Pulsmetr Sigma iD.FREE - modrý

Multisportovní hodinky pro outdoorové sportovce a dobrodruhy.

Dostupnost Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
29.5.2024
Kód: 24130
3 390 Kč
Pulsmetr Sigma iD.FREE - modrý

iD.FREE lze využít v mnoha sportech jako mnohostranné multisportovní hodinky. Přesvědčí svým prostým, štíhlým designem, intuitivním ovládáním a konektivitou přes Bluetooth a ANT+. Díky tomu je možné hodinky propojit nejen se smartphonem, ale také s externími senzory (tepové frekvence, rychlosti, kadence, výkonu).

Kromě toho nabízejí také USB rozhraní pro rychlou komunikaci s počítačem. Nabízejí možnost konfigurace tréninkových náhledů, ale také profesionální vyhodnocení a analýzu dat prostřednictvím bezplatného softwaru SIGMA v podobě aplikací DATA CENTER a LINK.

Sportovní hodinky nabízejí kvalitní pohodlné silikonové náramky ve čtyřech různých barvách, které lze mezi sebou měnit pouhým zacvaknutím. Kromě toho k nim lze připevnit  libovolný 20mm hodinkový náramek.

Díky kvalitně zpracovaným materiálům a vodotěsnosti 5 ATM jsou hodinky robustní a odolné proti povětrnostním vlivům, vhodné pro plavání. Váží pouhých 42 gramů. Jednoduchá struktura menu, vibrační alarm, vizuální (světelný) alarm a čtyři tlačítka zajišťují jednoduchou obsluhu v každé situaci.

Hodinky nabízejí speciální funkce, které obohatí sportovní zážitek uživatele. Funkce SmartLight ve spodní části pouzdra zdokonaluje inovativním způsobem tréninkový zážitek tím, že prostřednictvím různě barevných světelných signálů podporuje trénink cílové zóny a také zobrazuje upozornění na odbočení spolu s upozorněními Smart Notifications.

idFREE-1
 
Funkce Crash Alert zajišťuje větší bezpečnost při tréninku. Prostřednictvím funkce Crash Alert rozpoznají hodinky automaticky pád a v případě, že uživatel do 30 vteřin nezareaguje, informují záchranné složky pomocí uložených čísel zprávou SMS. K tomuto účelu musí být hodinky propojeny s aplikací SIGMA LINK. Sportovní hodinky navíc záchranářům zobrazí ty nejdůležitější údaje o zdravotním stavu a aktuální GPS polohu.

Pro triatlonisty a cyklisty je obzvlášť praktický držák na řídítka SnapOn Bike Mount. Umožňuje namontovat hodinky snadno a rychle na řídítka i v průběhu závodu, díky tomu má závodník během jízdy k dispozici všechny důležité hodnoty.

Aby uživatel vždy dorazil do cíle, nabízejí hodinky navigaci prostřednictvím trasové navigace a populární aplikace pro pěší a cyklistické trasy komoot. Trasy lze načíst přes Sigma DATA CENTER nebo pomocí aplikace Sigma LINK do sportovních hodinek. V rámci navigace prostřednictvím aplikace komoot se zobrazují upozornění na odbočení přímo na displeji hodinek. Smartphone tak může zůstat v kapse.

Hodinky jsou vybaveny nejmodernější technikou a nabízejí přesné a rozsáhlé měřené hodnoty. Nabízí GPS měření, tříosý kompas, čidlo zrychlení a barometrické měření výšky. Pro účely měření tepu jsou hodinky vybaveny kvalitním PPG senzorem, které měří tepovou frekvenci pohodlně ze zápěstí. Případně lze pro dosažení přesnosti srovnatelné s EKG připojit také hrudní pás.

Kromě toho nejsou hodinky jen spolehlivým partnerem pro sportovní aktivity, ale díky funkci záznam aktivit a analýze spánku spolehlivě slouží i ve dnech bez tréninku. Sportovec má tak kdykoli k dispozici informace o své regeneraci.


Funkce tepové frekvence
Tepová frekvence
Průměrná tepová frekvence
Maximální tepová frekvence
% maximální tepové frekvence
Kalorie
Indikátor zón
% tréninkového času v jednotlivých zónách
Čas v cílové zóně
Cílová zóna s indikátorem zón
Alarm zón
Přednastavené tréninkové zóny
Rychlý přístup k aktuání tepové frenvenci
Průměrná tepová frekvence na okruh
Maximální tepová frekvence na okruh
Kalorie na okruh

Rychlost/vzdálenost
Aktuální rychlost
Průměrná rychlost
Průměrná rychlost na okruh
Celkové kilometry
Maximální rychlost
Délka okruhu

Funkce navigace
Navigace po trase
Komoot navigace
Funkce Geocaching
Přednačítání satelitních dat pro rychlý start tréninku

Funkce času
Hodiny
Datum
Tréninkový čas
Aktuální čas okruhu
Čas posledního okruhu
Budík

Funkce krokoměru
Sledování aktivit - vzdálenost
Sledování aktivit - kalorie
Sledování aktivit - kroky
Definované průběžné cíle (bronz, stříbro,zlato)
Individuální denní cíl (kroky)

Analýza spánku
Sledování kvality spánku
Sledování jednotlivých fází spánku

Exercise games (trénink hrou)
Geocaching
Sprinty
Slalom tepové frekvence
Rychlost regenerace

Funkce pro běh
Aktuálních frekvence kroků
Průměrná frekvence kroků
Frekvence kroků
Aktuální délka kroku

Funkce jízdního kola
Kadence (je nutný kompatibilní snímač)
Měření výkonu/watů (je nutný kompatibilní snímač)

Funkce plavání
Rozpoznání plaveckého stylu
Počet bazénů
Počet temp (záběrů) na bazén

Funkce lyžování
Počet výjezdů a sjezdů

Konektivita
Kompatibilní s aplikací SIGMA LINK přes Bluetooth
Kompatibilní s aplikací DATA CENTER přes USB
Smart notifikace
Zasílání informací o nouzové situaci

Vlastnosti zařízení
Měření tepové frekvence s EKG přesností (je nutný kompatibilní snímač)
Výpočet maximální tepové frekvence
Funkce automatického okruhu
Automatický stop
Podsvícení displeje
Displej krytý minerálním sklem
Měsíční tréninková statistika
Osobní rekordy
Měření tepu ze zápěstí
Počítadlo okruhů
Silikonový řemínek (uživatelsky vyměnitelný)
7 přednastavených sportovních profilů
Zámek tlačítek
Nastavitelné tréninkové náhledy
Vibrační alarm
Plné zobrazení textu v jazycích: GB-DE-FR-ES-IT-NL-CZ-PL
Nabíjecí baterie
Zobrazení stavu baterie
Souhrn tréninku
Smart light (vizuální alarm zón a různá upozornění)
Barometrické měření výšky
ANT+
GPS
Bluetooth Smart
Digitální 3-osý kompas
Voděodolnost 5ATM

idFREE-2

Sportovní profily
Na hodinkách iD.FREE je předinstalováno celkem sedm sportovních profilů: běh, turistika, horské kolo, lyžování, plavání, fitness a různé (lze nastavit jakýkoliv další sport). Sportovní profily je možné individuálně nakonfigurovat tak, aby hodinky iD.FREE dokonale pokryly osobní preference pro jednotlivé sporty.

Personalizace náhledů
V prostředí DATA CENTER nebo v aplikaci LINK je navíc možné nastavit pro každý sportovní profil až šest tréninkových náhledů s až třemi údaji. Kromě datových polí hodinky vytvoří také výškový profil a také zobrazí aktuální povětrnostní podmínky.

