Nabíjecí čelovka Fenix HP16R

Kód: HP16R
Novinka
Značka: FENIX
2 999 Kč
Skladem (2 ks)

Nabíjecí čelovka Fenix HP16R disponuje celkovým výkonem až 1700 lumenů a dvěma světelnými kužely.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 • Výkon až 1700 lumenů
 • Akumulátor umístěn v pouzdře na zátylku
 • Devět režimů svícení včetně širokého kuželu a červeného světla
 • Reflektor je možné naklápět a tím nastavit směr svícení


Nabíjecí čelovka Fenix HP16R disponuje celkovým výkonem až 1700 lumenů a dvěma světelnými kužely. Dálkový reflektor se špičkovou LED Luminus SST-40 vytváří dobře zaostřený světelný paprsek s úctihodným dosvitem a druhý reflektor s výkonnou LED Cree XP-G3 S4 má světelnou stopu velmi širokou a plynulou až do vzdálenosti 48 metrů. Ovládání obou LED je na sobě nezávislé, světlo z obou reflektorů lze libovolně kombinovat a dosáhnout tak krátkodobě světelného toku až 1700 lumenů. Navíc je čelovka osazena i červeným světlem.

K napájení slouží jeden Li-pol akumulátor ARB-LP3000 s kapacitou 3000 mAh, který je součástí balení a nabíjí se přes moderní USB-C konektor. V případě potřeby ho lze nahradit čtyřmi běžnými tužkovými AA bateriemi se kterými je však maximální výkon omezen na 800 lumenů a nelze je v čelovce nabíjet.

Všechny parametry čelovky (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.


Použití čelovky Fenix HM51R Ruby

Dálkový reflektor se zapíná podržením pravého tlačítka (cca 0,5s), široký reflektor resp. červené světlo se zapíná podržením levého tlačítka (0,5s). Stisky pravého tlačítka se cyklicky přepínají režimy dálkového reflektoru, stisky levého tlačítka se přepínají režimy širokého reflektoru a červeného světla v následujícím pořadí: bílá 5, 150, 400 lumenů, červená 5 lumenů, červené blikání. Oba reflektory se vypínají podržením příslušného tlačítka a po vypnutí si čelovka pamatuje poslední nastavený režim. Oba reflektory lze zapnout zároveň.

Indikace stavu nabití baterie – Po krátkém stisku libovolného tlačítka (čelovka musí být vypnutá) se aktivuje LED indikátor stavu nabití baterií mezi tlačítky. Pokud zelené světlo svítí, znamená to, že je baterie nabitá na 85-100%, pokud zelené světlo bliká, znamená to nabití na 50-85%. Pokud se rozsvítí červené světlo, je baterie nabita na 25-50% a pokud začne blikat, je stav baterie kritický a čelovka je nabitá na méně než 25%.

Ovládací tlačítka lze uzamknout, aby nedošlo k samovolnému zapnutí např. při převozu v zavazadle – ve vypnutém stavu stiskněte obě tlačítka a držte je min 3 vteřiny, poté čelovka červeně zabliká, čímž indikuje uzamknutí. Pro odemknutí je třeba opět obě tlačítka podržet po dobu tří vteřin.

Ochrana proti přehřátí: Pokud přesáhne teplota čelovky 65°C začne automaticky snižovat výkon v pozvolných krocích, dokud se teplota neustálí. Jakmile teplota klesne pod 65°C výkon se opět postupně zvýší.

Upozornění na vybitý akumulátor: při poklesu napětí pod určitou hranici automaticky přepne do nižšího režimu výkonu, pokud během svícení začne blikat indikátor stavu baterií, tak je akumulátor téměř vybitý.

Nabíjení: Odklopte krytku USB-C konektoru na bateriovém pouzdře a zapojte přiložený nabíjecí kabel, druhý konec kabelu zapojte do počítače, powerbanky nebo USB adaptéru do elektrické sítě či adaptéru do auta (nejsou součástí balení). Během nabíjení svítí LED na bateriovém pouzdře červeně. Po plném nabití zůstane svítit zeleně. Nabití zcela vybitého akumulátoru trvá cca 3 hodiny.

Upozornění na vybité baterie – čelovka postupně automaticky redukuje počet dostupných režimů výkonu. Při zcela vybitých bateriích bude dostupný jen jediný nejnižší režim.


Parametry

 • Světelným zdrojem v dálkovém reflektoru je bílá LED Luminus SST-40. Zdrojem v širokém reflektoru je Cree XP-G2 S3 s neutrálním odstínem světla. Dále je k dispozici červená LED Everlight 2835. Všechny s životností 50000 h svícení.
 • Dálkový reflektor pro perfektní světelný kužel.
 • Devět režimů výkonu.
 • Široký reflektor s dosvitem do vzdálenosti 48 metrů (583 cd).
 • Používá Li-pol akumulátor Fenix ARB-LP3000 (součást balení).
 • Nabíjení přes USB-C konektor, doba nabíjení zcela vybitého akumulátoru je cca 3 hodiny.
 • Alternativně lze k napájení použít i čtyři tužkové baterie. Tyto baterie však nelze v čelovce dobíjet a maximální výkon je s nimi omezen na 800 lumenů.
 • Spínače jsou chráněny proti nechtěnému zapnutí v zavazadle.
 • Akumulátor je umístěn v odděleném pouzdru na zátylku, takže čelovka je na hlavě dobře vyvážená.
 • Reflektor je možné naklápět v několika krocích a tím nastavit požadovaný směr svícení.
 • Vyrobeno z odolného plastu a leteckého tvrzeného hliníku.
 • Tvrzená ultra čistá skleněná čočka s anti-reflex povrchem pro dálkový reflektor.
ANSI / NEMA FL 1 Nízký Střední Vysoký Turbo Červená Červené
blikání
Dálkový reflektor
Výkon (lumeny) 50 150 400 1300 5 5
Výdrž (hodiny) 36 12 8 4 300 600
Široký reflektor
Výkon (lumeny) 5 150 400 - - -
Výdrž (hodiny) 300 12 8 - - -

Dosvit: 260 m
Intenzita: 16 933 cd
Nárazu-vzdornost: 2 m
Voděodolnost: IP66, prudký déšť
Délka: 62 mm
Šířka: 47 mm
Výška: 32 mm
Váha: 216 g (včetně baterií)

Doplňkové parametry

Kategorie: Čelovky a svítilny Fenix
Hmotnost: 150 g a více
Výkon: 1400 lm a více
Dosvit: 200 m a více
Maximální výdrž: 500 h a více
Barva světla: Denní bílá, Neutrální bílá, Červená
Vodotěsnost: IP66 (prudký déšť)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
 • Home
 • Design Shoptetak.cz