Úvod Zajímá vás Aplikace, porovnání, rady a hrudní pásy Hrudní pásy s monitory pro měření tepové frekvence TomTom vs. Suunto

Hrudní pásy s monitory pro měření tepové frekvence TomTom vs. Suunto

Klasický hrudní pás je však dneska nový pojem. Od prvních modelů se změnila nabídka komfortu, velikosti i jeho schopností. A co tedy dnes nabízí modely dvou předních značek na trhu sportovních hodinek?

Svůj tep nejen cítit, ale i vidět….

Princip měření srdečního tepu pomocí monitoru uchyceného na hrudním pásu spočívá v záznamu srdeční činnosti pomocí dvou elektrod, umístěných na jeho vnitřní straně. Samotný senzor, který se k pásu připíná, je pak právě oním přenosovým aspektem, který bezdrátově odesílá data do zařízení, se kterým je spárovaný. Tento senzor je potřeba umístit vždy do nejpřesněji ke středu hrudníku.

Aby Vám jak hrudní pás, tak monitor vydržel co nejdéle, je potřeba se o něj patřičně postarat – po každé aktivitě je nutné od pásu monitor odpojit a nejlépe otřít čistým navlhčeným ubrouskem. Hrudní pás po každé aktivitě vyperte ručně ve vlažné vodě s trochou odmašťujícího přípravku – stačí tekuté mýdlo. Elektrodám věnujte obzvlášť pozornost – odmastěte jejich funkční plochy. Pás nechte uschnout a s monitorem jej spojte zase, až když budete aktivní. Tím prodloužíte životnost baterie v monitoru i schopnost přenosu srdeční činnosti samotných elektrod. Mastné, špinavé, nebo dokonce poničené elektrody nebudou schopny přenášet údaje o Vašem srdečním tepu!

Zároveň je nutné elektrody samotné před použitím důkladně navlhčit. Pro tento účel existují speciální vodivé gely, dle mých zkušeností ale úplně stejně (a podstatně levněji) vyjde obyčejná voda. Pokud máte problémy s navázáním spojení mezi Vaším přístrojem a hrudním pásem, může být prvotní problém právě tento – bez navlhčení elektrodových ploch se propojení nemusí podařit! V případě potíží tedy vždy v první řadě vyzkoušejte tento krok.

Technologie Bluetooth Smart nabízí také prodloužení životnosti baterie v monitoru srdeční frekvence. Tato baterie je uživatelsky nevyměnitelná a je potřeba (resp. je doporučeno) nechat si ji měnit v případě potřeby autorizovaným technikem, či, je-li to v nabídce služeb, samotným prodejcem (zpoplatněná služba). Životnost baterie je ovlivněna četností používání a samozřejmě i péčí o srdeční monitor, jak již bylo zmíněno výše. Obecně ovšem platí, že životnost bývá kolem jednoho roku užívání.

Hrudní pás TomTom BT HRM

Hrudní pás značky TomTom s označením BT (Bluetooth) HRM (Heart Rate Monitor) má kódovaný přenos signálu a funguje na principu technologie Bluetooth. Jeho přenos je tedy bezdrátový a nabízí tak pohodlné možnosti při sledování veškerých požadovaných údajů.

Použití hrudního pásu dané značky je téměř vždy vázáno na konkrétní značku. Tento je tedy kódovaný pro použití se sportovními hodinkami zn. TomTom, a to konkrétně modelů Multisport a Runner (a to včetně verzí Cardio, kdy můžete pomocí hrudního pásu sledovat Vaši srdeční aktivitu ve chvílích, kdy se z jakéhokoliv důvodu nechcete, nebo nemůžete spolehnout na optické měření krevního tepu ze zápěstí pomocí snímače zabudovaného v přístroji – např. v zimě, kdy upevníte hodinky na oblečení).

Pás je vyrobený z měkkého textilního materiálu, který je velmi komfortní a pohodlný. Neškrábe, nepůsobí otlaky. Jeho délka je nastavitelná pomocí upevňovací spony a zapínání je snadné a rychlé – nasunutí odolné spony do pevného oka tak, aby pod oblečením nevznikaly vybouleniny. Samotný senzor mapuje data pomocí technologie Bluetooth Smart. Stejně jako pro spárování se sportovním přístrojem používá tuto technologii pro spárování s chytrým telefonem. Za pomoci mobilní aplikace MySports, jste-li v dosahu Vašeho chytrého telefonu, automaticky přenáší veškeré údaje o Vaší aktivitě na účet, který máte ve webové TomTom MySports. Můžete tak přenášet nejen údaje, ale i živý náhled na právě probíhající aktivitu na Váš účet v této webové službě. V tuto chvíli je mobilní aplikace MySports kompatibilní s telefony – Android verze 4.3 a vyšší, podporující technologii Bluetooth Smart (4) a vybranými produkty zn. Apple.

S monitorem srdeční frekvence TomTom BT HRM není možné zaznamenávat pohybové aktivity ve vodě!

