163 m jistoty došlapu s čelovkou Fenix HM65R

Je lehká, je odolná, nabízí dlouhou výdrž a svítí „dál než dohlédnete“. Taková je čelovka HM65R jejíž koupí si zároveň kupujete jistotu, že každý váš krok bude v „záři reflektorů“. Více informací nejen o tomto modelu najdete zde >>>

O vhodném doplnění souvisejícího sortimentu jsme přemýšleli poměrně dlouho a už v loňském roce jsme i po dotazech mnoha z Vás rozhodli, že to budou právě svítilny na kolo, čelovky a zkrátka vše co Vám posvítí na cestu a díky čemu Vás jen tak někdo nepřehlédne.Náš obchod si dlouhodobě zakládá na původu a kvalitě nabízeného sortimentu, dobrými vztahy se zákazníky i dodavateli. Do našeho hledáčku se proto dostala značka Fenix (podobnost s ikonickou řadou Garminu je čistě náhodná, spojuje je jen kvalita), která patří mezi to nejlepší v daném sortimentu. 

Oslovili jsme proto přímého dovozce značky do ČR, společnost Ariga a začali domlouvat vzájemnou spolupráci. Od začátku jednání nás potěšilo, že sdílíme podobnou filosofii obchodu, která spočívá v nadšení pro daný sortiment a odborné znalosti a profesionální přístup k zákazníkům i obchodním partnerům. Kolegové ze společnosti Ariga si prodejce pro svůj sortiment pečlivě vybírají, o tom víc náš potěšilo, že jsme se ve lednu na spolupráci domluvili.


Dnes Vám představíme top model mezi čelovkami HM65R, který se hned po zahájení prodeje v našem obchodě stal jedním z nejprodávanějších. A protože naše osobní zkušenosti s tímto modelem jsou zatím okrajové, obrátili jsme se na Ondru Poskočila přímo ze společnosti Ariga, který nám vysvětlil díky čemu je tento model tak oblíbený.

Když bych se Ondro v krátkosti zeptal, co před lety přesvědčilo Vás, že přivedete na náš trh právě značku Fenix?
Jednoznačně je to kvalita zpracování, odolnost a certifikace dle normy ANSI/NEMA FL 1-2009 na základě které jsou jasně dané parametry jako je výkon, výdrž, voděodolnost a další zásadní parametry.

Co by jste vyzdvihnul jako hlavní konkurenční výhodu značky Fenix?
Určitě je to již zmíněná odolnost, kovové tělo a kvalita, která se dá jednoduše ověřit recenzemi od vojáků, kteří používali svítilny ve válce v Afghánistánu, od policistů, hasičů a záchranářů, kteří je denně využívají při práci napříč celou ČR a také servis, který zajišťujeme téměř ve 100% zdarma po celou dobu co jsou dostupné náhradní díly. 

Zaměřme se na dnes představovanou čelovku HM65R, která se prodává za cenu 2 499 Kč. Jaké výhody mi nabídne proti řekněme čelovkám v ceně 1 000 – 1 500 Kč pokud jsme rekreační běžec, neběhám žádné extrémní závody, jen se jdu proběhnou na 5 – 10 km po práci když už je venku tma?
Hlavní výhodou čelovky HM65R je její výkon a také univerzálnost. Díky dvěma reflektorům a několika režimům si vždy nastavím nejvhodnější kužel a intenzitu světla. Čelovku také mohu použít na další sportovní aktivity a například díky držáku na helmu (nutno koupit zvlášť) ji pohodlně využiju na kole. Navíc je vše potřebné součástí balení včetně akumulátoru, který by sám o sobě stál téměř 600,-.

hm65b

A teď to vezmeme z druhého úhlu pohledu. Připravuji se na závod typu Beskydská 7...
Pro extrémní závody je vhodná nejen pro svůj výkon, výdrž a odolnost vůči vodě a nárazu, ale díky jedinečnému tělu vyrobenému z magnéziové slitiny váží při svojí velikosti pouhých 147 gramů. 

Jaká je Vaše zkušenost z hlediska životnosti špičkové čelovky nebo svítilny při používání v náročných podmínkách?  
Pokud budu brát extrémní podmínky například u výsadkového praporu armády ČR v Chrudimi, tak zde vojáci používají svítilny PD35TAC i s montáží na dlouhou zbraň (tedy i při střelbě) již čtyři roky. Ultramaratonec Radek Brunner poprvé vyběhl s čelovkou HM50R již v roce 2017.

Máte nějaké doporučení, radu co se týká nastavení, používání tohoto modelu? 
Nastavení čelovky je hodně individuální a záleží na každém zákazníkovi, ale doporučím vždy dopředu odhadnout jak dlouho budu čelovku potřebovat a podle toho zvolit režim výkonu. Při vyšších režimech je potřeba počítat s ochrannou elektronikou, která postupně v malých krocích snižuje výkon.

Jak je na tom životnost akumulátoru?
Životnost akumulátoru se udává v nabíjecích cyklech. Li-ion akumulátory jsou stavěné na cca 500 nabíjecích cyklů. Po tomto počtu nabití nicméně fungují dále, jen je jejich kapacita na cca 70% a dále pak klesá. Kdybyste nabíjeli pravidelně každý týden, tak vám tedy vydrží téměř 10 let.

Na závěr ještě možná nějaká rada z hlediska údržby?
Údržba není v zásadě potřeba žádná. Pokud se o čelovku chcete opravdu starat, pak ji po použití očistěte (při extrémním zašpinění klidně pod tekoucí vodou-jen si předem zkontrolujte, že je dotažené víčko baterie a zacvaknutá záslepka nabíjecího konektoru), cca 2x za rok mázněte kapičku vazelíny na těsnící kroužek v závitu víčka baterie a pokud čelovku nebudete dlouho používat, tak uchovávejte baterii s cca 30% kapacity. 

Moc díky za odpovědi a těšíme se na další spolupráci.


 • Prodej na splátkyNabíjecí čelovka Fenix HM65R

  Nabíjecí čelovka Fenix HM65R se vyznačuje konstrukcí z lehké magnéziové slitiny, vysokou odolností proti vodě i pádu, unikátní konstrukcí se dvěma reflektory a celkovým výkonem až 1400 lumenů.


 • Home
 • Design Shoptetak.cz

  Přihlaste se prosím znovu

  Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

  Děkujeme za pochopení.

  Přihlášení