Nabíjecí lucerna Fenix CL30R

Fenix CL30R je extrémně výkonná nabíjecí lucerna, kterou můžete použít pro osvětlení místnosti, tábořiště, stanu či pracovního stolu. Voděodolná dle standardu IPX-7 (ponoření do hloubky 1 m po dobu 30 minut). Lucerna plave na vodě, takže ji neutopíte.

Dostupnost Vyprodáno
Kód: CL30R
2 999 Kč
Nabíjecí lucerna Fenix CL30R
 • Vysoký výkon až 650 lumenů
 • Napájení 3x 18650 nabíjecí li-ion baterie nebo 6x CR123A
 • Nabíjení přes micro-USB port
 • Praktický pomocník pro milovníky kempingu a táboření
 • Možno použít jako USB zdroj (powerbanka)
 • Indikace stavu nabití baterií

Fenix CL30R je extrémně výkonná nabíjecí lucerna, kterou můžete použít pro osvětlení místnosti, tábořiště, stanu či pracovního stolu. Vysoce jasné diody ukryté pod válcovým difuzérem poskytují značný světelný výkon s neutrálním odstínem bílého světla a velkou výdrží. CL30R je napájena třemi li-ion akumulátory typu 18650 s kapacitou 2600 mAh (součást balení), které se nabíjí přímo v lucerně pomocí micro-USB konektoru. V případě nouze lze lucernu napájet pouze jedním či dvěma akumulátory (doba svícení je úměrně zkrácena) či šesti jednorázovými CR123A bateriemi. Lucerna nabízí celkem šest režimů svícení a je vybavena indikací stavu nabití. Lucerna je zároveň vybavena USB výstupem, takže ji lze použít i jako powerbanku pro nabíjení mobilního telefonu a dalších USB zařízení.

Díky odolné a nárazuvzdorné konstrukci s krytím IPX-7 je lucerna vodotěsná. Horní strana lucerny je opatřena závěsným okem pro zavěšení. Možnosti upevnění dále rozšiřuje závit na stativ, který je na spodní straně lucerny.

Všechny parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou měřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009 Flashlight Basic Performance Standard.


Použití svítilny Fenix CL30R

Z výroby může být uvnitř lucerny na akumulátorech černá izolační krytka, před prvním použitím ji odstraňte. Pro zapnutí či vypnutí podržte boční tlačítko stisknuté po dobu cca 1 vteřiny. Pět stupňů výkonu se přepíná jeho stisknutím, blikání se aktivuje dvojitým rychlým stisknutím tlačítka.

Indikace kapacity akumulátorů – když je lucerna vypnutá, tak krátkým stiskem tlačítka aktivujete čtyři stavové diody na horní straně. Počet rozsvícených diod signalizuje přibližný stupeň nabití akumulátorů (méně než 35 %, 36-60 %, 61-85 %, více než 85 %). Když jsou akumulátory téměř vybité, tak lucerna automaticky přepne do nižších režimů výkonu a stavová dioda začne blikat.

Nabíjení lucerny: Pro nabíjení lucerny odklopte gumovou krytku micro-USB konektoru. Připojte ji pomocí přiloženého USB kabelu do počítače, síťového USB adaptéru nebo USB adaptéru do auta. K nabíjení lze použít i standardní nabíječkou na mobilní telefon s micro-USB konektorem. Během nabíjení čtyři stavové diody na horní straně blikají, po plném nabití všechny trvale svítí.

Akumulátory netrpí paměťovým efektem, takže je lze kdykoliv dobíjet a není nutné čekat, až budou vybité. Nabíjení plně vybitých akumulátorů trvá cca 8,5 hodiny (dle síly použitého nabíjecího zdroje).

Během nabíjení lze lucernou svítit jen v režimu 100 lumenů.

Pro napájení externích USB zařízení (funkce powerbanky) připojte kabel do USB konektoru lucerny.Parametry

 • Světelným zdrojem jsou vysoce jasné SMD diody s neutrálním odstínem světla.
 • Digitálně regulováno pro konstantní jas.
 • Tři akumulátory 18650 s kapacitou 2600 mAh již jsou součástí balení, jako náhradní lze použít 18650 akumulátory s vystouplým plusovým pólem (akumulátory s plochým flat-top plusovým pólem nejsou kompatibilní). V případě nouze lze lucernu napájet pouze jedním či dvěma akumulátory (doba svícení se úměrně zkrátí), lze použít i šest jednorázových CR123A baterií.
 • Nabíjení přes micro-USB konektor.
 • USB výstup 5 V pro nabíjení mobilních telefonů, GPS navigací a další přenosné elektroniky s USB nabíjením.
 • Mrazuodolné provedení, akumulátory jsou dobře izolovány proti nízkým teplotám, takže lze lucernu používat i při teplotách hluboko pod nulou.
 • Ochrana proti náhodnému vložení baterií obráceně (přepólování).
 • Lucerna má paměť a zapne se vždy v posledním nastaveném režimu (neplatí pro blikání).
 • Vyrobeno ze slitiny hliníku a odolného plastu.
 • Voděodolná dle standardu IPX-7 (ponoření do hloubky 1 m po dobu 30 minut). Lucerna plave na vodě, takže ji neutopíte.
 • Všesměrový difuzér vytváří široký rovnoměrný světelný kužel.
 • Horní strana opatřena závěsným okem, spodní závitem pro upevnění na stativ.
 • Součástí balení je lucerna, tři akumulátory Fenix 18650 2600 mAh, náhradní o-kroužek a USB kabel.
ANSI / NEMA FL 1 Eco Nízký Střední Vysoký Turbo Blikání
Výkon (lumeny) 10 50 100 350 650 100
Výdrž (hodiny) 300 70 38 9 4,5 70
Výdrž s li-ion
3500 mAh (hodiny)
400 93 51 12 6 93

Dosvit: 35 m
Intenzita: 306 cd
Nárazuvzdornost: 1 m
Voděodolnost: IPX7, 1 m pod vodou
Délka: 136 mm
Průměr: 93 mm
Váha: 556 g (včetně baterií)

Doplňkové parametry

Kategorie: Čelovky a svítilny Fenix
Výkon: 650 lm
Dosvit: 30 m a více
Maximální výdrž: 300 - 399 hod
Barva světla: Neutrální bílá
Vodotěsnost: IPX7 (ponor 1 m)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: