slouží pouze k zobrazení údajů o hodinkách (indikátor baterie, zobrazení využití vnitřního úložiště, informace o GPS (QuickGPS), info o verzi přístroje a výrobní číslo.

Dobré důvody, proč koupit tento produkt právě u nás:

  • garance české distribuce veškerého zboží a s ní spojený bezproblémový servis a poprodejní péče o zákazníka!

  • nejlepší cenová nabídka!

  • pojištění vybraných modelů na jeden rok ZDARMA!

V menu "nastavení" máte možnost upravit hodnoty hodin – čas a jeho formát, datum a zároveň zde najdete budík.

"Snímače" nabízí variantu "srdce" "kolo". Zde si můžete nastavit zapnutím např. měření srdeční frekvence i bez nutnosti započetí jakékoliv aktivity. Každopádně ale toto nastavení slouží pro aktivity. Druhou možností je totiž nastavení snímače na kolo, kdy je možné hodinky upnout pomocí držáku a tím pádem měření srdečního tepu funguje pouze v případě, že vlastníte externí snímač srdečního tepu – hrudní pás s monitorem. V takovém případě (stejně jako v ostatních případech, kdy budete preferovat hrudní pás před funkcí integrovaného snímače, dejme tomu v zimě, kdy hodinky navlékáte přes vrstvu oblečení a integrovaný snímač tím pádem nemá odkud vzít info o Vašem tepu) je nutné samotný integrovaný snímač vypnout, aby se hodinky pomocí technologie Bluetooth mohli spojit s hrudním pásem.

Máte zde možnost i spárovat své hodinky s chytrým telefonem. Po zapnutí funkce Bluetooth na Vašem chytrém telefonu a zvolení volby „párovat nový“ se přístroje poměrně rychle propojí.

Nezapomeňte ale, že nejprve si musíte stáhnout a nainstalovat aplikaci TomTom MySports do Vašeho telefonu!

Pro možnost využití mobilní aplikace je nutné mít zařízení podporující technologii Bluetooth 4 (Smart) v odpovídající verzi!

Režim "v letadle" je celkem jasný, s hodinkami jsem nikam neletěla, tak tuto položku přelétnu a nechám tuto zkoušku na každém z vlastníků.

"možnostech" si pak můžete snadno nastavit "jednotky", v jakých chcete své údaje sledovat, "kliknutí" (zvuk/vibrace, obojí, nebo vypnuté), "noční režim" pro šetření baterie a "zámek"pozor, tady doporučuji hned nastavit na pozici zapnuto – toto je přesně ten okamžik, který je klíčový proto, abyste omylem nevyskočili z probíhající aktivity z důvodu nešikovného zavadění o navigační tlačítko!

"Profil" je pak další položka, do které je nutné skočit co nejdříve. Nastavíte si zde "jazyk" – je možné (podle pořízeného modelu), že začnete v angličtině a češtinu do hodinek získáte až po prvním připojení k PC (aplikace MySports, utilita My Sports Connect), kdy se přístroj sám aktualizuje. Zároveň si zde nastavíte osobní údaje, jako Vaši hmotnost, výšku, věk a pohlaví. Dle těchto údajů budou hodinky hlídat Vaše tréninky, tak zadávejte údaje opravdu poctivě, ať neklamete sami sebe! V aplikaci MySports si následně můžete nastavit ještě údaj o svém maximálním srdečním tepu. Na základě tohoto údaje Vás budou následně hodinky při průběhu tréninku informovat o tom, v jaké zóně srdečního tepu se pohybujete.

Zóny srdečního tepu:

1. Snadné – ideální pro startovací a ukončovací fázi Vaší aktivity, v této frekvenci byste se měli držet při zahřátí, nebo konečném ochlazení.
2. Spalování tuku – tempo by mělo odpovídat spíše mírnější intenzitě, jedná se cca o 60 – 70 % Vaší maximální tepové frekvence.
3. Vytrvat – kondiční aktivita ve středním až vysokém tempu, ideální pro zlepšení celkové kondice, srdeční a plicní kapacity.
4. Rychlost – aktivita prováděná ve vysoké rychlosti za účelem tréninku celkové fyzičky.
5. Sprint – ideální pro krátkodobé trvání aktivity, jedná se většinou o limitní aktivitu v rámci intervalového tréninku.

Můžete tak mít dokonalou představu o tom, k jakému cíli Vás momentální trénink vede a uzpůsobit tomu jeho intenzitu.

