Garmin HRM Swim snímač tepové frekvence Pro plavání / ANT+

Snímač srdečního tepu HRM-Swim je díky unikátnímu přilnavému povrchu ideální pro plavání v bazénu.

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Dodání cca 6 dnů
Můžeme doručit do:
21.6.2024
Kód: 010-12342-00
2 490 Kč
Garmin HRM Swim snímač tepové frekvence Pro plavání / ANT+

Snímač srdečního tepu HRM-Swim je díky unikátnímu přilnavému povrchu ideální pro plavání v bazénu. Snímač je v podobě hrudního pásu a na rozdíl od běžných snímačů dokáže vydržet na svém místě i během kotoulových otoček nebo odrazů od stěny bazénu.
Současně klade během plavání minimální odpor vodě. Snímač měří a ukládá informace o srdečním tepu po dobu, po kterou je pod vodou, v případě odpočinku a vynoření poskytuje tep v reálném čase, který se zobrazí na displeji kompatibilních hodinek.

Snímač používá uživatelsky vyměnitelnou baterii typu CR2032. Životnost baterie je až 18 měsíců při pravidelném tréninku 3 hodiny týdně. Snímač je schopen měřit srdeční tep pod vodou a zaznamenává jej do své paměti. V okamžiku, kdy sportovec vyleze z vody, přenese snímač naměřené hodnoty do kompatibilních sportovních hodinek. Snímač je schopen v průběhu plavání zaznamenat až 20 hodin tréninku.

Garmin HRM SWIM

Garmin HRM Swim je navržen pro plavání v bazénu. Snímač je schopen měřit srdeční tep a fungovat jako běžné snímače tepu i na suchu, ale jeho použití pro běžné aktivity není kvůli ceně a použitým materiálům tak výhodné. Pás snímače je oproti běžným hrudním pásům o něco širší a jeho vnitřní část je vyrobena z protiskluzového materiálu. Je to proto, aby pás při plavání v bazénu vydržel na svém místě i během odrazů od stěny bazénu. Běžné hrudní pásy během (i mírnějšího) odrazu od stěny bazénu sjedou z hrudníku a zůstanou viset okolo pasu. Nasazování pásu HRM Swim je v porovnání s běžným pásem méně pohodlné. Už při nasazování pásu je potřeba umístit elektroniku pásu na střed hrudníku, protiskluzová úprava totiž znesnadňuje pozdější posunutí pásu na hrudníku do správné polohy. Zatímco běžný pás na hrudníku klouže a je možné jej nejprve před očima zapnout a až pak posunout/pootočit do správné polohy, HRM Swim drží na svém místě a posouvání na hrudi je dost nepohodlné.Dalším rozdílem oproti běžně používaným pásům je, že pás HRM Swim snímače není příliš elastický. Po celé délce je jen malá eleastická část, která pás na těle napíná. Tato část je výměnná a v balení jsou k dispozici tři elastické části různých délek. Právě pomocí těchto výměnných částí je možné pás zkrátit nebo prodloužit a přizpůsobit tak pás menšímu/většímu obvodu hrudníku uživatele. Na modré části má pás navíc jednu přezku, kterou je možné zkracovat/prodlužovat i neelastickou část. Rozsah délek i vlastní nastavení je pohodlné a myslím, že vyhoví drtivé většině sportovců.


Odkaz na záznam plavání v bazénu se snímačem HRM Swim.


Vlastní fungování, měření tepu během plavání

Samotné snímače se používají stejně, jako běžné hrudní pásy. Po zapnutí sporttesteru se spárují a na displeji hodinek zobrazují aktuální srdeční tep. Tep je na displeji k dispozici do doby, než pás ponoříte do vody. V průběhu plavání (pod vodou) se na displeji tep nezobrazuje. Pokud doplavete a na mělčině vynoříte z vody hodinky a hrudník se snímačem, začne se na displeji okamžitě zobrazovat aktuální tep.

Po ukončení záznamu se na displeji zobrazí nápis, že hodinky se snaží vyhledat a stáhnout záznamy srdečího tepu z připojeného snímače HRM Swim nebo HRM Tri. Pokud jste na souši, proběhne to během několika vteřin. Pokud byste byly během ukládání ve vodě (a snímač byl ponořený), je potřeba dát hodinky a elektroniku na snímači do těsné blízkosti. Pak hodinky stáhnou data ze snímače i pod vodou. Poté, co hodinky data stáhnou, dojde k běžnému uložení aktivity a informace o aktivitě jsou k dispozici v historii hodinek nebo ještě podrobněji v deníku Garmin Connect v mobilním telefonu nebo na počítači.

Kompatibilní se sporttestery: Forerunner 920XT, Forerunner 735XT, fenix3 a epix.

Obsah balení

  • Hrudní pás se snímačem tepu
  • Návod k použití - obrázkový
  • Jedná se set balení - originální Garmin produkt bez papírové krabičky
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
PK Avatar autora | 17.1.2022
Ano, splnil očekávání, super cena
5
PM Avatar autora | 2.10.2021
Čtyři roky starý HRM-Tri zřejmě dosloužil, proto nový nákup. Zatím jsem jen nasadil a připojil - nepoužil jsem jej zatím prakticky pro sport. Záměr je používat jej jako předtím, pro triatlon. I když jsem měl informace z předchozích recenzí, že v dodané konfiguraci pásků (nepružných) je tento snímač pro běh a kolo minimálně nepohodlný, přesto jsem se pro něj rozhodl - cena byla téměř poloviční. Navíc, pokud ze starého snímače použijí pružný nástavec, myslím, že to bude fungovat. Pro plavání v bazénu snadno vyměním pásek zpět. Jen je škoda, že pružné nastavovací pásky nejsou rovnou součástí dodávky.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

Garmin HRM Dual snímač tepové frekvence  ANT+ / Bluetooth Smart
1 590 Kč

Bezdrátový snímač tepové frekvence s konektivitou ANT+ a BLE.

Kód: 010-12883-00