Recenze MIO FUSE

RYCHLÉ INFO

Mio Fuse jsou sportovní hodinky, které kombinují vlastnosti sporttesteru se senzorem srdečního tepu a sport trackeru. Hodinky zaznamenávají srdeční tep, trénink a celkovou denní aktivitu, mají pohodlný silikonový pásek, na výběr je ze dvou délek pásku a váha hodinek je 38 g případně 39 g. Hodinky vydrží na jedno nabití 6 až 7 dní v případě, že je záznam srdeční frekvence měřen po 1 minutě.Pomocí technologie ANT+ a Bluetooth přenášejí získaná data do telefonu a dalších kompatibilních zařízení. Nejprve je však nutné každé zařízení a aplikaci s Mio Fuse spárovat. Hodinky nemají GPS, pokud chcete zaznamenávat i trasu aktivity je nutné s sebou vzít smartphone.

Životnost baterie je přibližně 300 nabíjecích cyklů. Pokud budete nabíjet hodinky každý týden, baterie by měla vydržet po dobu pěti let. Bohužel baterie není vyměnitelná.

Mio Fuse mají integrovaný snímač srdečního tepu, takže není již třeba hrudního pásu, který může někomu při sportu vadit. Spolehlivost naměřených dat je 99%. Já osobně jsem byla nejprve příznivcem hodinek s integrovaným snímačem srdečního tepu, ale jakmile se ochladí a začnu nosit hodinky na mikině nebo bundě je pro mě tato výhoda nepodstatná. Raději tedy volím vždy hrudní pás, protože pokud si zvolíte opravdu pohodlný například Suunto Smart Senzor, věřte, že ho za chvíli už nebudete cítit. Aby hodinky správně měřily tep, je nutné je připevnit 3-8 cm nad zápěstí, aby byly stále v kontaktu s pokožkou, pevné upevnění může být pro někoho nepříjemné. Zároveň se může stát, že v zimě je pokožka špatně prokrvená, v tomto případě je lepší začít s pár minutami zahřání, aby byl tep nalezen a data byla správně měřena.

PRVNÍ ZAPNUTÍ

Při první synchronizaci hodinek s telefonem, je automaticky nastaven čas a při prvním zapnutí je nutné mít nainstalovánu aplikaci Mio Go, aby mohly být hodinky správně nastaveny. Aplikaci lze stáhnout na App Store a Google Play, pak už vám nic nebrání v nastavení hodinek, které budou na základě vašich zadaných parametrů poskytovat přesnější informace. Mio Go není pouze aplikace, která je spojena s hodinkami, lze jí používat jako klasickou sportovní aplikaci.

Mio Fuse se ovládají pomocí poťukání na tlačítka, která však fungují pouze v horizontální poloze, aby se předešlo jejich nechtěnému dotknutí během aktivity.

FUNKCE

Hodinky umožňují sledovat veškerou celodenní aktivitu, přednastavené jsou obrazovky - čas, kalorie, kroky a aktuální progres. V aplikaci Mio Go lze pak samozřejmě upravit, jaké obrazovky se mají zobrazovat a také jaké budou osobní denní cíle. Paměť hodinek má kapacitu na 14 dní, pokud záznamy přesáhnout 30 hodin, začnou se nejstarší data přepisovat. Mio Fuse upozorní na zaplněnou paměť pomocí hlášky “LOW MEM”.

Při začátku tréninku s Mio Fuse - Workout Mode je třeba zapnout nejprve měření srdečního tepu, hodinkám chvíli trvá než najdou tep, po nalezení už může trénink začít. Mio Fuse umožňuje sledovat srdeční tep, aktuální tepovou zónu, uplynulou dobu tréninku, kalorie, vzdálenost, tempo a také rychlost, mezi jednotlivými údaji lze přecházet pomocí tlačítek.

Mio Fuse mají velké plus ve vibracích, které upozorní na začátek měření srdečního tepu, začátek a pauzu během tréninku, přechody mezi zónami tepové frekvence, případně pokud je trénink mimo cílovou zónu tepové frekvence.

Hodinky mají funkci zamykání a pětizónový režim tepové frekvence, LED indikátor na hodinkách ukazuje barvu tepové frekvence v jaké se právě pohybujete, zóny jsou rozlišeny barevně. Hodinky umožňují nastavit také jednozónový režim tepové frekvence a opět nás upozorní, pokud jsme pod, případně nad zónou pomocí zavibrování a barevného LED indikátoru.

Měření spánku (Sleep Tracking) hodinky také umí. Monitorují délku spánku, klidovou srdeční frekvenci, úroveň spánku (vzhůru / lehký / hluboký) a celkovou efektivitu spánku. V aplikaci Mio Go je pak následný přehled. Pokud budeme chtít funkci aplikovat je nutné stisknout a podržet levé i pravé dotykové tlačítko, na displeji se zobrazí “SLEEP?” (spát), což potvrdíme, pokud poklepeme na střed displeje. Pak už se zobrazí “ZZZ” a hodinky jsou ve spánkovém módu. Stejným způsobem hodinky probudíme.Hodinky mají voděodolnost 30 m, můžete se s nimi tedy pouze plavat a šnorchlovat, přenos dat samozřejmě pod hladinou nefunguje. Pokud se budete chtít potápět, prosím sundejte si hodinky.

Velké plus vidím v kompatibilitě s většinou sportovních aplikací pro smartphony, jako je Endomondo, Strava, iBike, Runtastic, RunKeeper.REŽIMY MĚŘENÍ SRDEČNÍHO TEPU

MIO Link sám zobrazuje během cvičení informaci o aktuální srdeční zóně pomocí zbarvení LED diody. Náramek umožňuje nastavení jednoho ze dvou režimů. Je třeba zjistit svou maximální hodnotu srdečního tepu, u mužů je to dle obecného vzorce (220 - věk) a u žen (230 - věk), tak přibližně zjistíme svou maximální tepovou frekvenci a v dále pak v jakých zónách bychom se měli pohybovat při určité aktivitě.LED dioda u Mio Link pak barvou indikuje aktuální stav srdečního tepu:

  • modrá - pod zónou,
  • zelená - v zóně,

  • červená - nad zónou.

LED dioda konkrétní barvou indikuje aktuální zónu srdečního tepu:

  • světle modrá - zóna 0,
  • tmavě modrá - zóna 1,

  • zelená - zóna 2,

  • žlutá - zóna 3,

  • oranžová - zóna 4,

  • červená - zóna 5.

MOJE ZHODNOCENÍ

Hodinky jsou lehké a funkčně naprosto dostačující pro běžné fitness aktivity, v případě výběhu a potřeby GPS však s sebou musíte vzít svůj smartphone, pokud budu hodnotit cenu a výkon, raději bych si pořídila fitness náramek Garmin vivosmart Optic, který je svým vzhledem, váhou, vodotěsností a dalšími funkcemi lepší než Mio Fuse.

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

Pulsmetry.cz - Pardubice
OC Grand
Náměstí Republiky 1400
Pardubice

Pulsmetry.cz - Praha 1
OC Černá Růže
Na Příkopě 853 / 12
110 00 Praha 1


Tel.: +420 776 645 086
E-mail: info@pulsmetry.cz


Nakupujte výhodně s Cofidisem

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line, v případě technického výpadku pak nejpozději do
48 hodin.

© 2020, Pulsmetry.cz – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Výměna odkazů | Mapa stránek

eBRÁNA | B2C Brána |

Zobrazit mobilní verzi

Přeskočit na začátek stránky

Pobočka Pardubice
OC Grand  
Nám. Republiky 1400
530 02 Pardubice

Pobočka Praha 1
OC Černá Růže
Na Příkopě 853/12
110 00 Praha 1

Otevírací dobu najdete v kontaktech

Využíváme také síť výdejních míst Zasilkovna.cz

Infolinka : +420 776 645 086
E-mail : info@pulsmetry.cz
Facebook : pulsmetry

Rychlý kontakt