Náhledová tabulka v aplikaci MySports.

K čemu jsou určeny?

Hodinky nabízí několik sportovních režimů. V každém z nich je jasně dáno, co můžete na displeji v hlavním údaji sledovat:

Pro aktivitu běh

hodinový častrvání aktivityvzdálenost rychlost/tempoprůměrná rychlost/průměrné tempo (buď jen jedna možnost volby, nebo můžete zvolit obě varianty a zobrazení můžete změnit i v průběhu aktivity) – spálené kalorieaktuální srdeční tepsrdeční rozsah

Při běhu nebo kole můžete zvolit jeden z tréninkových programů, který Vás povede Vaší aktivitou. Můžete si určit vlastní cíl k dosažení vzdálenosti, času, nebo počtu spálených kalorií. Nebo můžete nastavit intervalový trénink, který je v cyklu čtyř kroků: zahřátí – cvičení – oddech – zklidnění. V každém kroku si můžete sami nastavit čas trvání a vzdálenost, zároveň si můžete nastavit počet opakování. O každé změně, nebo dosažení cíle Vás hodinky vždy informují lehkým zavibrováním. Poměrně zajímavý je program "KOLA" – zde si můžete nastavit čas nebo vzdálenost a hodinky sledují počet uběhnutých kol za Vás. Nebo ještě lépe, nastavíte-li ruční variantu pro určení kola, hodinky započtou uběhnuté kolo po klepnutí do hodinek – kvůli reakci akcelerometru. Nesmíte ovšem zapomenout po každém uběhnutém kole do přístroje klepnout. Trénink v zónách nabízí možnosti pro tempo a rychlost, kdy si manuálně nastavíte požadovanou hodnotu, ve které Vás budou hodinky vibračním upozorňováním držet, nebo přímo zóny srdečního tepuU sportovní aktivity „kolo“ pak v tomto nastavení naleznete možnost kadence – zde kalibrujete nastavení, pokud na kole používáte externí snímač kadence/rychlosti.

Hodinky nabízí i celkem vtipnou zábavu v podobě možnosti běžet virtuální závod, a to jak sám se sebou – v porovnání s předešlými výsledky Vašich tratí, nebo s imaginárním soupeřem v přednastavených tréninkových setech aplikací MySports.

První variantu pokládám za poměrně zajímavou formu, jak sledovat své pokroky, druhou variantu, coby pokročilý běžec nevyhledávám, ale začátečníky to může celkem příjemně motivovat… minimálně závod na 5 km.

Aktivita po poslední aktualizaci nekončí, pokud Váš soupeř doběhne jako první, ale hodinky Vás nechají závod dokončit.

Pro aktivitu kolo

hodinový častrvání aktivityvzdálenost rychlost/tempoprůměrná rychlost/průměrné tempo (buď jen jedna možnost volby, nebo můžete zvolit obě varianty a zobrazení můžete změnit i v průběhu aktivity) – spálené kalorieaktuální srdeční tepsrdeční rozsah

Gumový pásek, který slouží pro externí uchycení těla hodinek ke kolu. Tělo hodinek se vsadí do pásku, který se upevní pomocí plastového držáku přímo k řidítkům kola.

Součástí balení je výměnný černý gumový pásek, kterým je možné hodinky přidělat k plastovému držáku a vybavit tak hodinkami kolo.

V nastavení pro kolo je možnost nastavení velikosti kola pro kalibraci v případě použití snímače kadence/rychlosti (volitelné příslušenství). Tento údaj je v podstatě obvod zadního pláště v milimetrech. Zjistíte jej manuálním přeměřením (ideálně krejčovským metrem), nebo můžete použít některou z online kalkulaček, kdy zadáte velikost kola (např. 700c) a tloušťku pláště (např. 25) a dostanete se k výsledku (2111 mm). Tuto hodnotu zadáte.

Při použití externího senzoru kadence je potřeba přihlédnout k faktu, že se deaktivuje příjem signálu GPS. Přijdete tím tedy o údaje o geologické lokaci.

Pro aktivitu plavání

hodinový častrvání aktivityvzdálenost rychlost/tempoprůměrná rychlost/průměrné tempo (buď jen jedna možnost volby, nebo můžete zvolit obě varianty a zobrazení můžete změnit i v průběhu aktivity) – délky swolf (Skóre SWOLF = součet času ve vteřinách a počtu temp potřebných k uplavání jedné délky bazénu – dává info o efektivitě plavání, přičemž čím vyšší skóre, tím efektivnější plavání) – záběry spálené kalorie

Plavání je primárně myšleno v bazénu, hodinky jsou vodotěsné, a to do pěti atmosfér (50 m). Při režimu plavání není funkční GPS a hodinky pracují na principu akcelerometru, který velmi přesně zaznamenává každé tempo, stejně jako délku.