Vlastnosti:

Zařízení

 • šířka/délka: 38 mm/66 mm
 • tloušťka: 10 mm
 • vodovzdornost: ne
 • baterie: typ CR2032 – standardní lithiová baterie
 • přenosová frekvence: 2,4 GHZ (Bluetooth Smart)

Pás

 • délka: 600 - 900 mm
 • šířka: 30 mm

Barevné provedení pásu

 • černá
Hrudní pás s monitorem SUUNTO SMART SENSOR

Stejně jako „TomTomácký“ hrudní pás s monitorem funguje tento snímač na principu technologie Bluetooth Smart. Stejně tak se jedná o kódovaný přenos signálu a jeho kompatibilita je slučitelná s produkty zn. Suunto, a to konkrétně od modelů Ambit3 (tedy modely Run, Sport a Peak). Za pomoci mobilní aplikace Movescount, která je kompatibilní dnes již jak s produkty zn. Apple, tak s chytrými telefony typu Android (od verze 4.3., podporující technologii BT4), můžete v reálném čase sledovat a zaznamenávat svou aktivitu přímo do webové služby Movescount, a to i bez nutnosti být v dosahu Vašich sportovních hodinek.

Tento snímač je zároveň plně kompatibilní s takovým zařízením, které podporuje technologii Smart Ready – tedy s počítači, tablety, ale i televizory.

Nutno podotknout, že se jedná tč. o nejmenší snímač tepové frekvence na trhu. Se svou hmotností pouhých 9,4 g (včetně baterie) nabízí nejkomfortnější řešení pro snímání srdečního tepu za pomoci hrudního pásu, tedy nejpřesnější metodou pro sledování tohoto údaje. Samotný hrudní pás je vyrobený z velmi komfortní tkaniny a jeho nošení je extrémně pohodlné. Zapínání i nastavení jeho délky pomocí posouvací spony umožňuje nošení každému, bez rozdílu velikosti hrudníku. Další a naprosto ojedinělou možností, jak nosit tento Sensor je revoluční oblečení zn. Salomon, obsahující systém Movesens. Toto speciální sportovní oblečení, mezi které patří extra pohodlná sportovní podprsenka, nebo pánské i dámské triko, umožňuje uchytit Sensor do konektoru na hrudní části bez nutnosti použití pásu, a to díky elektrodám, které jsou zabudovány přímo v systému oděvu. Oblasti elektrod stačí opět navlhčit vodou.

Suunto tak společně se značkou Salomon přináší revoluční spojení špičkových technologií a maximálního komfortu pro každého sportovce!

Další nespornou výhodou Smart Senzoru je jeho interní paměť. Vzhledem k tomu, že se jedná o jediný snímač tepové frekvence, který je možné používat při vodních aktivitách, můžete tak využít tuto paměť např. v situacích, kdy pro Vás není pohodlné, nebo možné mít na ruce Váš sporttester. Dočasná paměť zaznamená veškeré údaje a po obnovení spojení s daným přístrojem, či zařízením, dojde k přenosu uložených dat. Uvedeme-li příklad, pokud necháte svůj sporttester na břehu a půjdete si zaplavat, hodinky budou Vaše data zobrazovat za ideálních podmínek do rozsahu 3 metrů, i více. Ve chvíli, kdy se spojení přeruší, záznam bude uložen do Sensoru a po opětovném dosahu přístroj automaticky data stáhne. Neztratíte ani minutu!

Smart Sensor je ozvláštněn o další um, a to je záznam dat R-R. Zde opět pracuje na principu interní paměti, přičemž doba záznamu závisí na intenzitě dané aktivity. Můžeme říci, že interní paměť snímače pojme cca 3,5 hodiny aktivity, u které je průměrná tepová frekvence 120 T/M.

Vlastnosti:

Zařízení

 • hmotnost: 9,4 g (včetně baterie)
 • průměr: 36,5 mm
 • tloušťka: 8 mm
 • vodovzdornost: 30 m (v souladu s normou ISO 6425)
 • životnost baterie: cca 500 hodin (typ CR 2025)
 • přenosová frekvence: 2,4 GHZ (Bluetooth Smart)

Pás

 • hmotnost: 31,2 g
 • délka: 600 - 880 mm
 • šířka: 30 mm

Barevné provedení pásu

 • černá
 • blue
 • lime
 • coral

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

Pulsmetry.cz - Pardubice
OC Grand
Náměstí Republiky 1400
Pardubice

Pulsmetry.cz - Praha 1
OC Černá Růže
Na Příkopě 853 / 12
110 00 Praha 1


Tel.: +420 776 645 086
E-mail: info@pulsmetry.cz


Nakupujte výhodně s Cofidisem

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line, v případě technického výpadku pak nejpozději do
48 hodin.

© 2020, Pulsmetry.cz – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Výměna odkazů | Mapa stránek

eBRÁNA | B2C Brána |

Zobrazit mobilní verzi

Přeskočit na začátek stránky

Pobočka Pardubice
OC Grand  
Nám. Republiky 1400
530 02 Pardubice

Pobočka Praha 1
OC Černá Růže
Na Příkopě 853/12
110 00 Praha 1

Otevírací dobu najdete v kontaktech

Využíváme také síť výdejních míst Zasilkovna.cz

Infolinka : +420 776 645 086
E-mail : info@pulsmetry.cz
Facebook : pulsmetry

Rychlý kontakt