Suunto Traverse - recenze

SUUNTO TRAVERSE

Suunto přichází po modelu Suunto Ambit3 s dalším modelem, který je určen především pro nadšence, kteří využijí barometr, výškoměr anebo kompas, jsou jimi Suunto Traverse, hodinky jsou o celých 12 g lehčí než Suunto Ambit3 Peak, sklíčko mají z minerálního skla a řemínek ze silikonu. Hodinky jsou stejně jako celá řada Ambit vyráběny ve Finsku, což výrazně ovlivňuje kvalitu jejich zpracování a v dnešní době se jedná o vzácnou vyjímku.
Suunto Traverse jsou voděodolné do 100 metrů, to znamená, že s nimi můžete plavat nebo šnorchlovat. Výdrž baterie je oproti Suunto Ambit3, které mají výdrž baterie 30 dní, pouhých dní 14. Suunto Traverse při zapnuté GPS fungují až 100 hodin, tato hodnota platí pro 60s interval GPS. Interval lze nastavit volitelně. Použitá baterie má kapacitu jako u modelů Ambit3 Run nebo Sport, modely Peak mají baterii s dvojnásobnou kapacitou.

VZHLED

Suunto Traverse Black vypadají na první pohled velmi podobně jako Suunto Ambit3 Peak Sapphire, celkově však nepůsobí tak robustně jako Suunto Ambit3. Jistou nevýhodou řady Ambit je proti konkurenci právě zmíněná robusnost hodinek. Jako nevýhodu to vnímají zvláště ženy, hodinky na úzkém zápěstí vypadají poměrně výrazně a výsledný designový efekt nemusí vyhovovat každému. Díky tvaru hodinek ale sedí dobře i na úzkém zápěstí, mnohdy lépe než některé výrazně menší a lehčí modely s obdelníkovým tvarem. Suunto Traverse díky jinému uchycení a tvaru řemínku sedí i na velmi úzké ruce naprosto bez problémů. Řada Ambit má anténu GPS umístěnou v přechodu mezi řemínkem a hodinkami, Traverse již mají anténu v lunetě hodinek. Díky tomu bylo dosaženo elegantnějšího vzhledu. Traverse v bílém provedení lze považovat za model vzhledově vhodný i pro ženy. Je to tak první model s barometrickým výškoměrem, rozumnou hmotností a rozměry pro ženy. Z řady Ambit lze pro ženy doporučit modely Run a Sport, řada Peak je z výše uvedených důvodů již opravdu pánský model.

Řada Traverse aktuálně dává na výběr ze 4 barevných variant. Hodinky mají 5 tlačítek, pomocí kterých se pohodlně ovládají, hodinky reagují na krátké stisknutí případně na delší stlačení, při kterém se zobrazí menu. Nastavení hodinek lze měnit v hodinkách, v mobilní aplikaci Movescount nebo prostřednictvím webu Movescount.

V případě, že používáte jinou sportovní aplikaci, můžete si data vyexportovat do formátu XLS nebo GPX. Aplikace Movescount umožňuje přenášet data do aplikace STRAVA, Firstbeat a Training Peaks.

FUNKCE

Hodinky měří denní aktivitu, tedy počet kroků za den a na základě toho odhadují, kolik spálíte kalorií. Suunto Traverse neustále měří absolutní tlak vzduchu díky vestavěnému tlakovému senzoru, na základě této hodnoty a referenčních hodnot vypočítávají nadmořskou výšku nebo tlak vzduchu na hladinu moře. Hodinky mají k dispozici 3 profily - “Automatický”, “Výškoměr” a “Barometr”. Pokud je aktivováno GPS hodinky zobrazí východ a západ slunce. Pokud budeme chtít zjistit správnou teplotu, je nutné hodinky sundat ze zápěstí, aby hodnota nebyla ovlivněna teplotou našeho těla.

Profil “Výškoměr” je vhodný, pokud náš outdoorový trénink zahrnuje změny nadmořské výšky, profil “Barometr” je vhodný při aktivitě, která nezahrnuje změny nadmořské výšky. Profil “Automatický” přepíná mezi předešlými dvěma profily podle toho, jak se pohybujeme.

Hodinky mají velmi kvalitní LED podsvícení displeje, samozřejmě lze invertovat barvy, kdy máme buď displej podbarven černě, nebo bíle a údaje jsou opačné barvy. Suunto Traverse mají kromě klasických režimů podsvícení také doplňkový režim a tím je “Svítilna”, pokud tedy přidržíme tlačítko LIGHT, hodinky se automaticky nastaví na maximální jas a mohou nám posloužit jako svítilna. V případě potřeby je možné hodinky zamknout. U hodinek je také možnost nastavení kontrastu displeje.

Suunto Traverse jsou vybaveny digitálním kompasem, který umožňuje orientaci relativní k severnímu magnetickému pólu. Kompas je nutné před jeho prvním použitím zkalibrovat, tak že hodinky nakláníme na různé strany, dokud není potvrzeno úspěšné zkalibrování.

Díky funkcím, které hodinky mají, lze přepínat mezi různými displeji, například kompasem, stopkami. Funkce FusedAlti poskytuje hodnoty nadmořské výšky, které jsou kombinací GPS a barometrického měření nadmořské výšky, ve výsledně zobrazené hodnotě nadmořské výšky minimalizuje efekt dočasných a skokových chyb. Při vypnuté GPS je nadmořská výška měřena snímačem barometrického tlaku.

AKTIVITY

Hodinky mají skvělou funkci “Najít cestu zpět”, je nutné při ní používat GPS, kdy si hodinky uloží počáteční místo a pak nás povedou zpět do počátečního bodu. V možnosti záznamník máme uloženy všechny naše záznamy z aktivit a informace, které se nám zobrazí, jsou samozřejmě závislé např. na tom, zda jsme pro měření tepové frekvence používali hrudní pás nebo zda jsme využili GPS, vždy však budeme vědět název sportovního režimu, čas, datum, trvání a kola.

Suunto Traverse využívají k určení aktuální polohy navigační systém GPS v budoucnu při aktualizaci SW i GLONASS, společně tak budou zaručovat přesnost určení polohy. Na výběr jsou u modelu Traverse přesnosti GPS - nejlepší, dobrá, OK a režim, kdy je GPS vypnuto, samozřejmě, že vše je rovněž závisle na nabytí baterie a našich požadavcích.

Při první vycházce s hodinkami jsem byla překvapená, kolik displejů mají hodinky celkem k dispozici, celkem jsou jimi 3 displeje, na kterých je zobrazen chronograf, vzdálenost, rychlost, aktuální směr pohybu, traťovou stopu, kde jsme již byli a další displej zobrazuje tepovou frekvenci, ale pouze v případě, že máme spárování snímač tepové frekvence.

Hodinky umožňují zaznamenávat dráhu, pokud je zapnuté GPS, tu můžeme zobrazit na webu Movescount a exportovat ji jako trasu pro další použití. Další funkcí je vytváření kol v průběhu záznamu aktivity, buď manuálně nebo na základě definice z Movescount.

Pokud vyběhnete, anebo se vydáte na cestu, máte možnost si zvolit režim “Navigování během záznamu”, hodinky Vás budou navigovat po trase nebo k místu zájmu (POI), což je místo, které je předem definované a je uložené. V hodinkách si takovýchto míst můžeme uložit až 250. Místo zájmu lehce uložíme, pokud podržíme tlačítko VIEW. Hodinky umožňují zjistit souřadnice aktuálního umístění pomocí GPS, dále si můžeme pomocí plánovače tras na webu Movescount vytvořit svou vlastní trasu.


NABÍJENÍ, PROPOJENÍ S PC A SMARTPHONEM

Hodinky mají funkci, kdy mohou upozorňovat na volání, zprávy a oznámení z našeho smartphonu.

V hodinkách je nainstalován jeden sportovní režim a tím je turistika, následně je nutné sportovní režimy dohrát.

Hodinky nemají integrovaný snímač srdečního tepu na zápěstí, proto je nutné použít hrudní snímač tepové frekvence, který se s hodinkami propojí pomocí Bluetooth, spárování probíhá rychle a naprosto bez problémů. Díky tomu budeme mít údaje o tepové frekvenci v reálném čase, o průměru a kaloriích spálených při cvičení. Hrudní snímač srdečního tepu má paměťovou funkci, kterou využijeme především při plavání, kdy nelze přenášet data do hodinek.

Hrudní pás není součástí základního balení a je třeba jej dokoupit.

Součástí hodinek je také “Menu servis”, který otevřeme, pokud stiskneme najednou tlačítko BACK LAP a START, jsou zde zobrazena data o absolutním tlaku vzduchu a teplotě, verzi SW, verzi Bluetooth. “Menu servis” umožňuje provést také test, zda je LCD v pořádku, zahájit hluboký spánek hodinek, případně resetovat GPS.

Hodinky používají vibrace a tóny, které lze vypnout případně je používat pouze při některých aktivitách. Indikátory počasí oceníme především, pokud jsme někde v terénu. Suunto Traverse mají 2 indikátory počasí, jsou jimi indikátor tendence počasí a upozornění na bouři. Indikátor tendence počasí je součástí časového displeje a informuje nás o nastávajících změnách počasí, skládá se ze dvou linek, kde každá představuje tříhodinový časový úsek. Bouře se vyznačuje výrazným poklesem tlaku vzduchu, v tomto případě nás hodinky upozorní zvukovým signálem a symbolem bouře, je to v případě, že tlak během tříhodinového intervalu poklesne o 4hPa, případně více. Pozornost se musí věnovat v případě, že je zapnutý výškoměr, tehdy upozornění na bouři nefunguje.


TRÉNINK

Hodinky mi na ruce při tréninku nijak nevadily, řemínek hodinek je příjemný. Malý problém nastává, pokud máte užší rukávy, hodinky jsou opravdu robustní. Spárování s hrudním pásem proběhlo rychle a bezproblémově. Během aktivit lze hodinkami dále procházet, aniž by se měření zastavilo. Na displejích tak můžeme vidět tepovou frekvenci, mapu naší aktivity, ušlé kroky, vzdálenost, počet kol, převýšení a další.

PROPOJENÍ SE SPORTOVNÍMI APLIKACEMI

Suunto má naprosto jedinečnou podporu hodinek, jsou jimi aplikace Movescount na webu i ve smartphonu. Aplikace nabízí opravdu velké množství na spravování každodenních aktivit. Movescount je bezplatný osobní deník a online sportovní komunita, kde lze podrobně zaznamenávat aktivity a přizpůsobovat si dle potřeb nastavení hodinek. Ke každé aktivitě, kterou si uložíme na Movescount lze pomocí aplikace ve smartphonu přidat vlastní fotografie a vytvářet si tak příběhy z každé aktivity.

Sportovní režimy, které si navrhneme na webu Movescount mohou obsahovat až 4 displeje, kde se nám budou zobrazovat pro nás důležitá data. Suunto Traverse umožňuje přenesení až 5 různých sportovních režimu, které jsme si vytvořili na webu Movescount. Suunto aplikace nám umožňují přizpůsobení hodinek dle našich potřeb a požadavků, pokud však žádná aplikace nesplňuje naše požadavky, Suunto má nástroje Suunto App Designer, kde si můžete vytvořit vlastní aplikaci.

Doplňkem, který mají Suunto Traverse jsou stopky a budík, který je možné po 5 minutách až 12 krát odložit.


                                                 SUUNTO AMBIT3 X SUUNTO TRAVERSE

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

Pulsmetry.cz - Pardubice
OC Grand
Náměstí Republiky 1400
Pardubice

Pulsmetry.cz - Praha 1
OC Černá Růže
Na Příkopě 853 / 12
110 00 Praha 1


Tel.: +420 776 645 086
E-mail: info@pulsmetry.cz


Nakupujte výhodně s Cofidisem

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line, v případě technického výpadku pak nejpozději do
48 hodin.

© 2020, Pulsmetry.cz – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Výměna odkazů | Mapa stránek

eBRÁNA | B2C Brána |

Zobrazit mobilní verzi

Přeskočit na začátek stránky

Pobočka Pardubice
OC Grand  
Nám. Republiky 1400
530 02 Pardubice

Pobočka Praha 1
OC Černá Růže
Na Příkopě 853/12
110 00 Praha 1

Otevírací dobu najdete v kontaktech

Využíváme také síť výdejních míst Zasilkovna.cz

Infolinka : +420 776 645 086
E-mail : info@pulsmetry.cz
Facebook : pulsmetry

Rychlý kontakt