Délku bazénu nastavíte manuálně v nastavení aktivity – podle tohoto údaje se následně bude zobrazovat jejich počet. Při plavání není funkční senzor pro záznam tepové frekvence.

Pro aktivitu běžecký pás

hodinový častrvání aktivityvzdálenost rychlost/tempoprůměrná rychlost/průměrné tempo (buď jen jedna možnost volby, nebo můžete zvolit obě varianty a zobrazení můžete změnit i v průběhu aktivity) – spálené kalorieaktuální srdeční tepsrdeční rozsah

Při režimu běžecký pás není funkční GPS. V tomto případě funguje přístroj na principu pohybového senzoru (akcelerometr), zabudovaného v hodinkách (analyzuje pohyb rukou), v kombinaci s monitorem srdečního tepu (integrovaného v hodinkách, nebo s pomocí hrudního pásu).
Zobrazení běhu na páse - bez spuštěné GPS.

Před započetím dlouhodobé aktivity na pásu doporučuji absolvovat kratší spuštění, protože po prvním ukončení aktivity budete vyzváni ke kalibraci (ostatně jako i u ostatních aktivit při jejich prvním použití). S výjimkou běhů do vzdálenosti 500 m, tam kalibrace nutná není.

Pro aktivitu volný styl

hodinový častrvání aktivityvzdálenost rychlost/tempoprůměrná rychlost/průměrné tempo (buď jen jedna možnost volby, nebo můžete zvolit obě varianty a zobrazení můžete změnit i v průběhu aktivity) – spálené kalorieaktuální srdeční tepsrdeční rozsah

Pro tuto aktivitu je nutné mít přístup k signálu GPS. Dá se říci, že tato aktivita v hodinkách slouží spíš pro rozeznání jednotlivých aktivit, např. budete-li chtít použít hodinky na chůzi jako takovou, nebo třeba pro in-line bruslení. Pro takové můžete, samozřejmě, použít i režim běh, ale v následném náhledu na aktivity by Vás tento údaj mohl mást.

Zvolením režimu volný styl si v podstatě příjemně odlišíte jakoukoliv jinou aktivitu. Co v tomto případě k dokonalosti chybí je možnost editace tréninku v aplikaci MySports, například právě proto, abyste si mohli zapsat, o jakou volnou aktivitu se jedná.

Nejen během jakékoliv aktivity si pak můžete nastavit dva doplňkové údaje, zobrazující se na aktuální obrazovce v horních rozích displeje, abyste nemuseli přepínat mezi displeji (např. vzdálenost a srdeční tep, hlavní displej pak bude zabírat aktuální obrazovka, např. rychlost). Zde můžete vybrat mezi údaji: hodiny – trvání – vzdálenost – rychlost – průměrná rychlost – tempo - průměrné tempo – délky – swolf – záběry – kalorie – srdeční tep – srdeční rozsah, a to podle dané aktivity (ne ve všech aktivitách je možnost nastavení všech údajů!).

Doplňkovou možností je sledovat čas pomocí stopek.

Výdrž, vybavenost a příslušenství hodinek

Hodinky jsou vybaveny dobíjecím akumulátorem lithium – ion a jeho výdrž je cca týden v pasivním režimu na jedno nabití, při zapnuté GPS až 10 hodin a při využití GPS i zapnutým snímačem tepové frekvence potom až 8 hodin
Baterie je uživatelsky nevyměnitelná a nabíjí se pro TomTom hodinky specifickou dokovací stanicí, přes USB kabel
Po připojení k PC hodinky automaticky komunikují s aplikací MySports za pomoci utility MySports Connect, kterou je potřeba stáhnout a nainstalovat do PC, a to nejlépe ihned na počátku Vašich aktivit. Zde se zaregistrujete a můžete sledovat své výsledky a dosažené cíle.

Pro připojení k dokovací stanici není nutné vyjímat tělo hodinek z gumového pásku.

