HRM PRO - Snímač tepové frekvence a dynamiky běhu s ANT+ a BLE

Bezdrátový snímač tepové frekvence i dynamiky běhu s konektivitou ANT+ a BLE. 

Nahrazeno novým produktem HRM Pro Plus 

Dostupnost Vyprodáno
Kód: 010-12955-00
2 990 Kč
HRM PRO - Snímač tepové frekvence a dynamiky běhu s ANT+ a BLE

HRM-Pro - duální snímač tepové frekvence a dynamiky běhu.

Snímač HRM-Pro vychází funkčně z modelu HRM-TRI. Je navržený pro použití při triatlonu a má jednoduše nastavitelnou délku popruhu a měkké hrany pro maximální komfort I během extrémně dlouhých závodů. Snímač je vybaven akcelerometrem a při běhu poskytuje informace o dynamice běhu.

  • Měření dynamiky běhu.
  • Bezdrátové připojení: ANT+, Bluetooth.
  • Monitor denní aktivity s pamětí na 18 hodin záznamu.
  • Výdrž baterie až 1 rok při hodinové aktivitě denně.
  • Vodotěsné provedení do 5 ATM.

DOBA KONTAKTU SE ZEMÍ - Jedná se dobu, kterou při běhu strávíte během každém kroku na zemi. Doba kontaktu se zemí bývá velice krátká a měří se proto v milisekundách. Nejkratší dobu kontaktu se zemí mají elitní běžci, u kterých je často kratší než 200 ms. Prakticky všichni zkušení běžci mají dobu kontaktu se zemí pod 300 ms, pravděpodobně proto, že se naučili rychle zvedat chodidla a „nepředkračovat“ při dopadu. „Předkračování“ popisuje styl běhu, kdy chodidlo dopadne příliš daleko před tělem, takže při kontaktu začnou vznikat brzdné síly a většinou se také prodlužuje doba kontaktu se zemí.

VYVÁŽENOST DOBY KONTAKTU SE ZEMÍ - Tato funkce sleduje vyváženost doby kontaktu se zemí (DKZ) u levého a pravého chodidla a měří tak souměrnost vašeho běhu. Na hodinkách Garmin je toto měřítko vždy zobrazeno jako procento větší než 50 % s šipkou směřující doleva nebo doprava podle toho, které chodidlo je na zemi déle. Pro většinu lidí je lepší souměrnější běžecký styl. Barevná měřidla na hodinkách Garmin a ve službě Garmin Connect™ ukazují, nakolik jste vyvážení v porovnání s ostatními běžci. Většina běžců uvádí, že vyváženost DKZ se odchyluje dál od poměru 50/50 hlavně tehdy, když běží do kopce nebo z kopce, když pracují na rychlosti nebo když jsou unavení. Někteří běžci navíc údajně pozorují, že k větší nerovnováze vedou také zranění.

KADENCE - Jednoduše řečeno je to počet kroků za minutu (počítají se obě chodidla). Jedná se o běžně používanou metriku běhu, která vám toho může o vaší formě hodně prozradit. Při stabilním tempu například rychlejší kadence a kratší délka kroku vede ke snížení sil působících na mnoha místech těla, jako je například kotník, kolena a kyčle. Mezi odborníky panuje převážná shoda v tom, že omezení těchto sil současně omezuje riziko zranění. Je zřejmé, že kadence běhu se dá zvýšit jenom do určité míry, ale zejména pro běžce náchylné ke zraněním by mohlo být přínosné na tom zapracovat. Často citovaným cílem kadence je 180 kroků za minutu, u vyšších běžců je ale kadence většinou pomalejší. Zajímavé je také to, že vyšší kadence je spojena s nižší vertikální oscilací a kratší dobou kontaktu se zemí.

DÉLKA KROKU - Další klíčovým prvkem pro měření vaší běžecké formy je délka kroku, tedy to, jak daleko se každým vykročením levou a pravou nohou dostanete. Tento údaj se zobrazí po skončení vašeho běhu nebo jako datové pole v rámci aktivity, které si můžete při běhu zobrazit. Později si můžete tyto údaje podrobněji prohlédnout ve službě Garmin Connect™ a podívat se, jak se délka vašeho kroku mění v závislosti na tempu, kadenci, převýšení a dalších metrikách. Délka vašeho kroku závisí na řadě faktorů včetně morfologie těla, svalové síly a pružnosti.

