Úvod Zajímá vás Recenze a informace o produktech TomTom TomTom Touch Fitness Tracker - recenze

TomTom Touch Fitness Tracker - recenze

TomTom Touch Fitness Tracker je decentní chytrý náramek, který měří aktivity a nově i tělesnou skladbu, která je indikátorem kondice. Náramek má integrovaný snímač srdečního tepu, poskytuje informace o tom, z čeho se vaše tělo skládá a jaký podíl tvoří tuk a svalová hmota. Náramek má dotykový displej a zaznamenává kroky, kalorie, aktivní čas, vzdálenost, délku spánku, srdeční tep a již zmíněnou tělesnou skladbu. Náramek nemá funkci GPS, takže nemůže měřit vzdálenost, ta se proto počítá na základě kroků. Touch má pouze jeden sportovní režim.

Náramek má sloužit jako podpora aktivního životního stylu a je určen pro sledování aktivit. Pro získání přehledu nad svoji pohybovou aktivitou a pro občasný sport se jedná o velmi zajímavý produkt. Pokud jste nadšený sportovec a chcete zařízení aktivně používat, zvolte raději klasické GPS sportovní hodinky s měřením tepové frekvence. Klidně ze stáje TomTomu řadu Runner 3 Cardio.ZAŘAZENÍ PRODUKTU
TomTom Touch Fitness Tracker patří do kategorie chytrých náramků. Jeho cena se pohybuje okolo 4 000 Kč. Náramek se vyznačuje svou jednoduchostí, monitorováním pohybu a tělesného složení. Náramek je určen pro všechny sportovní nadšence, kteří chtějí mít přehled o svém tělesném složení a základních datech o denních aktivitách.

POPIS NÁRAMKU
Displej je, jak již bylo zmíněno, dotykový. Barva těla náramku je vždy černá. Touch má jednoduše vyměnitelné řemínky, které jsou v různých barevných variantách například indigová, azurové modrá nebo korálově červená. S náramkem se můžete koupat, sprchovat, ale není vhodný pro souvislé plavání a potápění. Jen pro zajímavost srovnání velikosti s TomTom Spark 3 Cardio.
POPIS SPECIFICKÝCH VLASTNOSTÍ
Mezi přednosti náramku patří vyměnitelné řemínky. Novinkou je již zmíněna analýza tělesné skladby. Náramek funguje na stejném principu jako chytré váhy, využívá bioimpedanční analýzy k výpočtu podílu tělesného tuku a svalové hmoty. Tato analýza pracuje tak, že pošle do těla malý neškodný elektrický výboj, který prochází svalovou hmotou snáze než tělesným tukem a pak pomocí algoritmu, který pracuje s údajem o době, za níž náboj projde tělem a odporu, na který přitom narazí, vypočítá údaje o procentuálním podílu tělesného tuku a svalové hmoty.OVLÁDÁNÍ
Dotykový displej umožňuje pohyb na nahoru a dolu. Zároveň má náramek jedno tlačítko, které funguje pro aktivaci náramku, pro analýzu tělesné skladby, pro zahájení a zastavení nahrávání ve sportovním režimu. Ovládání je velmi jednoduché až na synchronizaci s telefonem, která bude zmíněna níže. Tlačítko reaguje velmi dobře, displej také.

Dolů po displeji:
- sportovní režim,
- tělesná skladba,
- srdeční tep.

Nahoru po displeji:
- kroky,
- vydaná energie nebo spálené kalorie,
- vzdálenost,
- aktivní čas,
- délka spánku.

PŘIPOJENÍ A POPIS KONEKTIVITY A APLIKACE
U připojení se smartphonem jsem se setkala s celkem podstatným zádrhelem. Obvykle hodinky nebo fitness náramky fungují okamžitě, pokud je spárujeme s telefonem prostřednictvím Bluetooth. U TomTom Touch je tomu jinak. Nejprve musíte Touch připojit přes USB kabel k počítači a následně na smartphonu otevřít aplikaci MySports, pak na modulu náramku zvolíte synchronizaci přes Bluetooth, na náramku se zobrazí kód, kterým aktivujete propojení mezi náramkem a smartphonem. V aplikaci MySports pak můžete upravovat nastavení náramku.