GPS v hodinkách je jedno velké plus. Jedná se o verzi QuickGPSFix a přihlédneme-li k faktu, že TomTom je primárně výrobcem GPS navigací, můžete očekávat nekompromisně rychlý a silný kontakt se satelity. Stálost a dosah GPS signálu je špičkový, a to i v případě, že se ocitnete v ne úplně ideálním terénu, např. zaběhnete-li do lesa. Je však potřeba vždy přihlédnout k obecným možnostem příjmu GPS signálu. Tomuto faktu navíc přispívá i nápomocný systém navigace GLONASS, který zajišťuje stabilitu příjmu signálu. Přesnost údajů o rychlosti, vzdálenosti, tempu a ostatních náležitostech, které jsou právě díky GPS zaznamenávány, je tak v případě těchto hodinek perfektní.

Snímač tepové frekvence integrovaný v hodinkách je skvělým prostředkem pro sledování a zaznamenání srdeční aktivity. Technologie optického monitorování srdečního tepu spočívá ve sledování změny krevního průtoku v žilách na zápěstí. Speciální optický senzor v kombinaci se zeleným LED světlem dokáže prosvětlit pokožku a detekovat změny odrazů světla. Snímač srdečního (resp. krevního) tepu integrovaný v hodinkách.

Můžeme tedy možná spíš říci, že sledujete krevní tep, nikoli doslova srdeční. Ovšem to je slovíčkaření. Každopádně je to velmi obdivuhodná technologie.

Hodinky se při spuštění aktivity monitorované integrovaným senzorem rozzáří zeleným světlem. Hodinky se při spuštění aktivity monitorované integrovaným senzorem rozzáří zeleným světlem.

Po poslední aktualizaci navíc hodinky dokážou sledovat pohybovou tendenci srdečního tepu při zpomalení, či zastavení aktivity – sledují tak tepové skóre a následně umí dát informaci o obnovení srdečního tepu. Podají Vám tak přehled o tom, v jaké kondici jste (čím rychleji tep po ukončení aktivity klesá, tím lepší je Vaše kondice).

I přes tato fakta se ovšem přikláním, v případě, že nepatříte mezi sportovce, kterým hrudní pás vyloženě vadí, k používání právě hrudního pásu. Srovnatelnost s přesností v porovnání s EKG je u hrudního pásu téměř stoprocentní (za ideálních podmínek dokonce naprosto přesné měření). Využití cardio snímače v hodinkách je ideální pro poměrně přesný, ale stále spíše orientační monitoring srdečního tepu. Požadujete-li opravdu dokonale přesné údaje, doporučuji si k hodinkám pořídit i hrudní pás a v klíčových momentech používat spíše ten. Hrudní pás, který může a nemusí být součástí balení, podle Vaší volby, je komfortní a pohodlný, s jednoduchým zapínáním a nastavitelnou délkou pro univerzální použití.

Bezdrátové připojení zajišťuje technologie Bluetooth Smart. Díky této technologii se spojíte jak s Vaším chytrým telefonem, tak s hrudním pásem, pokud byste zvolili tuto možnost sledování tepové frekvence.

Multisportovní web

Jak jsem již zmínila, hodinky TomTom mají podporu ve webové aplikaci MySports a k ní potřebné aplikační utilitě MySports Connect (pro PC) či mobilní aplikace MySports. Jelikož v hodinkách jako takových můžete sledovat velmi omezené funkce, a jejich paměť je omezena, zobrazují poměrně striktní a chabé údaje. Přečtete si zde údaj o trvání aktivity, vzdálenosti, tempu, průměrném srdečním tepu a spálených kaloriích. Oproti tomu Vám webová služba MySports nabídne komplexní (i když ne úplně detailní) údaje o průběhu aktivity.

Náhled na probíhající připojení hodinek přes utilitu k aplikaci TomTom MySports Connect.
Náhled na souhrn tréninků v aplikaci TomTom MySports.

Pokud budete používat mobilní aplikaci MySports pro Android, musíte na poprvé propojit hodinky s účtem webové služby pomocí počítače. Pokud pro iPhone, není synchronizace s počítačem nutná, stačí podpora Bluetooth 4.

PRO MOŽNOST VYUŽITÍ MOBILNÍHO PŘIPOJENÍ S HODINKAMI JE NUTNÉ MÍT ZAŘÍZENÍ PODPORUJÍCÍ TECHNOLOGII BLUETOOTH 4 (SMART) V ODPOVÍDAJÍCÍ VERZI!

Kompletní údaje, které nabízí webová služba MySports.

