Stress Score

Stress Score vám umožňuje na základě variability srdeční frekvence určit aktuální úroveň stresu. Stress Score poskytuje zajímavé informace o zatížení organismu a lze si ho představit jako veličinu odpovídající míře únavy nebo lépe míře zatížení organismu. Stress Score se měří v průběhu dne a nabývá hodnot od 1 do 100, přičemž 100 odpovídá nejvyšší zátěži.

Hodinky neměří Stress Score během tréninku nebo jiné fyzické aktivity. Měří je jen, pokud je tělo v klidu. Po náročném tréninku hodnoty stressu běžně vyskočí na nejvyšší úroveň – můžete si představit, že těsně po tréninku je míra únavy maximální. Rychlost a míra poklesu hodnoty je pak závislá na náročnosti tréninku, trénovanosti sportovce a řadě dalších okolností. Někdy je regenerace organizmu rychlejší, jindy trvá déle, a to i u dvou velmi podobných tréninků. Zvýšená hodnota Stress Score nemusí být jen v důsledku tréninku, spolehlivě ji zvýší i blížící se viróza, přepracovanost, nespavost, nadměrná konzumace alkoholu a případně také jídla.

  • Home
  • Design Shoptetak.cz

    Přihlaste se prosím znovu

    Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

    Děkujeme za pochopení.

    Přihlášení