VERTIKÁLNÍ oscilace - Vertikální oscilace představuje míru „odrazu“ v každém kroku při vašem běhu. Měří se u trupu a s přesností na centimetry vám sdělí, jakou vzdálenost urazíte při každém kroku směrem nahoru a dolů. Mnoho běžeckých trenérů věří, že nižší vertikální oscilace je efektivnější, protože se méně energie promarní pohybem nahoru a dolů. Společnost Garmin provedla průzkum u mnoha běžců různých úrovní. Obecně platí, že zkušenější běžci mívají nižší vertikální oscilaci. Rychlejší tempo je však často vykoupeno o něco vyšší vertikální oscilací. Vertikální poměr (viz níže) bere všechno toto v potaz. Další výhodou nižší vertikální oscilace je to, že většinou znamená menší namáhání spodní poloviny těla při dopadu.

BĚŽECKÝ VÝKON

Po léta využívají špičkoví cyklisté údajů o výkonu jako nejspolehlivější metody měření skutečné tréninkové zátěže během jízdy. Nyní můžete i vy při svých tréninkových bězích sledovat svůj výkon – stáhněte si aplikaci Running Power z obchodu Connect IQ do svých kompatibilních hodinek. Aplikace Running Power zohledňuje hned několik faktorů, poskytuje tak přesnější a relevantnější výpočet tréninkové zátěže. Aplikace Running Power, vyvinutá v laboratořích Garmin Labs, čerpá z metrik, jako jsou tempo, vertikální oscilace, sklon a dokonce i místní údaje o síle a směru větru, a vypočítává sílu, kterou působíte při běhu na zem. Pokud znáte množství energie, kterou vydáváte každou minutu a každý kilometr svého běhu, umožní vám to lépe si rozvrhnout tempo a vyhnout se tak příliš rychlému vyčerpání. Uvažujte o energii vlastního těla jako o baterii svého chytrého telefonu. Můžete si naplno zvýšit jas displeje, výsledkem však bude kratší výdrž baterie. Nebo můžete spořit energii ztlumením displeje a prodloužit tak životnost baterie. Stejně tak platí, že budete-li znát své tělo a svůj výkon při běhu za různých podmínek, můžete tato data sledovat a pak šetřit svou energii. V případě maratonu a jiných dlouhých tratí vám tato dovednost umožní vyladit váš trénink i výkon během samotného závodu. Tato koncepce běžeckého výkonu od firmy Garmin zjišťuje hybnou sílu působící na vozovku, a to tak, že zkoumá hlavní složky práce vykonané při běhu.

Když máte zařízení HRM-Pro nasazeno, sleduje metriky vašich denních aktivit. Funkce sledování aktivity počítá vaše kroky, kalorie, minuty intenzivní aktivity a celodenní srdeční tep. Chcete-li tuto funkci využívat, musíte spárovat svůj snímač srdečního tepu a další zařízení Garmin se svým účtem Garmin Connect. Po spárování odesílá snímač srdečního tepu údaje o aktivitách do vašeho účtu Garmin Connect vždy, když je snímač aktivní a je v dosahu smartphonu. Pokud máte během aktivity pouze zařízení HRM-Pro, funkce TrueUp odesílá údaje o sledování aktivity do sekce denního souhrnu aplikace Garmin Connect a do vašich kompatibilních zařízení Garmin. Funkce sledování aktivity synchronizuje údaje s ostatními zařízeními Garmin. Aby se synchronizovaly aktivity, historie a údaje mezi všemi vašimi zařízeními Garmin, je nutné zapnout funkci TrueUp v aplikaci Garmin Connect.


Obsah balení

5
6x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
JN Avatar autora | 31.1.2022
Jsem spokojejej. Doporučuji zakoupit tento produkt.
5
PH Avatar autora | 20.12.2021
bez problémů
5
P Avatar autora | 27.7.2021
Spokojený.
5
TV Avatar autora | 3.3.2021
Spokojenost, funguje jak má. Rychlé dodání.
5
JM Avatar autora | 24.2.2021
Jsem spokojený. Doporučuji.
5
EH Avatar autora | 13.1.2021
Naprostá spokojenost, velice vstřícné a rychlé jednání

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

Garmin HRM Swim snímač tepové frekvence  Pro plavání / ANT+
2 490 Kč

Snímač srdečního tepu HRM-Swim je díky unikátnímu přilnavému povrchu ideální...

Kód: 010-12342-00
Garmin HRM Dual snímač tepové frekvence  ANT+ / Bluetooth Smart
1 590 Kč

Bezdrátový snímač tepové frekvence s konektivitou ANT+ a BLE.

Kód: 010-12883-00