Pro sledování údajů o aktivitách můžete kromě webové služby MySports využívat i jiných sportovních portálů, např. Runkeeper, Strava, MapMyFitness, TrainingPeaky, nebo jednoduše exportovat informace do formátů GPX, CSV, FIT, nebo TCX.

Aktualizace firmwaru hodinek jsou poměrně časté a tak je docela klidně možné, že zatímco čtete tuto recenzi, Vaše hodinky TomTom Multisport Cardio umí už zase o něco více.

Za kolik?

Dostáváme se k otázce ceny. Vzhledem k výčtu funkcí, které jsou na sportovní hodinky bohaté, a určitě můžeme Multisporty Cardia zařadit do kategorie pokročilých sportovních hodinek, se budeme pohybovat trochu výše, než u základních modelů sportovních hodinek. Mluvíme o sporttesteru, který v poslední době v nemalé míře využívají už i profesionální sportovci. V základní verzi, tedy v balení bez hrudního pásu jsou Multisport Cardio oceněny částkou 8.199,- Kč, a to jak v černé, tak bílé variantě.

Obsah balení TomTom Multisport Cardio - dokovací stanice pro nabíjení a propojení s PC, plastový držák na kolo a upevňovací gumový pásek, manuál a samozřejmě samotné hodinky. V originálním balení.

Pokud bychom je volili ve verzi o třídu vyšší, tedy ve verzi TomTom MultiSport Cardio+HRM+CSS+AM, kdy je součástí balení i hrudní pás a snímač kadence/rychlosti a v přístroji je integrovaný barometrický výškoměr, pak bychom si ještě trochu připlatili a pořídili jej za 10.999,- Kč.

K tomuto modelu je nutno podotknout, že integrovaný barometrický výškoměr povýšil hodinky ze sportovních odvětví do levelu hodinek pro outdoorové nadšence, i když spíše okrajově. Tento model navíc sleduje vzdálenost v terénu a zahrnuje výstup a klesání. Pohybujete-li se v horských oblastech, kde je velký rozdíl mezi překonanou horizontální vzdáleností a vzdáleností přes členitý terén, oceníte právě tento model. Digitální kompas je v této variantě integrovaný také. V ruce jsem tento model ale neměla, takže do bližšího zkoumání se nebudu pouštět.

Shrnutí

TomTom Multisport Cardio bych se nebála doporučit každému sportovnímu nadšenci, který očekává od sportovních hodinek vysoký standard. Můžete s nimi sledovat veškeré podstatné údaje. Můžete se spolehnout na rychlost, stabilitu a sílu GPS, můžete počítat se spolehlivostí údajů o tepové frekvenci, a to bez nutnosti myslet na přítomnost hrudního pásu, což vidím jako výhodu. Dalším velkým plusem je čeština v hodinkách i webové službě, což dělá ze zařízení lehce ovladatelný produkt s intuitivním prostředím. Na druhou stranu od tohoto modelu nemůžete očekávat prudce detailní informace se sledováním veškerých podrobných údajů. Středně pokročilí, pokročilí a méně nároční profesionálové, kteří potřebují sledovat vše nutné, ale nechtějí se hodinkami a jejich nastavením nijak extra zdržovat a zabývat by ale v hodinkách měli najít velké zalíbení. Zvláště, přihlédneme-li k jejich líbivému vzhledu, díky nemuž o srdci sportovce v jejich osobě už nikdo nebude moci pochybovat!

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

Pulsmetry.cz - Pardubice
OC Grand
Náměstí Republiky 1400
Pardubice

Pulsmetry.cz - Praha 1
OC Černá Růže
Na Příkopě 853 / 12
110 00 Praha 1


Tel.: +420 776 645 086
E-mail: info@pulsmetry.cz


Nakupujte výhodně s Cofidisem

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line, v případě technického výpadku pak nejpozději do
48 hodin.

© 2020, Pulsmetry.cz – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Výměna odkazů | Mapa stránek

eBRÁNA | B2C Brána |

Zobrazit mobilní verzi

Přeskočit na začátek stránky

Pobočka Pardubice
OC Grand  
Nám. Republiky 1400
530 02 Pardubice

Pobočka Praha 1
OC Černá Růže
Na Příkopě 853/12
110 00 Praha 1

Otevírací dobu najdete v kontaktech

Využíváme také síť výdejních míst Zasilkovna.cz

Infolinka : +420 776 645 086
E-mail : info@pulsmetry.cz
Facebook : pulsmetry

Rychlý kontakt