V aplikaci si můžete zvolit cíle v oblasti sledování aktivity v podobě ušlých kroků, vzdálenosti, trvání, energetiky (kcal). Cíle můžete také nastavit pro tělesnou skladbu – hmotnost, tělesný tuk (%), svaly (%). Dále můžete nastavit také sportovní cíle pro aktivity – běh, plavání, jízd na kole, halová cyklistika, běžecký pás, volný styl, posilovna a všechny sporty, údaje pak budou pro aktivity, vzdálenost anebo doba trvání, aktivity pak budou hodnoceny v průběhu týdne nebo měsíce.

Na základě určení cílů se přizpůsobí i obrazovky pod hodinami v náramku. Pokrok podle denního cíle se každý den o půlnoci resetuje na nulu.

V aplikaci MySports pak můžete sledovat své pokroky, upravovat své osobní údaje, obecné informace o zobrazení data, času, jednotky hmotnosti, vzdálenosti, energie a rozhodnout se do jaké sportovní aplikace chcete exportovat své aktivity.

Dále se můžete rozhodnout, zda chcete pomocí náramku sledovat celodenní srdeční tep a dostávat upozornění z telefonu. Nastavit si rovněž můžete formu odesílání aktivit, která může probíhat pouze přes Wi-Fi nebo i mobilní data.

Výsledky z aplikace MySports můžete sdílet na sociálních sítích, můžete přidat fotografii, přidat popisek a ukázat svým přátelům, na Facebooku, Instagramu, Googlu+ a dalších aplikacích, své úspěchy.

FUNKČNÍ VYBAVENOST
TomTom Touch Fitness Tracker má následující snímače: akcelerometr, gyroskop a optický snímač srdečního tepu. Je kompatibilní s Androidem 4.3 a vyšší a iOS 8 a novější. Integrovaný snímač srdečního tepu umožňuje snímat srdečním tep ze zápěstí, je ale nutné mít náramek dostatečně pevně připevněný nad zápěstím, aby byla data co nejpřesnější. Náramek má vibrační upozornění.

Pokud chcete zjistit svojí tělesnou skladbu, je nutné mít náramek na zápěstí alespoň 15 minut, aby se mohl zahřát. Pokud chcete mít, co nejpřesnější výsledky, provádějte toto měření ve stejnou denní dobu a nedotýkejte se boku svého těla paží a ani zápěstími nebo rukami. Dvakrát sjeďte po displeji dolu, ukazováček dejte vodorovně na tlačítko náramku a počkejte, až Touch potvrdí, že data byla úspěšně změřena. Pokud máte problém se synchronizací dat v telefonu, je nutné probudit náramek, data by pak měla být v mobilní aplikaci aktualizována. Pokud se nedaří, musíte Touch připojit přes USB k počítači a pak proběhne spárování s telefonem, kde uvidíte procenta tuku, svalů a ostatní.

Touch má také smart notifikace, pokud vám někdo volá, na náramku se zobrazí ikona hovoru, pokud vám přijde SMS, na náramku se zobrazí ikona zprávy, u obou notifikací náramek zavibruje.

Kdy je nejvhodnější měřit tělesnou skladbu?
Pokaždé ve stejnou dobu.
Ideálně ráno před jídlem, pitím, sprchou nebo cvičením.
U žen ideálně mimo menstruaci.
Data nelze určit přesně v době těhotenství nebo v případě kovových implantátů v těle.
Sportovní režim lze použít pro veškeré sportovní aktivity, tento režim zaznamenává čas, srdeční tep a spálené kalorie dle srdečního tepu. Kromě plávání a vodních sportu lze sportovní režim využít pro jakékoli sportovní aktivity.

UKÁZKA PRAKTICKÝCH VÝSLEDKŮ, VÝSTUPŮ Z APLIKACE
Náramek s aplikací v telefonu spolupracuje nejlépe, pokud je připojen k počítači přes USB kabel. Pokud chcete data synchronizovat přes Bluetooth, dejte si pozor na to, že náramek musí být aktivován, jinak se vám data nesynchronizují. Aplikace MySports musí být používána pouze ve spolupráci se zařízením TomTom. Jedná se o přehlednou, jednoduchou aplikaci. Příklady výstupů z aplikace naleznete ve fotogalerii. 

