Lucerna Fenix CL23 - červená

Fenix CL23 je praktická přenosná lucerna, kterou můžete použít pro osvětlení místnosti, stanu, tábořiště či pracovního stolu.

Dostupnost Vyprodáno
Kód: CL23 C
1 099 Kč
Lucerna Fenix CL23 - červená
 • Váha pouhých 140 gramů a kompaktní rozměry
 • Napájení 3x tužkové AA baterie
 • Dvě barevná provedení
 • Osm režimů svitu včetně bočního a spodního svícení
 • Doplňková červená LED
 • Vhodná pro osvětlení stanu, místnosti nebo stolu

Fenix CL23 je praktická přenosná lucerna, kterou můžete použít pro osvětlení místnosti, stanu, tábořiště či pracovního stolu. Vysoce jasné SMD diody ukryté pod válcovým difuzérem poskytují světelný tok až 300 lumenů (ANSI) s neutrálním odstínem bílého světla. Výhodou tohoto odstínu světla je přirozenější a kontrastnější podání barev v přírodě. O napájení se starají tři tužkové AA baterie. V nouzi lze použít dvě nebo i jen jednu baterii, vyšší režimy však nebudou dostupné. Lucerna nabízí celkem osm režimů svícení včetně spodního a bočního svícení a nechybí ani červené světlo, které nenarušuje adaptaci očí na tmu.

Boční svícení a spodní svícení jsou velmi praktické funkce výrazně šetřící energii. Hodí se zvláště v situacích, kdy není kruhové všesměrové osvětlení potřeba. Lucerna je také vybavena funkcí prodloužení výdrže. Při delším použití v režimech turbo (300 lumenů) a vysoký (150 lumenů) lucerna postupně snižuje výkon v malých krocích pro dosažení delší doby svícení.

Díky odolné a nárazuvzdorné konstrukci s krytím IP66 lze svítilnu bezpečně používat i v nepříznivém počasí (silný déšť). Horní strana lucerny je opatřena závěsným okem a závitem pro upevnění na stativ. Díky kompaktním rozměrům a váze 140 gramů je lucerna vhodná zvláště pro turistiku.

Všechny parametry lucerny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou měřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009 Flashlight Basic Performance Standard.


Použití svítilny Fenix CL23

Pro zapnutí či vypnutí podržte boční tlačítko stisknuté po dobu 0,5 vteřiny. Režimy bílého světla se přepínají stisknutím tlačítka, červené světlo se aktivuje dvojitým rychlým stisknutím tlačítka. Jedním stiskem lze měnit mezi červeným svícením a blikáním.

Baterie se v lucerně mění z horní strany. Otočte závěsným okem dle šipek a odejměte kryt bateriového prostoru. Po výměně baterií umístěte krytku zpět a opět otočte závěsným okem dle šipek.

V případě, že jsou baterie vybité do té míry, že lucerna nepřepne do režimu 150 lumenů, tak je vhodné vyměnit baterie. U jednorázových baterií tak předejdete jejich vytečení.Parametry

 • Elektronika s funkcí prodloužené doby svícení a ochranou proti opačnému vložení baterií.
 • K napájení lze použít tři tužkové baterie (jednorázové i nabíjecí), v nouzi lze použít dvě nebo jednu, ale vyšší režimy nebudou k dispozici .
 • Z tužkových baterií poskytnou nejdelší výdrž lithiové AA baterie Energizer L91 Ultimate Lithium (vhodné zejména pro extrémní podmínky a expedice).
 • Vyrobeno z odolného plastu, lucerna je nárazuvzdorná pádům z výšky 1 metru.
 • Všesměrový difuzér vytváří široký rovnoměrný světelný kužel s dosahem 20 metrů.
 • Horní strana opatřena závěsným okem a spodní závitem pro upevnění na stativ.
 • K lampě je přiložen náhradní o-kroužek, karabinka na klíče a tři alkalické AA baterie.
ANSI / NEMA FL 1 Nízký Střední Vysoký Boční Spodní 1 Spodní 2 Červené
světlo
Červené
blikání
Výkon (lumeny) 40 150 300 25 2 25 1 1
Výdrž (hodiny) 45 13 7,5 80 350 80 150 300

Dosvit: 20 m
Intenzita: 100 cd
Nárazuvzdornost: 1 m
Voděodolnost: IP66, prudký déšť
Délka: 85 mm
Průměr: 55 mm
Reflektor: 55 mm
Váha: 140 g (bez baterií)

Doplňkové parametry

Kategorie: Čelovky a svítilny Fenix
Výkon: 300 lm
Dosvit: 20 - 29 m
Maximální výdrž: 300 - 399 hod
Barva světla: Neutrální bílá, Červená
Vodotěsnost: IP66 (prudký déšť)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: