Garmin snímače rychlosti a kadence ANT+ / Bluetooth Smart

Sada Cyklistických bezdrátových ANT+ a Bluetooth snímačů rychlosti a kadence šlapání.

Dostupnost Dostupnost cca 14 dnů
Můžeme doručit do:
6.8.2024
Kód: 010-12845-00
1 790 Kč
Garmin snímače rychlosti a kadence ANT+ / Bluetooth Smart

Sada Cyklistických bezdrátových ANT+ a Bluetooth snímačů rychlosti a kadence šlapání.Čidlo rychlosti

Čidlo rychlosti Garmin je schopno poskytovat přesnou rychlost a projetou vzdálenost bez ohledu na kvalitu příjmu GPS signálu, hlavně pak v místech, kde GPS příjem není nebo je rušen. Používá se při indoor jízdě na cyklistickém trenažéru, nebo v případě, kdy chcete mít měřenou šikmou vzdálenost (GPS obvykle měří vodorovné vzdálenosti). Čidlo najde uplatnění i při jízdě na horském kole v hustém lesním porostu, zejména pak při nízkých rychlostech. Zde může GPS cyklopočítáč vyhodnotit Vaši rychlost jako nulovou, což vede při zapnuté funkci "Auto Pause" na přístroji Garmin k pozastavení záznamu z Vaší jízdy. S čidlem rychlosti tomuto pozastavení předejdete a vždy budete mít ty nejpřesnější údaje o rychlosti a vzdálenosti.

Čidlo má velmi jednoduchou montáž a nastavení. Na rozdíl od starších čidel se u tohoto čidla nepoužívá magnet nebo jiný protikus ve výpletu kola. Čidlo se montuje na nábu/střed předního nebo zadního kola. Montáž je tak jednoduchá, že zabere 1-5 minut času. Po namontování se čidlo spáruje se sporttesterem a během prvního kilometru jízdy s GPS si sporttester čidlo sám automaticky zkalibruje, vypočte a nastaví přesný obvod vašeho kola. Do menu není proto obvod kola nutné zadávat ručně.

Čidlo kadence

Čidlo kadence poskytuje informace o kadenci šlapání. Informace o kadenci jsou k dispozici nejen na displeji sporttesteru, ale současně se ukládají do paměti sporttesteru a později zobrazují u jízdy v tréninkovém deníku Garmin Connect. Čidlo má velmi jednoduchou montáž a nastavení. Na rozdíl od starších čidel se u tohoto čidla nepoužívá magnet nebo jiný protikus na klice. Čidlo se montuje přímo na kliku. Montáž je tak jednoduchá, že zabere 1-5 minut času. Po namontování se čidlo spáruje se sporttesterem a v ten moment je připraveno fungovat.Výhody správného kadenčního šlapání

Kadence nám ukazuje počet otáček kliky pedálu za minutu. Optimální hodnota se pohybuje v rozmezí okolo 80-95 otáček za minutu. Při nižší kadenci dochází k výraznému namáhaní kolen, což může vést až k jejich bolesti. Navíc s nižší kadencí a tím pádem silovým projevem šlapání dochází k větší svalové únavě. Naučte se jezdit frekvenčně se snímači kadence Garmin a zefefktivněte Váš styl šlapání.


Obsah balení

  • snímač kadence
  • snímač rychlosti, obal na snímač rychlosti
  • sada gumiček na uchycení snímače kadence
  • návod k použití
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
AP Avatar autora | 1.2.2021
Kupoval jsem pro to, abych mohl trénovat na trenažéru a jezdit na Zwiftu. Nicméně jsem vyzkoušel i venku. Instalace fyzická je triviální, ale rozchodit to mi chvíli trvalo. Jednak není dostatečný manuál a bez videí na youtube bych to nedal. Na Zwiftu úplně v pohodě, ten si sám zažádá zadání čidel a sám si je vyhledá. Jen zvolíte co používáte. V aplikaci myconnect na Garminu je ale chyták, že to najde pouze čidlo rychlosti, ale čidlo kadence to nezobrazuje (na webu je k tomu pak logické vysvětlení). Dostat to do hodinek Forerunner 945 je triviální, ale bez manuálu se Vám samo načte čidlo rychlosti, ale čidlo kadence si musíte ručně vyhledat a pak to funguje. Mile mě překvapilo, že při jízdě venku se mi samo zkalibrovalo čidlo na správnou velikost kola. Uvnitř to musíte zadat ručně, nebo to po mě aplikace vyžadovala.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

Garmin snímač kadence šlapání 2  ANT+ / Bluetooth Smart
950 Kč

Cyklistický bezdrátový ANT+ a Bluetooth snímač kadence šlapání.

Kód: 010-12844-00
Garmin Snímač rychlosti 2  ANT+ / Bluetooth Smart
950 Kč

Cyklistický bezdrátový ANT+ a Bluetooth snímač rychlosti.

Kód: 010-12843-00
Snímač teploty - teplotní senzor Tempe™
990 Kč

Garmin Tempe je externí bezdrátový snímač teploty okolí, připevnitelný na...

Kód: 010-11092-30