Nabíjecí LED svítilna Fenix TK72R

Ultra výkonná nabíjecí svítilna Fenix TK72R přináší extrémní světelný tok až 9000 lumenů (ANSI) a široký kužel s dosvitem až 286 metrů.

Dostupnost Vyprodáno
Kód: TK72R
8 499 Kč
Nabíjecí LED svítilna Fenix TK72R
 • Tři super výkonné LED Cree XHP70
 • Napájení interní akumulátorem o kapacitě 50,4 Wh
 • Nabíjení přes micro USB
 • OLED diplej
 • Plynulé nastavení výkonu v rozmezí 100-9000 lumenů
 • Široký světelný kužel

Ultra výkonná nabíjecí svítilna Fenix TK72R přináší extrémní světelný tok až 9000 lumenů (ANSI) a široký kužel s dosvitem až 286 metrů. Svého výkonu dosahuje pomocí třech vysoce výkonných LED Cree XHP70, které jsou napájeny z interního Li-ion akumulátoru s kapacitou 50,4 Wh, který se dobíjí přímo ve svítilně skrze micro USB konektor. Svítilna nabízí unikátní ovládání pomocí tří tlačítek, díky kterému lze plynule měnit výkon od 100 do 9000 lumenů v krocích po 100 lumenech. Navíc je k dispozici i zábleskový režim stroboskop. Svítilna je navíc vybavena OLED displejem, který ukazuje stav baterie, zvolený režim a dobu svícení. Navíc je možné svítilnu nouzově použít i jako powerbanku a nabíjet z ní další USB zařízení. Tato vyhledávací svítilna je vhodná například pro ostrahu velkých areálů, služební použití či průzkumné a záchranné operace a pro všechny nadšence do svítilen.

Všechny parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou měřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009 Flashlight Basic Performance Standard.


Použití svítilny Fenix TK72R

Z výroby může být na akumulátoru izolační krytka. Před prvním použitím ji odstraňte.

Podržením pravého tlačítka (+) po dobu cca půl vteřiny se svítilna zapne do režimu 5000 lumenů. Podržením levého tlačítka (-) po dobu půl vteřiny se aktivuje režim 200 lumenů. Podržením spodního tlačítka po dobu půl vteřiny se svítilna zapne v posledním navoleném režimu. Jednotlivými stisky tlačítek (+) a (-) lze výkon zvyšovat a snižovat v krocích po 100 lumenech, jejich držením se výkon mění v krocích po 1000 lumenech. Režim Turbo (9000 lumenů) lze rovnou aktivovat krátkým stisknutím spodního tlačítka (svítilna musí být zapnutá). Půl vteřinovým podržení spodního tlačítek se svítilna vypne. Stroboskop lze zapnout podržením spodního tlačítka po dobu 1,2 vteřiny.

Ovládací tlačítka lze uzamknout, aby nedošlo k samovolnému zapnutí např. při převozu v zavazadle – stiskněte spodní tlačítko dvakrát rychle za sebou v rozmezí 0,5 vteřiny. Poté svítilna zabliká, čímž indikuje uzamknutí. Pro odemknutí je třeba opět spodní tlačítko dvakrát rychle stisknout.

Nabíjení – nabíječku připojte do zásuvky, odklopte gumovou krytku nabíjecího konektoru a zapojte kabel do micro-USB konektoru ve svítilně. Na displeji se objeví ikona nabíjení a stav nabití baterie. Předpokládaná doba nabíjení zcela vybité svítilny je cca 6 hodin při použití přiloženého nabíjecího adaptéru. Po dokončení nabíjení konektor důkladně utěsněte pomocí gumové krytky. K nabíjení lze použít i jiné USB zdroje – nabíječku na mobilní telefon, powerbanku, USB adaptér v autě atd.

Nabíjení externích USB zařízení (funkce powebanka) – odklopte gumovou krytku USB konektoru a vhodným USB kabelem připojte zařízení, které chcete nabíjet. Po zahájení nabíjení se na displeji objeví ikona vybíjení. maximální vybíjecí proud jsou 2A. Po skončení nabíjení nezapomeňte řádně utěsnit USB konektor gumovou krytkou.

Indikace stavu nabití baterií – po krátkém stisknutí spodního tlačítka se na displeji zobrazí na 5 vteřin stav nabití baterie (svítilna musí být vypnutá).

Inteligentní ochrana proti přehřátí – po překročení teploty 65 °C svítilna automaticky postupně sníží výkon na 2500 lumenů, po ochlazení lze výkon opět zvýšit.Parametry

 • Světelný zdrojem jsou tři extrémně výkonné LED Cree XHP70 s životností 50000 hodin.
 • Plynulé ovládání výkonu v krocích po 100 lumenech.
 • Používá na míru vyrobený interní Li-ion akumulátor s kapacitou 7000 mAh/ 7,2 V (50,4 Wh).
 • Akumulátor je vyměnitelný a lze ho vložit do svítilny oběma směry.
 • Digitálně regulováno pro konstantní jas.
 • Texturovaný reflektor vytváří široký světelný kužel.
 • Elektronika je vybavena ochranou funkcí proti příliš hlubokému vybití akumulátorů, při poklesu napětí pod určitou hranici automaticky přepne do nižšího režimu výkonu.
 • Svítilna má paměť a lze ji zapnout v posledním nastaveném režimu (neplatí pro zábleskové režimy).
 • Indikace stavu nabití akumulátoru.
 • Vyrobeno z leteckého tvrzeného hliníku, každý ze tři reflektorů je doplněn o ráfek z nerezové oceli.
 • Odolný těžce poškrábatelný povrch – Type III hard anodized.
 • Tvrzená ultra čistá skleněná čočka s antireflexním povrchem.
 • Lichoběžníkové závity se zvýšenou odolností vůči opotřebení.
 • Schopná samostatně stát na plochém místě a sloužit jako svíčka.
 • Výrazné vroubkování po celém povrchu svítilny pro lepší držení.
 • Součástí balení je akumulátor, nabíjecí USB kabel, USB adaptér do elektrické sítě, pouzdro na opasek a náhradní o-kroužky.
ANSI / NEMA FL 1 Nízký Turbo Stroboskop
Výkon (lumeny) 100 9000 4000
Výdrž (hodiny) 50 0,8 -

Dosvit: 286 m
Intenzita: 20 500 cd
Nárazuvzdornost: 1 m
Voděodolnost: IP68, 2 m pod vodou
Délka: 156 mm
Průměr: 50 mm
Reflektor: 59 mm
Váha: 635 g (včetně baterií)

Doplňkové parametry

Kategorie: Čelovky a svítilny Fenix
Výkon: 9000 lm
Dosvit: 200 - 299 m
Maximální výdrž: 50 - 99 hod
Barva světla: Denní bílá
Vodotěsnost: IP68 (ponor 2 m)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: