Úvod Zajímá vás Recenze a informace o produktech Garmin Recenze Garmin Vivosmart Optic - RECENZE

Recenze Garmin Vivosmart Optic - RECENZE

Garmin přichází s novinkou v podobě decentního fitness náramku vivosmart Optic. Náramek představuje velmi pohodlnou variantu měření srdečního tepu, který je snímán přímo ze zápěstí, není třeba tak nosit hrudní pás, zde je nutné zmínit, že náramek musí být na zápěstí připevněn pevně, aby data o srdečním tepu byla co nejpřesnější. Srdeční tep je klíčovým ukazatelem, pokud se rozhodnete zlepšovat svou kondici, zvyšovat vytrvalost, rychlost anebo hubnout. Pokud vezmete cifru 220 a odečtete od ní svůj věk, zjistíte svou maximální tepovou frekvenci. V následující tabulce pak naleznete přehled jednotlivých stupňů aktivit a procenta maximálního srdečního tepu.Pokud Vás obtěžuje nošení hrudního pásu, je pro vás náramek vivosmart ideální volbou. Náramek neumožňuje možnost připojení dalšího snímače srdečního tepu, pokud tedy budete náramek v zimě nosit na oblečení, nemáte možnost měření srdečního tepu například hrudním pásem. V případě, že váš sporttester s GPS od Garminu umí zaznamenávat srdeční tep, můžete mu informace o tepu předat pomocí technologie ANT+(v náramku volba Broadcast mode).


VZHLED A OVLÁDÁNÍ

Celkově mi vzhled náramku přijde jako velmi příjemný a náramek v černém provedení nebude vyčnívat ani při formálnějších příležitostech. Řemínek náramku je pohodlný a i když je nutné mít náramek pevněji připevněn, není na ruce nijak nepříjemný. K dispozici jsou dvě velikosti řemínku pro obvod zápěstí od 13,7 cm - 18,8 cm, druhá varianta je od 18,8 cm do 22,4 cm, velikost displeje je 25,3 mm x 10,7 mm a hmotnost je pouhých 29,6 g. Náramek je vodotěsný do 5ATM a výdrž baterie je až 7 dní. K dispozici jsou 3 barevné varianty.

Dotykový displej náramku je přehledný, reaguje rychle a ovládání je velmi intuitivní. Náramek umožňuje možnost nastavení kontrastu displeje, který je dostatečně čitelný i na sluníčku. Podsvícení displeje si můžete přizpůsobit, tak aby fungovalo pouze při aktivitě s měřením času, případně vždy a to tak, že když natočíme náramek k tělu, displej se rozsvítí. Orientaci displeje si můžete zvolit na šířku, případně na výšku a také na jaké ruce náramek budete nosit.Pokud přejedeme po displeji doprava, případně doleva procházíte funkce, datové obrazovky a nabídky, klepnutím pak vyberete požadovanou možnost. Tlačítko funguje pro zapnutí/vypnutí náramku, otevření/zavření nabídky a  pro spuštění nebo zastavení stopek.

Vibrační upozornění je užitečnou vlastností, kterou zcela jistě využijete, pokud překročíte nastavenou hodnotu srdečního tepu, náramek vás v tomto případě vibrací upozorní.


FUNKCE A AKTIVITY

Náramek vám poskytne informace o počtu kroků, počtu vystoupaných pater, vzdálenosti, spálených kaloriích a minutách intenzivních tréninku za den. Pokud se hodinu nehýbete, náramek zavibruje a vyzve vás k pohybu, krátkou procházkou výzvu vymažete.

Cíle v náramku jsou automaticky přizpůsobovány dle vykonaných aktivit, v aplikaci Garmin Connect je pak možné nastavit cíle v podobě počtu kroků, vystoupaných pater a minut intenzivního tréninku za týden. Automatickou tvorbu cíle můžete zrušit ve svém účtu Garmin Connect.

Srdeční tep je měřen průběžně během dne, zjistíme tak aktuální hodnotu a průměrnou hodnotu za sedm dní v tepech za minutu.

Náramek umožňuje zobrazovat oznámení z vašeho smartphonu o příchozích hovorech, které můžete přijmout ve smartphonu nebo jednoduše odmítnout v náramku, o textových zprávách nebo aktualizacích na sociálních sítích se také dozvíte z náramku. Pokud nemůžete najít telefon, náramek vám ho pomůže najít, pokud je telefon v dosahu, ozve se vám zvukovým signálem a rozsvícením svítilny, zároveň je na náramku zobrazena síla signálu Bluetooth, která stoupá s blízkostí náramku a smartphonu. Když se spárovaný telefon dostane z dosahu připojení Bluetooth, náramek vám to oznámí. Pomocí náramku lze rovněž ovládat hudbu ve vašem smartphonu a připojenou akční kameru VIRB.

Náramek má funkci nerušit, která je užitečná například v noci nebo pokud nechcete být rušeni, oznámení a podsvícení je v tomto režimu vypnuto.

Kvalitu spánku náramek také sleduj, v aplikaci Garmin Connect pak zjistíte počet hodin spánku, úroveň a jak moc se při spánku hýbete.

Vivosmart má tři módy pro aktivity - běh, kardio a ostatní. Během aktivity můžete procházet mezi jednotlivými datovými obrazovkami opět potáhnutím po displeji doprava nebo doleva, u běhu náramek poskytuje informace o vzdálenosti, času, kaloriích, srdečním tepu a aktuálním času, současně při aktivitě můžete ovládat hudbu ve smartphonu, všechny tyto funkce kromě vzdálenosti má i mód pro kardio a ostatní aktivity. V náramku pak budou uloženy až 14 dnů údaje o vašich aktivitách, srdečním tepu a až 7 aktivit, kdy jste měřili tep, ty si také můžete zobrazit a zjistit vzdálenost, čas, průměrný srdeční tep a spálené kalorie. Nejstarší data jsou pak v náramku přepisována novějšími.SPÁROVÁNÍ SE SMARTPHONEM A GARMIN CONNECT

Aplikaci Garmin Connect je nutné nainstalovat do vašeho smartphonu, aby mohla být data synchronizována a vy jste měli přehled o vašich aktivitách, získaná data pak přehledně uvidíte ve webové verzi aplikace, kde je můžete dále vyhodnocovat, sdílet se svými přáteli a sledovat svůj pokrok. Zadáním známé vzdálenosti a počtu kroku na tuto vzdálenost Garmin Connect vypočítá délku vašeho kroku, tato funkce je užitečná, pokud chcete mít data o vzdálenosti co nejpřesnější. Náramek lze rovněž spárovat pomocí USB kabelu a nastavit ve vašem účtu na webu.


ZÁVĚREČNÉ SHRNUTÍ

I když jsem k náramku byla velmi skeptická, po počátečních rozpacích jsem zjistila, že je plně dostačující pro běžné aktivity, které vám pomohou se zlepšením vaší kondice. Pokud nejste outdoorový nadšenec, který potřebuje GPS, bude pro Vás tento fitness náramek správnou volbou. Oznámení z telefonu, ovládání hudby a předpověď počasí jsou už jen třešničkou na dortu. V následující tabulce naleznete funkce, kterými náramek disponuje.

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

Pulsmetry.cz - Pardubice
OC Grand
Náměstí Republiky 1400
Pardubice

Pulsmetry.cz - Praha 1
OC Černá Růže
Na Příkopě 853 / 12
110 00 Praha 1


Tel.: +420 776 645 086
E-mail: info@pulsmetry.cz


Nakupujte výhodně s Cofidisem

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line, v případě technického výpadku pak nejpozději do
48 hodin.

© 2020, Pulsmetry.cz – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Výměna odkazů | Mapa stránek

eBRÁNA | B2C Brána |

Zobrazit mobilní verzi

Přeskočit na začátek stránky

Pobočka Pardubice
OC Grand  
Nám. Republiky 1400
530 02 Pardubice

Pobočka Praha 1
OC Černá Růže
Na Příkopě 853/12
110 00 Praha 1

Otevírací dobu najdete v kontaktech

Využíváme také síť výdejních míst Zasilkovna.cz

Infolinka : +420 776 645 086
E-mail : info@pulsmetry.cz
Facebook : pulsmetry

Rychlý kontakt