PARAMETRY
Výdrž baterie až 5 dnů činnosti. Velikost displeje je 5,58 mm x 22,38 mm, jeho rozlišení je 128 x 32 pix. Tloušťka náramku je 11,5 mm a hmotnost pouhých 10 g. Touch má dvě varianty délky řemínku, velikost „S“ pro velikost zápěstí 125 mm – 165 mm a velikost „L“ s rozměry 140 mm – 206 mm. Pro nabití náramků můžete použít počítač, který je s náramkem propojený přes USB kabel nebo jakoukoliv nástěnnou USB nabíječku.

Pokud spěcháte, stačí vám pouze 40 minut pro nabití náramku na 90%, úplně nabití pak bude trvat 1 hodinu.

Vypněte upozornění telefonu, celodenní sledování srdečního tepu a udržujte Touch v dosahu Bluetooth spárovaného telefonu a prodloužíte životnost baterie svého náramku.SHRNUTÍ
TomTom Touch Fitness Tracker je užitečným pomocníkem pro osoby, které se věnují rekreačním sportům a nepotřebují co nejpřesnější data, ale na druhou stranu chtějí mít přehled o vzdálenosti, krocích, kaloriích a aktivním čase během dne. Nová a zajímavá funkce - analýza tělesného složení, která by mohla být v budoucnu i u sportovních hodinek, které kladou důraz na co nejpřesnější naměřená data, byla velmi milým překvapením. V porovnání s chytrou váhou se naměřená data, týkající se tělesného složení, shodovala.

Měla jsem možnost porovnat hodnoty srdečního tepu u hodinek TomTom Spark 3 Cardio a data jsou totožná, stejně tak tomu bylo i u Garmin Forerunner 35. Data týkající se srdečního tepu z náramku jsou opravdu věrohodná.

KLADY
- Analýza tělesného složení.
- Vzhled náramku a minimalistické rozměry
- Integrovaný snímač srdečního tepu.
- Vibrační upozornění.

ZÁPORY
- Nelze nastavit doba podsvícení displeje.
- Pozor na USB kabely, které neumožňuje současně nabíjet zařízení a přenášet data. Ten dodaný se zařízením to umožňuje. Pokud použijete jiný, jednosměrný kabel nepůjde Vám synchronizace, nebude to ale chyba zařízení.
- Synchronizace s telefonem se někdy může zdát obtížnější, náramek musí být „probuzen“, aby došlo k přenosu dat, vše ale funguje korektně.

KONKURENČNÍ PRODUKTY
Mezi největší konkurenty patří Garmin vivosmart Optic, který má více režimů aktivit, lépe spolupracuje se smartphonem, nemá však lehce vyměnitelné řemínky a analýzu tělesného složení.

Dalším konkurentem Polar A360, tento fitness náramek má rovněž vyměnitelné pásky, výrazně lepší barevný dotykový displej, ale opět mu chybí funkce typické pro TomTom Touch a tou je analýza tělesného složení. Je také větší a cenově na úrovni GPS hodinek.


Výstupy z aplikace

Fotka 7

Fotka 6

Fotka 5

Fotka 4

Fotka 3

Fotka 2

Fotka 1

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

Pulsmetry.cz - Pardubice
OC Grand
Náměstí Republiky 1400
Pardubice

Pulsmetry.cz - Praha 1
OC Černá Růže
Na Příkopě 853 / 12
110 00 Praha 1


Tel.: +420 776 645 086
E-mail: info@pulsmetry.cz


Nakupujte výhodně s Cofidisem

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line, v případě technického výpadku pak nejpozději do
48 hodin.

© 2020, Pulsmetry.cz – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Výměna odkazů | Mapa stránek

eBRÁNA | B2C Brána |

Zobrazit mobilní verzi

Přeskočit na začátek stránky

Pobočka Pardubice
OC Grand  
Nám. Republiky 1400
530 02 Pardubice

Pobočka Praha 1
OC Černá Růže
Na Příkopě 853/12
110 00 Praha 1

Otevírací dobu najdete v kontaktech

Využíváme také síť výdejních míst Zasilkovna.cz

Infolinka : +420 776 645 086
E-mail : info@pulsmetry.cz
Facebook : pulsmetry

Rychlý kontakt