SmartLight
SmartLight zjednodušuje inovativním způsobem tréninkový zážitek všech sportovních aktivit tím, že světelnými signály podporuje trénink v cílových zónách a zobrazuje pokyny k odbočování a chytrá upozornění Smart Notification. Naprogramujte svou osobní cílovou zónu (rychlost nebo srdeční frekvenci) a chytré světlo vám kdykoliv poskytne informace o aktuálním stavu. Tímto způsobem máte úplnou kontrolu nad svým tréninkem.
SmartLight je ideálně umístěno ve spodní části. To umožňuje, aby bylo viditelné ze všech úhlů. Díky široké škále barev lze snadno rozlišit různé zprávy, jako jsou směr, cílové zóny a Smart notifikace.

CrashAlert - bezpečnost na prvním místě!
Funkce Crash Alert přispívá k bezpečnosti během tréninku tím, že při rozpoznání pádu odešle SMS zprávu na uvedený kontakt pro nouzové situace. Při rozpoznání pádu vám dá 30sec k potvrzení, že jste v pořádku. Pokud nepotvrdíte, odešle informaci o vašem zdravotním stavu a vaší aktuální polohu (souřadnice GPS).

Osobní rekordy
Vaše osobní rekordy v každé disciplíně se zobrazí ihned po tréninku. Pokud dosáhnete nového rekordu, po tréninku obdržíte trofej s dosaženými hodnotami.

Navigace
S iD.FREE budete vždy vědět kam jdete/jedete! Po spárování s aplikací komoot vám iD.FREE pomůže orientovat se v plánovaných trasách. Všechny informace o trase se zobrazují na displeji iD.FREE. Váš smartphone tak může zůstat ve vaší kapse, zatímco se plně soustředíte na svoji trasu.
Další možností navigování je načíst požadované trasy na iD.FREE prostřednictvím SIGMA DATA CENTER nebo SIGMA LINK. Kromě toho můžete na trase označit jednotlivé POI, které se na displeji zobrazí jako poznámka.

Pohyb a zábava: Exergames
Aby bylo možné začlenit do všedního dne pohyb a zábavu, obsahují hodinky iD.FREE čtyři různé hry Exercise Games, zkráceně Exergames. Jejich cílem je podněcovat různými hrami ke sportovní aktivitě a zároveň představují dobrý doplněk k běžnému tréninku.
Geocaching: Připojte se k největšímu lovu pokladů na světě! Mimořádně atraktivní funkcí je přímé připojení k portálu Geocaching.com, díky němuž je uživatel iD.FREE optimálně vybaven na další honbu za pokladem s pomocí GPS.
Sprinty: Buďte aktivní! V aktivním sprintu nastavíte čas od dvou do pěti minut, během kterého se musíte pohybovat co nejvíce. Čím více/rychleji se pohybujete, tím více bodů získáte. Hra začíná, jakmile dosáhnete 50% vaší maximální srdeční frekvence.
Slalom tepové frekvence: S HR slalomem zažijete zábavný intervalový trénink. Nastavte dobu trvání hry a zahajte hru na 50% vaší maximální srdeční frekvence. Cílem je dosáhnout co nejdříve srdeční frekvence zobrazené na iD.FREE. Čím rychleji dosáhnete hodnot, tím více bodů získáte.

Rychlost regenerace: Rychlá regenerace je o tom, jak rychle se můžete zotavit. Cílem je nastavit vysokou srdeční frekvenci a co nejrychleji ji snížit o 50%. Hra začíná, jakmile dosáhnete zvoleného vysokého srdečního tepu. Čím rychleji snížite tepovou frekvenci o 50%, tím více bodů získáte.

Monitoring celodenní aktivity
iD.FREE není jen spolehlivým partnerem v outdoorových sportech, ale také se osvědčuje v každodenním životě. Pro ještě lepší motivaci je integrována funkce sledování celodenní aktivity. Informace o aktivitě se zobrazují na displeji. Počítá vaše kroky, kalorie, vzdálenosti, měří váš srdeční rytmus a monitoruje vaše spánkové fáze a délku spánku během noci.

Hodnocení aktivit v iD.FREE
Na iD.FREE najdete shrnutí vašich uložených cvičení a aktivit. Kromě toho analyzují vaše tréninky a aktivity a porovnávají je s několika minulými týdny.

Hodnocení aktivit v aplikacích
Díky USB rozhraní a Bluetooth komunikují hodinky iD.FREE s PC a chytrým telefonem. Pro konfiguraci tréninkových náhledů, jakož i profesionální vyhodnocování a analýzu dat, je sportovcům k dispozici datové centrum Sigma DATA CENTER a aplikace Sigma LINK.
Sigma Link (aplikace pro smartphone)
Bluetooth umožňuje spojení mezi smartphone a iD.FREE a stažení dat do aplikace Sigma LINK. Do aplikace můžete stahovat data svých aktivit. Aplikace Sigma LINK může vaše data synchronizovat prostřednictvím Sigma CLOUD do aplikace Sigma DATA CENTER.
Aplikace je zdarma ke stažení na App Store a Google Play Store.
Sigma Cloud
Sigma CLOUD umožňuje synchronizovat informace mezi aplikací Sigma LINK a Sigma DATA CENTER, a také exportovat soubory do STRAVA. Všechna data jsou tak nyní k dispozici jak ve smartphone tak v PC.
Sigma Data Center
Sigma DATA CENTER je software vyvinutý firmou Sigma pro systematické vyhodnocování výsledků tréninku.
Je k dispozici zdarma ke stažení pro PC, MAC a tablet na adrese www.sigma-download.com
Statistické vyhodnocení: Údaje a statistická vyhodnocení se zobrazují podle druhů sportů a osob.
Ovládací panel: Ovládací panel softwaru DATA CENTER umožňuje rychlé a přehledné zobrazení dat v počítači nebo na tabletu. Připojená koncová zařízení a nové tréninkové jednotky se zobrazují okamžitě.
Log View: Log View nabízí přehled o veškerých tréninkových hodnotách, které jsou tématicky seskupeny a zároveň i graficky vyhodnocují jednotlivé tréninky.
Funkce kalendáře: Funkce kalendáře zobrazuje v klasickém kalendářním náhledu podle vlastního výběru tréninky v rámci jednoho týdne nebo jednoho měsíce. Navíc se zobrazuje statistika uvedeného období a grafický průběh.

Měření tepové frekvence ze zápěstí
Pro účely měření tepu jsou hodinky vybaveny kvalitním PPG senzorem, který měří tepovou frekvenci pohodlně ze zápěstí. Během tréninku se tepová frekvence zaznamenává trvale pro vyhodnocení dat tréninku. Mimo trénink si v režimu celodenní aktivity můžete zobrazit aktuální tepovou frekvenci.
Princip měření pulsu ze zápěstí je následující: pomocí optického senzoru PPG je sledována změna prokrvení tkáně. PPG senzor tvoří světelný zdroj a fotoelektrický člen. Senzor je schopen sledovat změny prokrvení tkáně, ze kterých je pak vypočítána výsledná tepová frekvence.

Pro dosažení přesnosti srovnatelné s EKG lze připojit také hrudní pás s Bluetooth nebo ANT+ přenosem dat.

Připojitelnost
Díky rozhraní Bluetooth Smart (BLE), ANT + a USB lze iD.FREE spárovat s chytrým telefonem, PC/MAC, externími senzory a aplikacemi třetích stran, jako je např. komoot.

Smart Notification Funkce Smart Notification vás informuje o příchozích hovorech a zprávách z telefonu prostřednictvím vibrací a chytrého světla.

Baterie a nabíjení
K nabíjení slouží přiložená nabíjecí svorka, kterou lze připojit k libovolnému portu USB. Tímto lze také přenášet tréninková data do PC/MAC.
Životnosti baterie: Trénink s GPS Normal + senzory srdeční frekvence + další senzory: až 8 hodin
Trénink s GPS ECO + senzory srdeční frekvence: až 12 hodin
Sledování aktivity: až 10 dní
Sledování aktivity + srdeční frekvence: až 4 dny
Sledování aktivity VYPNUTO: až 14 dní

idFREE-3

Konstrukce, design
Jednoduchá struktura menu, vibrační alarm, vizuální (světelný) alarm a ovládání pomocí čtyř tlačítek, jsou zárukou snadného ovládání hodinek iD.FREE. Navzdory tenké a lehké konstrukci, váha pouze 42g, jsou tyto chytré hodinky velmi odolné a díky vodotěsnosti do 5 ATM se výborně hodí i pro plavání. Hodinky iD.FREE navíc zaujmou prvotřídními materiály a vyměnitelnými barevnými řemínky ze silikonu.

Nuda nemá šanci! - nastavitelný design
iD.FREE je k dispozici v barvách šedá, zelená, modrá a švestková. Nejenže můžete vyměnit řemínek na jedno kliknutí, ale můžete jej také nahradit libovolným 20mm řemínkem. Kromě toho má iD.FREE několik možností zobrazení ciferníku hodinek. Vyberte si z analogové klasiky, digitálního vzhledu nebo designu RACE.

Displej s vysokým rozlišením
Displej iD.FREE je snadno čitelný i za zhoršených světelných podmínek. To je možné díky zobrazení s vysokým rozlišením a vysokým kontrastem s reflexními vlastnostmi. Chcete-li zobrazit displej ve tmě, můžete zapnout podsvícení.

Držák na kolo - SnapOn Bike Mount
Pro triatlonisty a cyklisty je obzvlášť praktický přiložený držák na řídítka SnapOn Bike Mount. Umožňuje namontovat hodinky snadno a rychle na řídítka i v průběhu závodu, díky tomu má závodník během jízdy k dispozici všechny důležité hodnoty.


Obsah balení

  • iD.FREE
  • Držák na kolo SnapOn Bike Mount
  • Nabíjecí kabel
  • Voucher navigace komoot region
  • Voucher Geocaching Premium na 30 dnů

Doplňkové parametry

Kategorie: Chytré (smart) sportovní hodinky nejenom od Garminu
CZ menu: Ano
Voděodolnost: 5 ATM - Vhodné pro plavání
Safírové sklíčko: Mineral
Displej - dotykový: Ne
Řemínek - šířka: 20 mm
Řemínek - materiál: Silikon
Vestavěný snímač tepu: Ano
Výdrž baterie GPS: až 12 hodin
? GPS a satelitní systémy: GPS
Barometrický výškoměr: Ano
Konektivita: Bluetooth, ANT+
Smart notifikace: Ano
Krokoměr: Ano
Monitoring denní aktivity: Ano
Monitoring spánku: Ano
? MP3 přehrávač: Ne
Mapy nahrané v hodinkách: Ne
Navigace: Ano
? Plavecké funkce: Ano

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Historie německé značky Sigma se začala psát v roce 1982, kdy firma uvedla na trh vůbec první cyklopočítač na světě. Za 40 let své existence se společnost rozrostla v mezinárodně uznávaný brand se sítí prodejců po celém světě. Dodnes je Sigma na poli elektroniky pro sport velmi silným hráčem, který neustále přichází s inovacemi a drží krok s nejnovějšími trendy.

Pod značkou Sigma najdete širokou nabídku kvalitních cyklopočítačů, osvětlení na kolo a příslušenství v podobě držáků či napájecích kabelů. Značka nezaostává ani na trhu s dnes tolik oblíbenou nositelnou elektronikou a vyrábí sporttestery a hrudní snímače v nejvyšší kvalitě.

Podobné produkty

Pulsmetr Sigma iD.FREE - plum
Pulsmetr Sigma iD.FREE - plum
Momentálně nedostupné
3 390 Kč

Multisportovní hodinky pro outdoorové sportovce a dobrodruhy.

Kód: 24110
Pulsmetr Sigma iD.FREE - šedý
Pulsmetr Sigma iD.FREE - šedý
Momentálně nedostupné
3 390 Kč

Multisportovní hodinky pro outdoorové sportovce a dobrodruhy.

Kód: 24100
Pulsmetr Sigma iD.FREE - zelený
Pulsmetr Sigma iD.FREE - zelený
Momentálně nedostupné
3 390 Kč

Multisportovní hodinky pro outdoorové sportovce a dobrodruhy.

Kód: 24120